Péče před rozsudkem, SP u 2 letého syna

Odpovědět
Simpson123
Stálice fóra
Re: Péče před rozsudkem, SP u 2 letého syna

Příspěvek od Simpson123 » 29 črc 2020 14:27

Stiznost na OSPOD bych napsal, budes mit soud (brzy, kdy?) a do soudu bys mel byt schopny v protokolech OSPOD a na stiznostech na OSPOD u soudu dokladat pisemne pochybeni a naddrzovani OSPOD matce, protoze OSPOD bude u soudu 100% podporovat VP matky, protoze dite je 2 roky.
Ale nahravky nevytahuj, mozna prijdou na radu pozdeji az OSPOD vedouci zamitne tvoji stiznost, ale to bude mozna uz v behu soud a narizena poradna/mediace atd...a povlece se tomesice a roky.
Hlavne zapomen na rychla reseni, vsechno to trva mesice a roky.
BTW ty nahravky hlavne poslouchej sam a uvedom si sam jak to delas spatne....paradoxne mas jistotu o cem to cele bude - dite je male 2 roky....jenze to v zakonech neni prekazka SP a da se utocit jak psal Tulen....ja tuhle mantru dite je male poslouchal 2 roky na poradne....opravdu zadne rychle chlapske a ferove reseni od justice nebude - na to se mentalne priprav....cele se to nejvic podoba nekonecne zakopove valce, kazdy posun o kousek je pracny...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 29 črc 2020 15:01

Luckies píše:
29 črc 2020 14:12
... a pak jen žvatlaní, děkuji nemáme co již řešit. ...
Nojo, ale TY musis byt dostatecne asertivni, a rozhovor vest tam, co potrebujes, stejne tak protokolaci.
Napr. "nyni se potykam s tim, ze mi matka odmita dite predavat uplne - dite u me nebylo uz deset dni, zatimco driv …. … nechce mi rict kdy mi ho preda, a jen odkazuje na pravnika " (ospod na matku "je to pravda?" a dal dle odpovedi)
Protokolace :ony si nadiktuji co chteji - ozves se ty. Rad bych, aby bylo protokolovano, ze mi matka nyni odmita dite predat, ze mi nechce rict termin, kdy mi ho priste preda. dal dle reakce (ale tohle je realna vec, co se deje - proc to odmitate protokolovat? Vy odmitate zapsat to co na teto schuzce resime? ) + zapojovat ospod do rozhovoru, "pacit" z nej postoje a nazory (to on rika veeelice nerad) a pak to vhodnou formou chtit protokolovat (ospod je nazoru, ze dite je male na plnohodnoutou SP, ta prichazi v uvahu od x let..., je presvedceny o vhodnosti jednoho domova u deti predskolnich … atp)
Copak myslis, ze si tam "bice" na sebe zapisou sami?? to musis chtit ty, na zaklade toho co se na schuzce bude dit, a toho, co se realne deje.
Ne, existenci nahravek nevytahovat - vzdyt REALNE nemas v nejmensim na co si stezovat (poslechni si ty nahravky nekolikrat). A priznanim nahravek jen ztratis moznost v budoucnu cokoli zajimaveho (jakykoli realnejsi "bic") nahrat, a ztratis i mozne sympatie toho mak budes stiznosti smerovat (magor, notoricky stezovatel, a jeste ke vsemu tajne lidi nahrava).

Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be » 29 črc 2020 15:12

Škoda, škoda, souhlasím, tohle všechno mělo být v protokolu, to je přesně to, co Ti tady radí ostatní, že neexistuje, aby jenom tak mimo řečí před matkou a Tebou říkali kecy typu, dítě matce, SP ne, jeden domov, blablabla. Pokud toto vyřknou, tak okamžitě chtít to mít v protokolu, toto je přesně to plácání, co nikde neevidují, ale kterým matce dávají obrovskou moc a je okamžitě nutné to zastavit (případně na tomto postavit ty stížnosti) - ale pokud uvidí, že to chceš protokolovat, tak z toho vycouvají, ale musíš být dravec. Ale chápu, když člověk neví, je to strašně těžké. Manžela takhle taky semleli několikrát. Pokud nejsi schopen to zvládnout, tak vem někoho s sebou. A poznámka - u nás OSPOD tvrdil, že aby mohli protokolovat, musí tam být 2 pracovnice. Takže přesně, jak se píše, najednou je to 3:1 a jednají s Tebou jako s debi*em a upevňují matku v naprosto špatném postoji.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 31 črc 2020 12:23

