Péče před rozsudkem, SP u 2 letého syna

Odpovědět
Hugo76
Stálice fóra

Re: Péče před rozsudkem, SP u 2 letého syna

Příspěvek od Hugo76 »

Hlavně bych se nenechal zatlačit do defensivy a šel do toho, že se o dítě budeš klidně starat sám, když matka není schopná dodržovat dohody. Jsi rovnocený rodič jako ona, 100x si to zopakuj. Že ty jí styk bez problému umožníš, to bych opakoval a neustupoval z toho. Nenech se vmanipulovat (tím že jsi rozumnější) do nějaké "dohody", která bude na tvůj úkor - jde ti o všechno a jedna špatně řečená věta to může celé zhatit. Bude to ještě dlouhý boj. Soud teď nenařídí asistovaný styk, pokud to matka navrhuje, tak si dost možná sama naběhne. Na tomhle bych to stavěl, matka maří styk, tak pojďme změnit režim péče. Ale chce to působit "normálně", hlavně ať to nevypadá že trestáš matku, že od tebe odešla - na tohle ty báby tam slyší. A připravil bych si pár fotek z víkendu, klidně si je vytiskni, ať je kdyžtak můžeš dát do spisu sociálce.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Luckies píše: 21 črc 2020 13:14 Ano, nereaguje. Až poté opět já zašlu svůj návrh péče, tak mi ho časově upraví a souhlasí….
...protože ho již dále nehodlám vystavovat tvým nerozumným nápadům, kdy ho v tak nízkém věku oddělíš na noc z jeho bezpečí, na které je zvyklý…
….. že v době od 21.7.-26.7.2020 jedu s J. na krátkou dovolenou. Budeme cestovat...
Uplne tedy nerozumim, jak to mas. Ale matka + ospod se bude tocit na tom, ze porusujes dohody, ze slibis ze ji ho nejak vratis, a pak si ho nechas dele. Jestli to tak je, opakovane, je to docela problem, a nevim moc jak se branit. Slibovat vraceni a pak to menit opravdu dobre a duveryhodne neni. + Mohou vytahnout stare veci, kde jste bohuzel meli nejakou tu velice omezujici dohodu ktera chvili platila. Tady muzes argumentovat vyvojem ditete - co plati pro rocni a kojene, neplati pro vetsi nekojene.

Chtej hlavne abyste pri dohode specifikovali, jak budete PECI rozsirovat DO BUDOUCNA. Tohle je totiz vec, proti ktere zase nema a nemuze mit obranu a argumenty matka ani ospod. Maximalne se snazi to odmitat, ze TED se resi TED, a kdovico bude v budoucnu … Nenech se odbyt. Neuzavirej ZADNOU dohodu s kterou bys fakt nesouhlasil. Kdyz se na necem pro NYNI shodnete, protokoluj ze NYNI jste domluveni tak a tak, a doufas ze se domluvite i do budoucna o rozsireni, tak abyste v budoucnu o dite pecovali vyrovnane.
Na ospod se nehadej, predevsim se ptej, bud za blbecka, nech si vysvetlovat proc, jak byste to mohli udelat, porad tlac tu poradnu, do ktere bys chtel s matkou chodit, kde byste se mohli pokouset domlouvat …

Tohle muzes pouzit - to je zvlastni - matka tvrdi, ze prespani u mne diteti prinasi stres, ze je jinde nez kde je zvykle. Ale zaroven odjizdi na tyden s ditetem do ciziho prostredi - jakto ze tam, v jinem prostredi mu to stres neprinasi? Cim si to vysvetlujete? Prespava I u prarodicu? Jaktoze tam mu to stres neprinasi? (priprav se na - protoze matka je s nim … ale u mne se zadny stres neprojevuje, dite spi dobre, je sive, smeje se, hraje si - je na me zvykly).

Pokud matka citi stres a nejistotu ze chvili neni s ditetem - nabizej ze je mozne kdykoli poslat fotku ditete spokojeneho, udelat kratky skype videohovor, atp...
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 »

Vždyť je to kravina, 2leté dítě může spát kde chce, za chvíli půjde do školky. Pokud se teď uzavře (slovy matky "zatím") dohoda bez přespávání, tak je to game over, takhle to zůstane navždy. Je potřeba dokázat, že dítě bez problémů u otce přespí a že se má dobře, pak lze navyšovat čas. Známý má normálně dítě 5/14 od jeho 3let a tady řešíme, že 2leťák bez maminky asi neusne. A irituje mě když čtu, že si dá matka "krátkou dovolenou", samozřejmě bez bližších informací. Ale je obrovský problém, aby dítě přespalo u otce. A to je pak ještě pod detektivním dohledem, jako by byl nesvéprávný :-(.
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 »

