Péče před rozsudkem, SP u 2 letého syna

Odpovědět
Luckies
Uživatel(ka) fóra
Re: Péče před rozsudkem, SP u 2 letého syna

Příspěvek od Luckies » 09 črc 2020 10:43

tulen2 píše:
07 črc 2020 10:12
Luckies píše:
06 črc 2020 22:36
Tak teď jsem zjistil, že matka podala 1.7. PO k úpravě péče. Doufám, že stihneme reagovat.
Tak hlavne, jestli to stihnes, tam napiste neco v duchu ze doposud si pecoval ve velmi vysoke mire, a v posledni dobe se matka snazi tvoji peci omezovat. At nasledne, po pripadne zamitnutem PO, muzes opet cas s ditetem zajistovat.

Nestihl, ale nestihl to ani OSPOD - dle rozhodnutí OS OSPOD nezaslal vyjádření :-) Důležité je, že PO bylo zamítnuto. Problém byl v tom, že jsem měl zástupce na dovolené a nikde jsem se nedokázal dostat k PO - co tam matka napsala, abych mohl rozporovat. Byl jsem na soudě, žádal a prosil jsem je, ale objednavací lhůta 15 dnů. Na OSPOD mi nedala nahlédnout a také 15 dnů. Zvažuji zřízení datové schránky a elektronického podpisu, jinak se v čas nic nedozvíš.
Luckies píše:
04 črc 2020 22:37
ale jak jsem psal, nechce vůbecreagovat na lzi matky, ze o to tady vubec nejde. Ze budeme útočit u soudu
To ma pravdu. Ale bohuzel ty se jeho navodem uplne neridis, a kydas hnuj u ospodu. Cim vic "dukazu" a obvineni u soudu a ospodu, tim vic z toho vyleza "konflikt rodicu", a pro ospod a soudce tim smerem skolene, to znamena jedine - SP neni vhodna.

Musím se začit řídit. Ale je strašně ubíjející, když ti tam matka v PO nalže spoustu "sraček" a ty se nemáš jak odvolat. Pořád vytahuje, že jsem zhrzený ukončením vztahu a nedokážu se tím srovnat. Dále vše otočila, ikdyž jsem jí a OSPOD upozornil že mám audio nahrávku, tak do PO uvede opak. Že se snažím lživými inforacemi ovlivnit OSPOD a získat si je na svou stranu. A cokoliv jí řekne, je vyhrůžka - to mě štve.
Luckies píše:
04 črc 2020 22:37
Ano, zatim spoléhám na právo a spravedlnost.
Abys nebyl zklamany. O tom to fakt neni. SP se vetsinou prohraje jeste pred soudem.

Ale muzu byt i prijemne prekvapeny … nedavno naprosto necekana SP v pripadu kde bylo soudni vykazani pro DN, a asi pul roku asistovany styk. Nicmene statistiky jsou zatim porad smutne.
Už spoléhám sám na sebe, web střídavku a právního zástupce. Chce to sílu a odhodlání, strašně to vyčerpává.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 09 črc 2020 12:03

Luckies píše:
09 črc 2020 10:43
... ikdyž jsem jí a OSPOD upozornil že mám audio nahrávku,...
Existenci audionahravek nikdy (dokud nebude opravdu cas) neprozrazuj, a hlavne vubec nezminuj u soudu. Budes pouze za hajzla, co vsechny odposlouchava, nahrava … navic si vsichni budou v komunikaci davat velky pozor, a na budoucich nahravkach se uz neobjevi nic, o co pripadne opirat stiznosti a pozadavky protokolace.

Nahravky v zadnem pripade nejsou pro soud, nejsou zadnym "dukazem" (na dukazy se pri takovem rizeni nehraje. kdyz chces byt se SP uspesny, musis vyhrat sympatiemi. A o to se pokouset na vsech urovnich, pocinaje ospodem, pres soud, az po pripadneho znalce. Take v poradne.)