Luckies: psal jsi ze matka uz podala na soud navrh na VP matky, takze bude brzy soud?
Priprav se na kreativni vedeni protokolace i u soudu. U soudu se take neco mluvi a casto neco jineho protokoluje, taky proto je dobre soudu oznamit ze nahravas jednani u soudu + protokolaci hlidat = opravovat a rozporovat protokolaci kdyz si to soudkyne ohyba smerem kam si usmyslela rozhodnout oduvodneni proc dite matce.
A ten tvrdy (presilovka) tlak co jsi zazil na OSPOD ze to mas vzdat a nechat decko matce byva i u soudu ze strany soudkyn, a take to nikdy v protokolech z jednani u soudu nenajdes...je to takova soustavna, zastrasovaci taktika systemu a je to efektivni.
Tohle tlaceni otcu do kouta umi patrovnicky system (OSPOD + soudy) moc dobre, soudkyne i OSPOD Zubaty moc dobre vedi ze se 80-90% otcu podela strachy a sami otcove po tlaku to vzdaji....a pak je klid a maminka ma dite a otec alimenty.

A neni se ani moc co divit, je to fakt presilovka, kdyz na toho otce steka matka + OSPOD zubata a pak i soudkyne....proste se otcove nechaji ustekat a zlomit.

Luckies
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luckies » 31 črc 2020 14:06

VP peči matky bylo podáno 19.5.2020, takže soud bude až za několik měsíců. Opětovně se soud odkládá z důvodu vyřešení PO, odvolání matky jde ke Krajskému soudu.
Dnes jsem se k odvolání matky k PO vyjádřili, souhlasíme s odvoláním matky, ale za předpokladu, že bude péče upravena a vývaženou. Doložili jsem časy matky kdy pracuje, kdy hlídají cizí osoby atd.
v příštím týdnu pravděpodobně skočím opět na OSPOD, samostatně protokolovat, že jsem již syna přes 14 dnů neviděl, matka nereaguje na emaily, telefonáty, sms zprávy. Odjeli opětovně na druhou dovolenou. A Otec má smůlu, ten nemůže mít syna ani přes noc, protože si to matka nepřeje a kontatk neumožní, protože mi nedůvěřuje, že mi ho vráti. A jak jsem psal výše, matka mi syna předá až na základě vydaného PO. :-) o PO žádat nebudeme, protože by soud nařídil omezený styk. proto zkoušíme cestu u KS.
Ale jak píšeš, zatím to nevzdávám, ale ten kdo nezažil tu bezmoc, ten tlak, čas když syna nevidí, tak nepochopí. Musím říct, že jsem opravdu zešedivěl za poslední měsíce... ale opravdu...

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 31 črc 2020 15:40

Nejsem pravnik ale pokud jsem pochopil tak PO nenarusuje proces a podani na soud matka dala 05/2020 a soud naridi jednani ve veci upravy pomeru nezletileho odhadoval bych cca v 08-09/2020, bez ohledu jak bezi tahanice o PO a nebo funguje schvalene PO.
To ze mezi tim nez je pravomocny rozsudek (ten bude klidne za 2-3 roky a bude se to tahnout, protoze nase justic je prohnila skrz naskrz kreativni necinnosti).
Podle me rodice podavaji navrhy na PO docela houfne a je to pokud vim caste, ale to prece nemuze odsouvat soud ve veci same, znam od znameho soudce ze ma spisy kde jsou i desitky navrhu na PO v prubehu te justicni sarady.....rikal mi ze neni neobvykle ze jsou tam navrhy na PO od otce i matky co mesic.

