Zrušení společné pece

Jirina123+
Uživatel(ka) fóra

Re: Zrušení společné pece

Příspěvek od Jirina123+ »

Hugo... Co zde čtu, připadá mi to taky. Je schopen udělat předběžko na vrácení děti a MUDr zpět (nedal souhlas), zároveň si je vědom, ze mu to spíš neschválí. Dále žádá děti do své péče a napadl účelově jednání ex s tím, že po rozsudku společně péče v listopadu, v prosince už se stěhovala..
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 »

Jak jsem psal, takovéto ukazování prstem, že se někdo zachoval špatně nefunguje. Soudy se táhnou, nezákonná situace trvá aby se pak už jen konstatovalo, že děti (a vůbec všichni) si už zvykly.
Jirina123+
Uživatel(ka) fóra

Jedním slovem... Svoji šanci už projel. Jednat dřív, jakmile matka odešla do jiného bydliště, nedat souhlas s MS a dat to na soud. Ne to řešit mírnou cestou přes terapie. Děkuji. Svoji chybu uznává, ale holt jsou na světe lidí, co se pořád budou bát, být ty větší svině.
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 »

Asi ano, ale nevzdával bych to - nikdy nevíš na koho na soudě nebo ospod narazíš. Už jenom kvůli sobě by měl mít člověk pocit, že udělal všechno co mohl.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Jirino dobre je na soudu a na OSPOD jet linii SP nebo VP otce.
Ale soukrome na 4 oci muze otec zkusit matce nabizet dohodu o SP i v netradicnim formatu (vsechny vikendy otec + prazdniny 2 mesice v kuse otec s tydennim oknem pro matku a pod....., aby tedy vzdalenost 150km byla resitelna a pece zustala cca 50/50.
Musela by matka ale vzit zpet navrh na VP matky a musela by matka u soudu odsouhlasit dohodu SP, nebo by stacilo jen stahnout navrh k soudu a pokracovat v rezimu spolecna pece a dohodnout tohle reseni v poradne.
Soudy neslysi na netradicni usporadani SP a urcite nepujdou proti vuli matky, ktera decka drzi v paratech a chce VP matky a jeste s vzdalenosti rodicu 150 km.
Tento pripad je smutny tim ze SP fakticky cca rok fungovala, matka dokonce u soudu odsouhlasila spolecnou peci...to byla fantasticka vychozi pozice otce a jit do konfrontace s matkou a uhajit SP i pri odstehovani matky bylo realne (matce dokonce hrozila VP otce kdyby do toho sel otec rozumne a matka byla ta spatna co se stehuje do pryc). Ale ejhle nyni otec vse totalne prosral, otec srab dobre vedel co dela a presto to de facto vzdal.....ono to clovek proste nemuze prehlednout, kdyz pises ze otec dlouho vahal, aby kapituloval a souhlasil s MS u matky v dalave 150km, to znamena ze vedel o co go, prece vedel ze 2 skoly na 150km nejde atd.. dalsi otec slusny slaby a spolehlivy, ted se bude litovat a ty budes ta ktera mu bude foukat bolistky jak prisel o deti protoze zla soudkyne a zly OSPOD...
Jirina123+
Uživatel(ka) fóra

Simpson... Ne nesouhlasím. Já mu bolístky rozhodně nefoukam. Já jsem žena činu, já reagují podstatně jinak než on. Myslím převážně na sebe, tudíž bych okamžitě napadla stěhování matky atd. Bez jakýkoliv vnitřních démonů, že jsem svině. To jsem mu i říkala. Nesouhlasím s jeho kroky, co neudelal a on to ví.
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 »

To je správný přístup. Tyhle problémy z minulých vztahů dokáží bez problémů zlikvidovat i ty vztahy nové, je potřeba tomu nastavit hranice.
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

Hugo76 píše: 29 črc 2020 13:48 To je správný přístup. Tyhle problémy z minulých vztahů dokáží bez problémů zlikvidovat i ty vztahy nové, je potřeba tomu nastavit hranice.
Tesat do kamene.

Jen nevím zda to, že ona mu ted dá najevo, že koná blbě, on začně konant podle toho, co si myslí ona, že je správná cesta...
On má zkrátka nějakou povahu. Pokud to chce změnit, musí začít u sebe. Od samotného začátku. On racionálně ví, jak na to. Ale pak do toho vlezou emoce, strach a je dokonáno.
Jirina123+
Uživatel(ka) fóra

Ano. Strach. A taky poslouchat to, že by vzal dětem mamu a věřit že bývalá bude taky tak hodná a dá mu souhlas. Někdy zkušenosti jsou víc než rady. Rozhodně nejsem ta, která ho do něčeho tlačí. Já jen říkám svůj názor přímo, bez keců. Udělal zásadní chybu že k soudu nešel hned, kdy ona přednesla že se s dětmi stěhuje. Řešili přes terapeutku bez OSPOD. Souhlas se školkou nakonec dal, ale bez změny trvalého bydliště děti. Holt být hodný se nevyplácí...
Kanón
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Kanón »

Já bych doporučil pokud je to možné se nikam nestěhovat, vrátit se zpět do bydliště dětí a žádat svou VP. Společná péče na velkou vzdálenost by byla možná i v režimu 12/9 i když budou děti chodit do školy a to u jednoho z rodičů od neděle do pátku s dvěma týdny školy a u druhého dva víkendy a uprostřed týden s domácí výukou aby měly zachovanou jednu školu.
Odpovědět