Nahravky ospodu slouzi pouze pro to abys mel "munici" pro snahu o odstraneni konkretnich pracovnic, pripadne celeho ospodu z tveho pripadu. Kdyz jsou to skodici jedubaby, pro ktere je jasne pravidlo "dite matce, I kdyby cert na koze jezdil", a sympatie a podporu SP ziskat nelze.

Nahravky matky, predavani, situaci … tak nejak asi k nicemu, jakekoli jejich vytazeni ti jen uskodi, nedejboze aby ses snazil cpat to jako "dukaz" soudu (snad jen pokud by to nebyla matka pichajici si heroin).

Napr. rozumny zpusob pouziti nahravky … vedes rozhovor na ospod, rikate jasne, ted je dite male, ale bylo by fajn prejit na peci vyrovnanou pozdeji, co myslite? Ano, to by bylo. Myslite ze s pocatkem skolky by to bylo vhodne? Ano, bylo …
Na zaver "muzeme si zapsat memorandum, abychom vedeli o cem jsme tady mluvili? "ospod je toho nazoru, ze s nastupem do skolky by pro dite byla vhodna SP, a nic ji nebrani" …. to jsem ale nerekla, to psat nebudu … aha, tak jak jste to rekla? Vubec nic takoveho psat nebudu …. nasleduje stiznost vedouci, popis jak schuzka probihala, co se resilo, ze ospod odmitl protokolovat resene veci … Kdyz vedouci odpovi, s tim ze to popira pracovnice ze tak to nebylo … Opetovna stiznost s nabidkou nahravky jednani, a pozadavkem vymeny pracovnice, ze uz nemas duveru ze spravne zastupuje zajmy ditete, kdyz rodici lze a podava mysle informace. Vzdy toho nechat nahromadit vic, vic lzi, viz napr. jejich vztekleho chovani, atp, nez po stiznostech a jejich popirani pripustim existenci nahravek.

Soustredit se na takove veci primarne je hloupe. Ta skutecna "bitva" se vede jinde, to je jen mezi tebou a matkou (jak psala i Lama) a k tomu potrebujes, aby do rozhodnuti ospod i soud piskal rovinu. Snad je i procesne lepsi byt na zaklade lzi matky docasne omezeny PO, nez "dobrovolne" fakticky akceptovat to ze ti bude dite pridelovat na 1/30 casu (tak nejak to u tebe skutecne je, pokud spocitas hodiny? nebo jeste min?)

Edit - a na Uuuuplne nejhlavnejsi smysl nahravek jsem zapomnel - jsou nejvic ze vseho urcene pro tebe, aby sis mohl rozhovor prehrat, zamyslet se jestli druha strana opravdu rekla to co sis myslel ze slysis, jestli si smysl toho co rika jen neupravujes sam podle toho co chces/nechces slyset, zamyslet se kde komunikujes spatne ty, co slo rict lip, kde slo jednat klidneji ...

Luckies
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luckies » 13 črc 2020 23:03

Prosím o radu... 7.7. zamítnuto PO, ve kterém se matka domáhala snížení styku a jako důvody uvedla 2x "ukradení" syna bez svolení, po dohodě s otcem o návratu syna. Odsouhlasil jsem jí termíny předávek a pak si syna nechal vždy na jednu noc u sebe. druhé předání proběhlo s divadle za účasti svědka matky, které dodala čestné prohlášení na soud jako doplnění k návrhu PO a také Lékařskou zprávu o rozrušeném stavu syna. Teďka má otázka - mám v období než uběhne možnost se odvolat k PO tj. 15 dnů přistupovat na diktát matky nebo opětovně syna převzít a nepředat? Jsou to nové skutečnosti pro odvolání o vydaní PO? Díky

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 14 črc 2020 08:15

Ja osobne vidim jako cestu vedouci k cili si dite nechavat vic, nepodrobovat se diktatu matky - se zduvodnenim, ze driv si pecoval v mnohem vyssi mire, nyni matka tvoji peci omezuje. Klidne na noci dve az tri. S tim, ze jak jsme si uz psali, vzdy po prevzeti ditete dat vedet matce, kdy a kde si ho muze vyzvednout, a nabizet v kazdem takovem majlu poradnu, a napr vecerni kominikaci pres skype, kdyby byla nervozni jestli jste v poradku - to poslat v kopii i na ospod.
Sam vidis, ze i soud do toho uplne omezujicim PO sahnout nechce - to je dobre. Nechava matku i tebe, at se "predvedete".