Luckies píše: 21 črc 2020 13:14 Až poté opět já zašlu svůj návrh péče, tak mi ho časově upraví a souhlasí. Poté, když si ho nechám déle, tak argumentuje, že nedodržuji dohody.
Pokud bude OSPOD říkat, že nedodržuješ dohody, tak bych argumentoval tímto - že tě matka prachsprostě vydírá a tobě nezbývá než souhlasit a pak si dítě ponechat, zvlášť když vidíš jak je v pohodě a že mu nic nechybí. Že prostě chceš být se svým dítětem, to není těžké pochopit. Cílem by pak měla být vyvážená dohoda, ne že ti bude matka přidělovat čas.
forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU »

Půjdeme teď s velmi podobným případem k Ústavnímu soudu. Dítě o něco mladší, nekojené.
Matka bránila přespávání, otec si dítě nechal 9 dní, odjel na dovolenou, matku, soud i ospod zásoboval informacemi, jak je dítě v pohodě. Samozřejmě ze strany matky pátračka, sociální sítě zahlceny prosbami zoufalé matky o nalezení uneseného dítěte, angažovaný ospod, policie, matka okamžitě návrh na předběžko na soud. Dítě po dobu dovolené s otcem provázeno psycholožkou, znalkyní, se zprávou o prospívání. Soud nařídil jednorázově předat dítě matce. Ale otec předal dřív, než si rozhodnutí vyzvedl, tím předběžko pozbylo platnosti. Pak ještě v průběhu dalších 14 dnů měl dítě 3x na dva dny a noci, v podstatě měsíc se podařilo udržet vyrovnanou péči bez prokázání jakékoliv újmy dítěte. A bum, okresní soud nařídil předběžko bez přespávání, přesně podle požadavku matky. Krajský soud už nějaké přespávání upravil, ale samozřejmě dítě do péče matky.
Takže pravidlo je jasné, buď otec strpí diktát matky, a pokud se vzepře, nastolí takovou úpravu podle přání matky soud. Ale to je přesně důvod, proč se tomuto bezpráví postavit. Tvrdě a s úctou k matce.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Hlavne je treba si zakazat uvahy ze nehrocenim sporu a dobrovolnym odevzdanim decka matce dosahnu neceho dobreho.
Jasne ze PO muze od soudu prijit, ale co je alternativa?
Stejne kdyz se podvolis diktatu matky tak nebudes mit zadnou sanci a dopadnes velice spatne....imho neni tam zadne dilema.

Chlapi si svoji zbabelou necinnost a odevzdani decka matce dobrovolne ospravedlnuji casto tim ze OSPOD, soud a atd diskriminuji otce, ano je to pravda, ale timhle bolestinskym stejskanim se clovek proste nikam nedostane.

BTW v tve situaci asi spravne napsal i Tulen ze snad i pripadne PO bude stejne nebo lepsi pro otce, nez kdyz se podvoli diktatu matce.
Luckies
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luckies »

Řádně se na toto jednání připravím. Již jsem si dneska ověřoval, co může a nemůže zubatababa u jejího zřizovatele na kraji. A jam mi bylo řečeno forU a pracovníkem, nemůže rozhodovat o péči, může nám velikost péče pouze doporučit. S asistovaným stykem musí souhlasit oba rodiče, pokud není ohroženo dítě. A to v mém případě není. Ta se z toho oježí, jak budu chtít neustále protokolovat. včera jsem si přehrál záznam s předcházející schůzky a tam mi zubatá sdělila, že nebude nastavovat mimosoudní dohodu o péči před absolvováním mediace a nyní problém nevidí... Také u mě nereagovala na dva emaily v průběhu měsíce, ohledně mé žádosti na schůzku s matkou, kde jsem jí chtěl domluvit a nastavit si pravidelnou péči. Na popud matky lze vše, na popud otce nic.
Ano, porušuji dohody, ale kdybych neporušoval, tak své dítě ani neuvidím. Budu to chtít také hrát na to, že můžu mít syna v péči každý den dopoledne, přejdu na rodičovskou dovolenu, odbouráme denní hlídaní syna chůvou a matka může pečovat odpoledne. toto je fér nabídka. která se nedá rozporovat. Jen se obávám, že odejdeme bez dohody a opět to bude stejný kolečko, jako doposud. matka si s mými návrhy utře zad... a já se budu každý den doprošovat.
Na soud jsem dneska předběžně zaslal zápis z minulého víkendu, co jsme dělali + foto. Snad jim to postačí, že byl v pořádku.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Ospod sam nemuze temer nic (jak casto s oblibou rikaji, kdyz matka brani peci otce). Nicmene jeho vliv je obrovsky, PO na navrh ospod (nebo s podporou ospod, at uz oficialni, nebo jen tak mezi reci na chodbe soudu) soud okamzite schvali, pri rozhodovani v rizeni ma "nazor ospod" velkou vahu a vliv.
A je dulezite, aby ospod tenhle svuj vliv neobratil a nepouzil proti otci. K tomu vedou cesty 2, zalezi jaky to je ospod a jake konkretni pracovnice.
1. Ziskat sympatie ospod, aby je srala matka co porad neco chce a vysira, a "zensky" obdivovaly otce co je v klidu, skvely otec, rozumi detem, je na vsechny hodny…
2. Dobre protokolovat, na spatne postupy a nevyvazenost si dobre a cilene stezovat, byt postrachem uredniku, kteri radeji daji ruce pryc a aktivne do niceho sahat nebudou (ackoli jinak pro ne plati "dite matce").

