Péče před rozsudkem, SP u 2 letého syna

Odpovědět
tulen2
Stálice fóra

Re: Péče před rozsudkem, SP u 2 letého syna

Příspěvek od tulen2 »

Luckies píše: 23 črc 2020 11:52...
že bych na OSPODě navrhl, že přejdu na rodičovskou, budu každé ráno dopoledne pečovat, odbouráme chůvu a matka může být v práci jako doposud a víkendy si rozdělíme. ...
Ano, super, takhle, to je ono. Jen to nenavrhuj Ospode - navrhuj to matce, obracej se na matku, stylem jako ze ji uprimne chces pomoci, ulehcit ji.... No a udivene reaguj ze to je divne, ze to nechce, proc si mysli, ze byt s chuvou je pro dite lepsi nez byt s otcem… a az v tehle chvili navaz ocni kontakt s ospodou, a zeptej se "co si o tom myslite vy? Mne se to zda jako fajn napad, ze v casech co je dite s chuvou, nebo prarodici, by moho byt s otcem, ne?"

A podle odpovedi … "no vidite to jsem rad … jojo, prave tohle jsou podle me veci, ktere bychom s matkou mohli snaze domluvit v poradne …" (znovu se obratit na matku) "Kristyno, pojd, zkusime to v te poradne domluvit, nezkusis tam prece jenom se mnou spolecne chodit?" (podle reakce) obraceni se na Ospodu "Co si myslite vy, to je prece dobry napad, chodit s matkou do poradny, ne? Treba by se nam mohlo povest alespon k nejakym dohodam postupne dospet, ne?

Tohle je podle me styl jednani, ktere funguje. Ne konfrontacni, "ja mam pravo … " "vy musite/nesmite". Na to jsou tam zvykli, a umeji s tim zachazet. S timhle ne.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Pokud je skutecne pravda ze o dite u matky hodne pecuje chuva (cca 40-50% casu uz je opravdu vyznamne), je potreba to inteligentne dostat do zapisu OSPOD, prinutit zubatou otazkami aby zaujala postoj v protokolu k tomu zda je pro OSPOD vhodne, aby o dite pecovala cizi osoba (chuva) kdyz muze pecovat osobne rodic - otec? Na tohle si OSPOD zubata netroufne napsat do protokolu ze je lepsi aby cizi chuva pecovala a otec nepecoval....bude se vykrucovat, muze se dostat pod tlak.
Nejlepe by bylo vmanevrovat matku do situace ze sama matka napraska na jednani na sebe ze radeji dava decko chuve nez otci, protoze otce nenavidi....
Ale podle me to bude cele obtizne dostat do zapisu, hlavne fakt neztracet cas zvanenim bez protokolu. To zvaneni bez protokolu je dobra vec kdyz neumis odhadnout postoj zubate a jsi na OSPODu poprve nebo podruhe, a chces otestovat co ma v hlave. Ale pak uz musis vedet jak to OSPOD zubata hraje a kdyz nemas jistotu a krouti se tak proste musis racionalne pocitat ze 99% sance je ze OSPOD zubata bude advokat matky.
Luckies
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luckies »

Zubata to ví, již jsem je na schůzce o tom na začátku roku informoval, ale nic není protokolováno. Zubata mi sdělila, že je na matce komu dítě předá, když ho má v péči. Že je za něj zodpovědná ona. Ale to jsem byl ještě neznalý, že dítě v péči nemá, ale máme ho v péči oba. je to stejný jako, když mám malého ex mě neustále nahání, kde je malý, volá PČR, ale když ho má ona, tak je její svobodná vůle a rozhodnutí kde s ním je a mě informovat nemusí. Zubata mi řekla, že to může být stalking, kdybych požadoval kde se pořád pohybují.
Luckies
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luckies »

Jakou nejrychlejší cestou zjistím co bylo uvedeno nebo doplněno do spisu?
Ex poslední den možného odvolání PO, se odvolala. A nevím co uvedla....
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 »

Dojdi si na soud s občankou. Na informacích by ti měli říct všechna řízení, kde figuruješ a pak si zajít do spisovny, nebo jak se to jmenuje. Ale tam můžou chtít aby ses objednal předem, většinou jsem s tím neměl problém jít hned. Paní si mě pak usadila někde u svého stolu, aby o mě měla přehled. Fotit můžeš a nezapomeň poděkovat, určitě se nevidíte naposledy :-). Jinak nejrychlejší cesta je mít zřízenou datovku, ale je potřeba ji pak fakt kontrolovat.
Luckies
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luckies »

Řešil někdo PO na styk dítěte s rodinou? jedná se mi o to, zda si můžou prarodiče zažádat o PO, aby viděli svého vnuka? Když víme, že prarodiče matky ho mají každé pondělí na hlídaní?
HIPO
Stálice fóra

Příspěvek od HIPO »

Luckies píše: 24 črc 2020 14:05 Jakou nejrychlejší cestou zjistím co bylo uvedeno nebo doplněno do spisu?
- Já jsem chodil na soud - zavolat na infocentrum daného soudu, domluvit nahlížení do spisu. Spis se obvykle někde válí, takže člověk z toho infocentra ho musí sehnat a připravit Ti k nahlédnutí. Jiná spolehlivá cesta jak zjistit co je ve spisu, než kouknout fyzicky do spisu, neexistuje.
Doporučuji udělej si datovku, a nastav si v ní přeposílání upozornění na mail.
Ale nepočítej s tím, že vždy všechno co přijde k soudu dostaneš do své datovky (něco hned, něco o měsíc později, něco vůbec).
Luckies
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luckies »

Vas názor, zda podat hned PO, nebo syna ukrást, pripadne jak dal postupovat? Syna jsem uz nevidel 8 dnů. Tohle mi dnes poslala na navrh pece, na zitrejsi den. Dle meho si sama nabehla, kdyz to uvedla, stacilo by spudu zaslat info. matka peci otci neumoznuje, umozni pouze na zaklade PO, a vypsat zadost o peci...

Rada bych ti syna dala, ale ty nejsi schopen mi ho předat v podvečer zpět tentýž den, ikdyž to předem e-mailem potvrdíš.
Udělal jsi to již několikrát. Tak abys věděl...můžeš opět požádat o vydání PO. - jen tohle mi napsala....
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 »

Výsledek bude PO, které bude silně omezující k tvé straně. Sice syna uvidíš, ale třeba jen pár hodin v týdnu a tohle PO zabetonuje péči matky do rozhodnutí soudu, které už není těžké predikovat. O PO bych určitě nežádal, ale začal aktivně komunikovat s OSPODem, aby matku poučil o právu dítěte na péči obou rodičů a aby inicioval poradnu nebo nějakou nesoudní dohodu, která bude pokud možno vyvážená. Do té doby je pro tebe výhodnější jet v neupravené péči (a syna bohužel dál nevidět).
Luckies
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luckies »

Diky, ale z teto situace jsem v rohu. OSPOD nechce komunikovat, matka na OSPODU zada asistovany styk. A me syna preda pouze na zaklade PO. Mediace probehne v pristim tydnu. Dnes jsme dorucili soudu VP otci, matce siroky styk, var. SP. Tak jak rikal Advokát, prevzit si ho a odjet taky na dovolenou. PO za prevzeti syna bez dohody jiz bylo zamitnuto, jen matka podla odvolání, tak se to potahne dal. Ale co rikal Advokát, pokud uz bylo zamitnuto, tak ve stejne veci nerozhodnou jinak.
Odpovědět