Zrušení společné pece

Jirina123+
Uživatel(ka) fóra

Re: Zrušení společné pece

Příspěvek od Jirina123+ »

A přítel nemění vzdálenost. Ta zůstává stejná, cca 150 km od matky. Matka změnila bydliště od jejich společného bydlení a odstěhovala se 150 km daleko. On mění bydliště, ale ne vzdalenostne. Jen jiný směr. Vzdálenost je pořád stejná.. Pořád 150 km jen s rychlejšíma cestama.
Marek2
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Marek2 »

No ale matka má tak trochu pravdu. Všechny změny proběhly po dohodě rodičů, ačkoliv někdy zpětně. Teprve přestěhováním otce a jeho snahou děti přehlásit do jiné MŠ dochází ke změně, se kterou matka nesouhlasí. Takto bude uvažovat případný soud a matka vyhraje.
Pro otce vidím jedinou cestu přestěhovat se do bydliště matky.

Ikdyby rodiče udělali dohodu, že se děti budou po týdnu střídat, nedovedu si představit, že dlouhodobě je to udržitelný stav. Má to příliš rizik a podmínek. Časem se to může znelíbit dětem, budou chtít mít jednu školu a kamarády. Pro matku to bude neustálé pokušení požádat o VP. A třeba se to omrzí i otci.
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 »

Přesně tak. Je potřeba si uvědomit, že v soudním sporu i ve vztahu k dětem bude tahat vždy za kratší kus provazu a matka jen chce legalizovat své zájmy. Vidím tři varianty:
1.) nestěhovat se - máme tady řešení na jeden rok než půjde starší do školy
2.) přestěhovat se k matce - změna práce a problém (?) ve vztahu s tebou
3.) akceptovat nové uspořádání - lze zakotvit v dohodě víkendy, prázdniny, každopádně z tvého přítele se začne stávat spíš víkendový otec na zábavu a z nového přítele matky ten na provoz
...
4.) otočit to a mít děti v péči, ale to asi neprojde vzhledem k nepodpoře dětí
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 »

Ještě si dovolím poznámku, ale třeba se mýlím. To, že píšeš za přítele (otce dětí) není moc dobrá vizitka. Spor o děti je záležitost, která zabere spoustu času, nervů a penězí a je potřeba tomu hodně obětovat. Matce v zásadních věcech vůbec neustupovat, umět jednat se sociálkou a procesně se soudy. K tomu všemu mít podporu dětí, aby se vyjádřili "správně" na správných místech. Bylo tady na diskuzích pár podobných případů (kdy píšou přítelkyně otců) a často to nedopadlo dobře. Pokud otec chce, tak musí jednat sám a obětovat tomu mnohé. Jinak to skončí jen u postěžování jak soud, ospod, ... straní maminkám.
Jirina123+
Uživatel(ka) fóra

On to řeší. Má právníka. Já šla sem pro rady, protože jsem na tuto stránku narazila a četla, kolik pánů zde má podobný problem a jak nejlépe postupovat. Svoje kroky -přítel dělá s právníkem. Já nemám problem, aby se odstěhoval blíž k matce děti, ale on toto odmítá. Má zde firmu. Já stojím při něm, protože svoje děti chce vídat co nejvíce. Bohužel i kdyby nezměnil směr bydliště i tak by jeho bývalá žena požadovala děti do své péče, za rok, kvůli ZŠ. To už by ale nechal rozhodnout soud, neboť děti u odspodu uvedli, že chtějí mít stále režim týden otec, týden matka. Stejně tak i rodinné terapeutky, když řešili změnu bydliště matky.
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