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 14 črc 2020 12:26

Taky mam ten dojem, soud ted bude cekat jak se rodice posekaji a kam az se otec dominantni alfasamici necha zatlacit. Podle me je nutno aby otec co nejdrive dorucil soudu svoje navrhy na pece otci + matce siroky styk 30-40% casu, aby soud videl ze jsou jasne navrhy obou rodicu a ze je otec odhodlany. Pak si soud podle meho nelizne ani PO, protoze uz bude mit na stole dva navrhy....
Ale chce to rozjet ofensivu a decko nechavat u otce dele proti vuli matky + zacit si stezovat na OSPOD zubatou, protoze OSPOD zubata nezklame a zacne podporovat matku (99% sance).
Muj laicky nazor je ze dobre vedene stiznosti na OSPOD jsou nezbytne, jinak se pak otec jako nahy v trni octne u soudu a tam kvakne OSPOD zubata dite matce a otec jen zira. Pokud tam jsou stiznosti a spis je plny stezovani na OSPOD muze na to otec navazat i u soudu a OSPOD skodnou konfrontovat ze delala to a to a ted navrhuje dite matce a proc kdyz ve spisu je ABC a atd..

Takovy to uznaly pokyvovani OSPOD skodny a ukolebany otec co si na OSPOD nestezuje a pak je u soudu prekvapen kdyz skodna jen kvakne dite matce otci alimenty....to je imho zarucena cesta k prohre.

Luckies
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luckies » 14 črc 2020 12:55

0SPOD dává ruče pryč, takže asi jak píšete, všichni očekávají jak se osekáme :-)

Dobrý den,

Spisová dokumentace Om neslouží pro zakládání vzájemné komunikace mezi rodiči. Pokud tato korespondence má sloužit jako důkaz k opatrovnickému soudu, nechť je korespondence předložena přímo u soudního řízení a následně založena do soudního spisu.
Prosím, kontaktujte mne elektronicky pouze v případě, že máte dotazy přímo na mne, jako opatrovníka.
OSPOD je oprávněn vést evidenci a spisovou dokumentaci dětí, jímž je poskytována sociálně právní ochrana nebo je OSPOD v roli kolizního opatrovníka. Do působnosti OSPOD nespadá řešení narušených vztahů mezi rodiči. Do působnosti OSPOD budou spadat až ty případy, kdy narušení vztahu mezi rodiči má na dítě natolik patologické dopady, že je lze považovat za závažné a současně pravděpodobné ohrožení příznivého vývoje dítěte – jedná se o formu psychického týrání dítěte.
Ve věci nezl. J. jsem Vám, vzhledem ke všem skutečnostem, poskytla poradenství, že máte využít mediace u EUROTOPIA CZ a dále vyčkat na řádné soudní řízení.

Marek2
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Marek2 » 14 črc 2020 14:02

To je dobré znamení, že se do toho OSPOD nechce míchat, protože vás oba rodiče vidí svéprávné a schopné se postarat o děti.
Já se do tohoto stavu dostal po 5ti letech. Do té doby jsem měl na všem presumpci viny a OSPOD chránil matku. Jakmile na OSPODu stará baba odešla do důchodu a mladá feministka dala výpověď, tak naštěstí přišla rozumná paní, která v několika případech pochopila intriky matky a od té doby si s námi odmítá dopisovat. Sice mi nepomůže, ale aspoň neškodí - a je to tak správně, protože všechny životní potřeby dětí jsou zajištěny a problémy rodičů patří do poradny, ne na OSPOD. Když matka pochopila, že OSPOD jí na ruku nepůjde, tak hned změnšila množství umělých konfliktů.