Luckies
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luckies » 31 črc 2020 19:52

Byl jsem informovan, ze pokud bezi nedoresene PO u KS, tak nemuze dojit k prvnimu jednani. Diky za optimismus a realitu, jestli by se to melo tahnout v takovem stavu nekolik let, tak me asi picne... :-) pro me je priorita nastavení nejakeho rezimu, nejde do nekonecne kazdy den zadat matku o predani ditete a ona nereaguje, odjede mimo mesto a ja nemam moznost si ho prevzit, kdyz musim obcas do prace :-) Doufam že prvni jednání bude 8-9 měsíc. Jsem taky zvědavý na soudkyni, byla jmenovana teprve v 2/2020, tak zatim nebude mit takove zkušenosti, ale zase treba pojede dle US a nevych trendů. Bohuzel je predpoklad, ze bude konzultovat se starými soudci a bude to problém. Jeste k tomu PO, pravnik mi rikal, ze nemuzeme podavat, teda je to zbytecne nove PO, kdyz by to bylo na tu stejnou vec, ze kdyz bylo jiz zamitave rozhodnuto, tak je to zbytečný. Ale nedokazal poradit jak dal, abych videl syna. Jen me odkazal na OSPOD, ale tam nikdy nic neřeší, protože neni mozna dohoda rodičů.

Kanón
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Kanón » 03 srp 2020 20:27

Luckies píše:
31 črc 2020 14:06
Ale jak píšeš, zatím to nevzdávám, ale ten kdo nezažil tu bezmoc, ten tlak, čas když syna nevidí, tak nepochopí. Musím říct, že jsem opravdu zešedivěl za poslední měsíce... ale opravdu...
Tohle jsem zažil a skoro bych to přirovnal k tomu když ti umře blízká osoba. Na jednu stranu člověk ví, že děti nejsou mrtvé, jsou jen pryč, nejsou s tebou, věříš že zase budou s tebou, ale ten svíravý pocit je hrozný. Nemůžeš spát, myslíš jen na ně a čas se vleče tak pomalu... Nikomu to nepřeji.
Tu bolest nikdy matce nezapomenu a pokaždé když ji vidím tak si na to vzpomenu a vlastně mi to i brání s ní normálně do očí komunikovat bohužel.
Také bych poradil zkusit matce děti vzít a odjet na dovču, ale je jasné že je bude hlídat a bez cirkusu to nepůjde, pokud se ti to vůbec podaří...

Luckies
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luckies » 09 srp 2020 10:36

Jdu si opět pro Váš názor nebo radu.
Situace se má tak, že už to bude 4 týden co jsem syna neviděl, matka si ho přivlastnila jako nějaký majetek. Nebere telefony, nereaguje na emaily, na sms zprávy neodpoví nebo odpoví po dvou dnech, že je syn v pořádku a je "doma" nebo někde mimo bydliště "to znamená na dovolené". Proběhla mediace, bezúspěšně, matka to chtěla v polovině zabalit, že to nemá žádný smysl. OSPOD jsem kontaktoval, přímo přes vedoucí, protože pracovnice mi nereagovala, pak mi napsala email, že jí to mám poslat do emailu, že nemá čas udělat zápis. A že tedka odjíždí na dovolenou a navrhuje případnou schůzku na konci měsíce. Vůbec jí nezajímá, že jsem dítě neviděl přes 3 týdny, nevím zda je zdravé atd...
Matka děla vše proto, aby dítě přede mnou ukryla.
Jak dál postupovat? Mám podat opětovně PO? S předpokladem, že bude zrušeno? Jak jí donutit, aby komunikovala? Nechci příjit o celé léto bez syna, pak to bude i pro něj náročné.

Josef
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Josef » 09 srp 2020 13:07

Poradit neumim, na to jsou jiní, ale popsaná situace s OSPODem - nešlo by ji využít pro výměnu Ospodu? Jako sérii jejich pochybení?
Záleží samozřejmě, co chceš.

Odpovědět