Očkovací průkaz syna

Odpovědět
Hinajz
Nováček fóra

Očkovací průkaz syna

Příspěvek od Hinajz »

Ahoj,

kluka mám přes nesouhlas exmanželky ve střídavé péči už 4 roky. Už 5. rokem chodí do skautu a protože to je něco, co jsem zařídil klukovi já, tak exka je zásadně proti tomu, takže ho ve svém týdnu do skautu neposílá. Kluk má za týden vyrazit poprvé na skautský tábor. Exka, která s tím nesouhlasí byla o tom informována a protože tábor je na 2 týdny a druhý týden v čase, kdy má být s ní, tak do toho hodila vidle, že neexistuje, aby v jejím čase byl prostě na táboře. Výměna týdne neexistuje. Tak syn bohužel pojede jenom na půlku tábora a v půlce si ho musím vyzvednout. Pořád lepší, než drátem do oka.
Nicméně si teď vymyslela, že mi nedá očkovací průkaz syna, který máme odevzdat spolu s potvrzením od doktora, že může jet. Potvrzení mám už delší dobu, takže to není problém. Bohužel očkovací průkaz prostě nevydá. Nevíte, jestli se dá u dětské doktorky pořídit opis očkovacího průkazu? Má smysl o tom informovat OSPOD, aby viděl, jako to je (bohužel) kráva?
Já to prostě nechápu. Když o jarních prázdninách jel na lyžařský výcvik na týden, který zařizovala exka a bylo to v jejim týdnu, tak jsem podepsal veškeré prohlášení a podklady, co se měly odevzdat a to bez komplikací. Na druhou stranu, když potřebuji dokument, který ani není její, ale patří to synovi, tak prostě ne, protože ona s tím nesouhlasí. Že se syn na tábor těší a chce tam jet, ji už nezajímá.
Máte nějaké návrhy?
Josef
Uživatel(ka) fóra

Re: Očkovací průkaz syna

Příspěvek od Josef »

Kopii vystavi prakticky doktor syna.
Ospod asi nema cenu kontaktovat,bud rad,ze mas SP a tohle bezny okopavani kotniku se proste priprav a smir se s nim.
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

Zdá se mi podivný samotný požadavek odevzdat očkovák. Mělo by být postačující to lejstro , kde mudra potvrzuje, že je dítě očkováno a zdravotně způsobilé absolvovat. Překvapuje mi, že skauti vyžadují nějaké dokumenty nad rámec, co chce povinně hygiena.
Ale jinak mudra vystaví duplikát.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

http://poradna.crdm.cz/tabory/ockovaci- ... edeni-1416

Napsala nejaky duvod,proc ti ho neda? Zeptal si se na duvod? Mohla by alespon poslat kopii?
Copak si ji v posledni dobe nehezkeho provedl :)?
Ne, ospod bych zcela vynechaval.

edit - jeste k tomuhle:
Hinajz píše: 16 črc 2020 20:58...neexistuje, aby v jejím čase byl prostě na táboře. Výměna týdne neexistuje. .
Pred rokem jsi psal ze chtela jet nekam na tyden v zime, a ty si chtel vymenit ten tyden za tyden v lete … Ale ona nabizela tyden v zime za tyden v zime, a tyden v lete pak za tyden v lete. Tenkrat si to zariznul, nedomluvili jste se, a proc ty vymeny neklaply (proc si odmitnul jeji navrh) si nenapsal. Nemuze to byt duvod proc ona ti nechce ustoupit nyni, a menit tydny v lete?
Petr77
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr77 »

jo tohle znám, mě odmítla matka "půjčit" rodný list. OSPOD to nezajímá, ale naštěstí na úřadu tyto situace znají a bez problémů mě vydaly kopie, takže děti mají teď vše 2x .. rodný list, kartičku pojišťovny atd..
Rozhodně je snazší a rychlejší pořídit duplikát, než se to přes úřady snažit dostat z matky.
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

Tou karickou pojišťovny si nejsem jistá, v zahraničí. My máme taky dvoje. V cr jim jde o RC, tam je to fuk. V zahraničí se obávám, že při ověřování pojišťovny zadávají to dlouhé číslo dole. To je u karet odlišné. Já to vyřešila kopii a nechala zalaminovat. Plus mám tu starší verzi kartičky. Ex má originál nové.
Odpovědět