Zrušení výživného

forU
Stálice fóra

Re: Zrušení výživného

Příspěvek od forU »

Lama píše: 29 lis 2020 10:35
Petr77 píše: 29 lis 2020 05:57 Ještě je varianta požádat soud o společnou péči, tam se výživné nestanovuje.
Stanovuje. Respektive, stanovil vašem případě. Nikdo to po nich nechtěl, ale prostě tak rozhodl
Jde o excesivní vybočení z mezí zákona. Zákon říká, že soud výživné stanoví, pokud se rodiče na plnění vyživovací povinnosti nedohodnou. Jde o porušení čl. 4 odst. 1 Listiny. Tomuhle svinstvu bych se bránil.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
Petr77
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr77 »

Lama píše: 29 lis 2020 10:35 Stanovuje. Respektive, stanovil vašem případě. Nikdo to po nich nechtěl, ale prostě tak rozhodl
No u společné péče se výživné opravdu nestanovuje. U nás to byl jiný případ, nám soud neschválil návrh na změnu ze střídavé péči na společnou a to i přesto, že jsme se s přítelkyní k sobě vrátili. Inu společný nepřítel má něco do sebe - 3 roky boje proti zlovůli ospodů a soudů lidi stmelí :-)

Oficiálně máme dál střídavku ale jezdíme na dovolenou společně, děti si dál předáváme i když už 3 měsíce bydlíme spolu v jednom bytě, dál si musíme posílat výživné sem tam i když jsme si před měsícem založili společný účet a dál se nás snaží OSPOD rozhádat. Je to celé taková obskurní ironie, ale v podstatě jsem rád, že máme u nás takový soudní banánistán :D
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

Petr77 píše: 03 pro 2020 00:54
Lama píše: 29 lis 2020 10:35 Stanovuje. Respektive, stanovil vašem případě. Nikdo to po nich nechtěl, ale prostě tak rozhodl
No u společné péče se výživné opravdu nestanovuje.
Ti řikam, že my ho stanovené máme.
Petr77
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr77 »

Lama píše: 03 pro 2020 10:35 Ti řikam, že my ho stanovené máme.
Máte pravdu, omlouvám se, advokát mi to potvrdil. Soud může nařídit výživné i v rámci normálně fungující rodiny, která nikdy neřešila žádný spor nebo rozvod, pokud usoudí, že je to v zájmu dítěte. Jinými slovy, pokud se soud rozhodne, může zcela legálně zlikvidovat libovolnou rodinu. Že já to vůbec zjišťoval, začíná mi být z Českého soudnictví nevolno :cry:
Odpovědět