Jirina123+ píše: 27 črc 2020 13:52 On to řeší. Má právníka. Já šla sem pro rady, protože jsem na tuto stránku narazila a četla, kolik pánů zde má podobný problem a jak nejlépe postupovat. Svoje kroky -přítel dělá s právníkem. Já nemám problem, aby se odstěhoval blíž k matce děti, ale on toto odmítá. Má zde firmu. Já stojím při něm, protože svoje děti chce vídat co nejvíce. Bohužel i kdyby nezměnil směr bydliště i tak by jeho bývalá žena požadovala děti do své péče, za rok, kvůli ZŠ. To už by ale nechal rozhodnout soud, neboť děti u odspodu uvedli, že chtějí mít stále režim týden otec, týden matka. Stejně tak i rodinné terapeutky, když řešili změnu bydliště matky.
Zcela upřímně - vybodni se na to. osobní zkušenost - ničemu to nepomůže, ba naopak. Byť chápu, že to myslíš dobře a chceš pomoct. Ale je třeba si uvědomit, že když ten chlap bude chtít, tak si ty informace dokáže najít sám. Ale on nechce. Důvodů to může mít spoustu, já jsem přesvědčená, že to je jistá pasivita, lennost a i strach, co vlastně zjistí - že se to nevyřeší samo, musel by jednat, jednat aktivně a ne čekat, že to za něj vyřeší soud, právník, přítelkyně, exmanželka, OSPOD...
Zkrátka, todle není jako vyhledat na internetu, kde se dá zaparkovat v Berlíně, dát mu GPS souřadnice, on ti poděkuje a dojede tam.
Taky jsem se snažila. Ale nefunguje to. On je nějaký, ty máš nějaké řešení, své řešení, které funguje tobě. On se bude chvíli snažit to dělat podle tvých rad , nakonec to ale udělá po svém ( obvykle pod tlakem matky to uděl pdle ní) a akorát budou mezi Vámi rozepře, on mezi mlýnskými kameny.
Jako zcela upřímě - on je ten typ, co jde cestou nejmenšího odporu. Když se chctěla matka odstěhovat, tak jí to odsouhlasil. bez toho, že by nějak zvlášt domýšlel důsledky svého jednání, souhlasu... Nebo jak to měl namyšlené? Trápit děti ve dvou školách? Nebo byla nějaká dohoda, že pak budou ve škole u něj, matka víkendy? Nebo prostě jen strčil hlavu do písku a neřešil to - odsouhlasil to, aby měl klid tady a teď...

JInak myslím, že jediné řešení je odstěhovat se za matkou. Se stěhováním souhlasil, takže tahá za kratší konec provazu zcela jednoznačně. POkud bude bydle u dětí, je vysoká sance, že dosáhne ve sporu střídavky, pokud do těd střídali. POkud bude matka 150 km, do ted střídali, má ještě taktak šanci to uhrát po dobu předškolní docházky dál v původním bydlišti.

Z rok - střídavka nařízená soudně na 150 km šance nula, výhradní péče otce - malé děti, otec nezůstává ani v jednom původním bydlišti dětí, není podpora dětí pro výhradní péči otce - šance nula. jediné, co z toho vychází je výhradní péče matky, která zůstává v bydliště, na kterém se rodiče dohodli. Otec styk - na 150 km nevymyslí nic jíného než 2/14.
Jirina123+
Uživatel(ka) fóra

A jaký je rozdíl, že u matky nejsou taky v původním bydlišti? Že je bez souhlasu otce přihlásila na svoje nové bydliště 150 km daleko ( ústně domluveno, že budou u otce, s informací že se bude stěhovat, matka změnila bydliště děti) a bez souhlasu otce změnila i MUDr. Od ledna deti mají tento režim týden u ní, týden u otce 150 km. Problém nastal až že se přestěhuje do jiného kraje, jiným smerem, ale vzdálenost je zachována. Najednou cestování vadí a předtím v pořádku. Přítel samozřejmě informace cerpa, s právníkem mají protinavrh atd. Řeší to docela hodně. Jen jsem chtěla slyšet zkušenosti jiných, protože ne vždy se přece může stát, že soud je na straně matky, pokud u otce jsou děti spokojene a obe děti by rádi zachovaly stejný režim.
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