Cesta 2 hrozi "pomstou" ospod, kdyz otec jen bezzube vysira, vede jasne k uzavreni cesty 1. Nicmene je lepsi nez nic, nez se podvolovat diktatu matky a u soudu si od ospod vyslechnout jen prekvapive "dite matce, otci styk", ktery do te doby jen smutne pokyvoval otci hlavou jak je to strasne ze je s ditetem malo, a ze nic nemohou a musi pockat na soud.
Luckies
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luckies »

No v mém případě to bude ta 2. varianta.
Babazubata z počátku jednala v pohodě, péče byla nastavena, kterou schválila a to 6/14 odpoledne a přes víkendy celý den. Ale teďka jak jsem začal trošku kopat, tak jede dost na straně matky.
proto už budu musím zvolit tvrdou taktiku, protokolovat, nahrávat a rozporovat.
Z předchozí nahrávky, kde byla přítomná i vedoucí, je zřetelné a řekli to na plnou pusu "dítě je malé, ustupte matce, uvidíte, ona dostane rozum a začne Vám ho časem dávat více" Takhle si teda rozhodně vyrovnanou péči nepředstavuji.
OSPOD se přece nemůže přiklánět na stranu matky, pokud mají oba rodiče podaný návrh k soudu do svěření do své péče? Toto by byl jasný důkaz, že se přiklání k jednomu z rodičů. Myslíte, že mám po podání k soudu VP otce, přestat posílat matce peníze? Když s dítětem mám sám výdaje, tedy jen když je u mě... Fakt jsem nervozní z toho s čím tam na mě vyrukují, když matka žádá asistovaný styk. ještě mě napadlo, že bych na OSPODě navrhl, že přejdu na rodičovskou, budu každé ráno dopoledne pečovat, odbouráme chůvu a matka může být v práci jako doposud a víkendy si rozdělíme. Na to přece nemůže být argument proč to nedovolit? Dítě bude s otcem dopo, s matkou odpo a nebude potřeba o dítě cizích osob...
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Luckies píše: 23 črc 2020 11:52... přestat posílat matce peníze? ….Fakt jsem nervozní z toho s čím tam na mě vyrukují, když matka žádá asistovaný styk. ...

Ne, vypadalo by to jako jasna pomsta, na tohle jsou soudy alergicke.
Mas trosku stesti v nestesti - ze matka chce vyvolat jednani o asistovanem styku na ospod. misto aby sikovne sama jednala s ospod a utrapene se tam sverovala ze dite krades a co s tim, a tise si domluvila podporu (nechala poradit at poda PO).
Tady je ospod bezzuby, on zadny asistovany styk nenaridi, sam PO nepoda. Takze ty muzes do protokolu dostat JASNE staovisko ospod ze asistovany styk bud JE vhodny, protoze se staras vic nez ti matka chce dovolit (v tom pripade chtit po nich zduvodneni proc, stezovat si, atd), nebo ze neni vhodny, ze se musite domlouvat, ze oni nic nemohou… Pak mas pro soud jasne od ospod napsano asistovany styk NE, pripadne narizene PO by melo byt zahy zruseno a jet dal bez upravy.

(edit - a ospod stylem klidne si vyslechnout, neskaka do reci, nerozcilovat se... a klidne se zeptat ospod hmm, a co vy tedy myslite, vy si myslite ze by asistovany styk byl pro dite vhodny? Vyslechnout si … Aha, takze … a proc si myslite ze dite je u me ve stresu? /nebo podobne, podle reakci - ale nevyvracet, neargumentovat, ptat se a odpovedi rozebirat dalsi otazkou/

Luckies píše: 23 črc 2020 11:52 Babazubata z počátku jednala v pohodě, péče byla nastavena, kterou schválila a to 6/14 odpoledne a přes víkendy celý den. Ale teďka jak jsem začal trošku kopat, tak jede dost na straně matky.
Tak to je trochu promeskana prilezitost, ne? Proc to dal nebezi 6/14 odpoledni a celodenni vikendy, a netlacis jen na postupne pridavani noci. Proc kdyz nejake odpoledne vypadlo si hned nechtel "nahradni" cas dopoledne, nebo jindy, nebo misto toho nechat pres noc?
Luckies píše: 23 črc 2020 11:52 ustupte matce, uvidíte, ona dostane rozum a začne Vám ho časem dávat více"
To se v pripadech podobnych tvemu nedeje. Tedy ano, ale stylem ted mas 0 prespani … ok, casem povolim prespani pa-so... pak pa-ne, protoze me k tomu donuti soud. A v 10-ti letech jednou cely tyden - to ale budu muset na sluzebku, a rodice budou zrovna nemocni.
Odpovědět