Nicméně přesto bych to nepodcenil a občas se u nich koukl do spisu. K tomu 1x měsíčně stručně a lidsky zdokumentovat největší sviňárnu, kterou matka ten měsíc udělá - vše podložené fakty a důkazy. Nezabíhat do osobních útoků, zaměřit se na starost o děti. Stále opakovat: jsme oba rodiče, chci pečovat o děti aspoň na půl. Budovat si vztah k dětem aby byly rády za čas s tátou a to je nejlepší obrana proti manipulacím a nešťastným výrokům u nějakého rádobyznalce.

Luckies
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luckies » 14 črc 2020 15:26

Kolegyně, vystudovaná sociální pracovnice, říkala super. To co Ti napsal OSPOD je důležitý argument k soudu. "Do působnosti OSPOD budou spadat až ty případy, kdy narušení vztahu mezi rodiči má na dítě natolik patologické dopady, že je lze považovat za závažné a současně pravděpodobné ohrožení příznivého vývoje dítěte – jedná se o formu psychického týrání dítěte." Znamená to prý, že dítě je v naprostém pořádku a současné spory na dítě negativně nepůsobí... A taky to, že se do toho už nechce a nebude míchat, takže je to jen na mě a na alfamatce... :-)

Luckies
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luckies » 14 črc 2020 15:33

Simpson123 píše:
14 črc 2020 12:26
Podle me je nutno aby otec co nejdrive dorucil soudu svoje navrhy na pece otci + matce siroky styk 30-40% casu, aby soud videl ze jsou jasne navrhy obou rodicu a ze je otec odhodlany. Pak si soud podle meho nelizne ani PO, protoze uz bude mit na stole dva navrhy...
Musím ještě zapracovat na mém právním zástupci, dneska jsem s ním mluvil, sedneme na to příští týden, ale nezastává můj názor na VP otce. Zkusím citovat: "můj názor na vedení sporu je jiný, před pár týdny jste přišel s tím, že chcete VP matce a klasický styk, přes střídavou péči jsem se dostali za pár týdnu v VP otci. Trochu rychlí skok ne?"
Návrh na VP otce bych chtěl poslat v průběhu příštího týden, a´t jak píšete to neohrozí další jednání. Ale už teď vím, že já si léto určitě neužiju a budu se jen dohadovat.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 14 črc 2020 15:57

Luckies píše:
14 črc 2020 15:26
"Do působnosti OSPOD budou spadat až ty případy, kdy narušení vztahu mezi rodiči má na dítě natolik patologické dopady, že je lze považovat za závažné a současně pravděpodobné ohrožení příznivého vývoje dítěte – jedná se o formu psychického týrání dítěte."

Nesdilim tady Tvuj optimismus. Ja ctu to co Ti ospod poslal jinak. Neotravujte nas s "dukazy", to nam neprislusi. To uz jsem ti rikal nekolikrat, ze tam takove veci nepatri. Potud spravne.
ALE zbytek toho co pisou ctu tak, ze jakmile si zacnes nechavat dite proti vuli matky, zakroci (podporenim PO matky), protoze nastane psychicke tyrani ditete. To prokazuje matka lekarskou zpravou, a ospod jak si psal, stoji za ni (dite je male, "pujcuje" ti ho, co vic bys chtel, doted bylo u ni pres 90% casu).

Jsem zvedavy, ale vsadil bych si na svuj vyklad. Prave kvuli tomuhle je dulezite s ospodem mluvit osobne, premyslet nad formulacemi co pouzivaji, a zkusit jim to co rikaji jeste otocit vlastnimi slovy, jak to chapes ty, abys mel jistotu ze slysis opravdu o, co rikaji.

Odpovědět