Jirina123+ píše: 27 črc 2020 19:53 A jaký je rozdíl, že u matky nejsou taky v původním bydlišti? Že je bez souhlasu otce přihlásila na svoje nové bydliště 150 km daleko ( ústně domluveno, že budou u otce, s informací že se bude stěhovat, matka změnila bydliště děti) a bez souhlasu otce změnila i MUDr. Od ledna deti mají tento režim týden u ní, týden u otce 150 km. Problém nastal až že se přestěhuje do jiného kraje, jiným smerem, ale vzdálenost je zachována. Najednou cestování vadí a předtím v pořádku. Přítel samozřejmě informace cerpa, s právníkem mají protinavrh atd. Řeší to docela hodně. Jen jsem chtěla slyšet zkušenosti jiných, protože ne vždy se přece může stát, že soud je na straně matky, pokud u otce jsou děti spokojene a obe děti by rádi zachovaly stejný režim.
A kde je ten nesouhlas dokumentovaný? Jak ten nesouhlas projevil? Proběhl snad soud?
NE.
Byl to zkrátka tichý souhlas, dokonce následně oficiální. Takže současná péče matky probíhá v otcem odsouhlasením bydlišti.
Jak to měl přítel namyšlené, že bude společná péče probíhat za rok, když odsouhlasil odstěhování matky? Proč ihned po odstěhování nepodal návrh na předběžné opatření na návrat dětí do původního bydliště a určení bydliště soudem?
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 »

Jiřino jdeš na to logicky (řekl bych takovou mužskou logikou), ale ta v opatrovnických sporech nefunguje. Chlapi to dlouze rozebírají s právníky, připravují návrhy a protinávrhy, vrší důkazy, ... To je všechno k prdu, jediné na čem záleží je faktický stav věci a jak momentálně probíhá péče. A ten faktický stav je, že otec souhlasil s tím aby se matka odstěhovala a přehlásila dětem trvalé bydliště a doktora. Tím otec bohužel dokázal svoji slabost a to že matku nechá dělat, co matka chce. To, že se matka nějak zachovala a teď se zase zachovala jinak, už nikdo řešit nebude. Faktický stav je ten, že probíhá domluvená společná péče (tedy matka neporušuje dohody), ale matka vidí, že to pro děti není dobré (ta vzdálenost dětem neprospívá) a využívá chytře toho, že se otec se chce přestěhovat, aby na to poukázala. Faktický stav také je, že starší dítě půjde za rok do školy, což znemožní dosavadní systém péče. Tedy soudce k tomu buď rovnou přihlídne a nebo nechá ten případ běžet (což s tím jak dlouho se to vleče není problém), aby se to vyřešilo samo (resp. může pak dát matka předběžné opatření na nástup do školy v místě bydliště dítěte - u ní). Děti jsou malé, tedy jejich názor vůbec nemusí připustit. Sociálka řekne že střídavka na 150km je pro děti špatná.

Nevím jestli mám dodávat ještě něco o ženské logice. Ženy matky (většinou) otce nepovažují za rovnocenné partnery, matky dítěte nosily a staraly se o něj odmala. Muži si podle (většiny) matek jen užili a pak nechali péči (a vůbec všechno) na matce. Tím chci říct, že matka dětí to možná ani nedělá schválně. Jenom se jí do nového života (přítel, práce, bydlení) hodí pro ni lepší uspořádání dětí (a možná plánuje ještě jednoho potomka) a na původního partnera už prostě kašle, není pro ni důležitý. "Když to šlo, tak jsem mu dávala děti jak to jen šlo, ale teď už to nejde, tak se s tím holt musí (otec) smířit. Vždyť dřív to bylo normální, aby otec děti viděl jen každý druhý víkend."
Jirina123+
Uživatel(ka) fóra

Moc hezky napsané, děkuji. Ano, je špatně už to, že souhlas dal. Nedal souhlas ale se změnou trvalého bydliště děti a změnou MUDr. To matka udělala jakmile dala k soudu návrh na zrušení společně péče.Každopádně chyba už že povolil stěhování matce jinam..
Odpovědět