SP sudý lichý týden

Lama
Stálice fóra

Re: SP sudý lichý týden

Příspěvek od Lama »

HIPO píše: 05 led 2021 09:50 @Lama: :-)

Taky jedu Google kalendář, dokonce ho sdílíme s ex. Vyznat se v těch prázdninových vyjimkach, co v rozsudku jsou, bych jinak nezvládl. Mám na to extra kalendář děti, bejvalka nemusí videt všechno co tam mám :-)

Musím říct, že jsem neskutečně vděčný ex. me současné ženy, že nám tak neskutečně benevolentně vychází vstric.
Nám to sdílení nějak nefunguje. MOžná tím, že on 2 nechce a pracovní to neumožňuje, nevím. Takže si ze mě dělá sekretářku. :roll: Když začnu pindat, přesměruje to na svoují manželku.
frantav
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od frantav »

Lama píše: 05 led 2021 12:12 Jo, tak to my jedem na pank a vyhovuje to víceméně oběma. Nějak nám nevyhovuje to mít nalajnované...
Ale v tomdle ohledu je nejsnažší předávání přes školu ( po víkendu), nikdo nemusí na nic čekat. Ted máme další upgrade - děti se dopraví samy ( někdy, když je potřeba).
Výměny obvykle plánujeme rovnou, žolíky na příště spíše vyjímečně
Já bych klidně jel pank a s jinou ex by to i šlo, závidím některým kamarádům. A zároveň z některých jiných případů mám noční můry.
U nás každý návrh ex přes svátky nebo prázdniny vždy znamenal pokus vyzobat třešinky na dortu a sežrat větší půlku. Když předání dopoledne znamená přivezu v 11:50, když přivezu mezi 9 a 10 znamená v 10:30, nedá se svítit. Předání přes školu s večerním dovozem věcí je fajn když není koroňák. To je za ty roky vyladěný, ale jakákoli mimořádnost je potřeba přesně doladit. Bohužel, když vztah skončil kvůli levárnám a umanutosti, nedá se čekat, že by se časem něco zásadně změnilo.
Dcera 12 let, střídavka 6 let přes nesouhlas matky
HIPO
Stálice fóra

Příspěvek od HIPO »

No jo, jet na pank je méně stresující, víc flexibilní, ale nedává to možnost 100%kontroly, kterou někteří potřebují cítit.
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

frantav píše: 05 led 2021 13:28
Lama píše: 05 led 2021 12:12 Jo, tak to my jedem na pank a vyhovuje to víceméně oběma. Nějak nám nevyhovuje to mít nalajnované...
Ale v tomdle ohledu je nejsnažší předávání přes školu ( po víkendu), nikdo nemusí na nic čekat. Ted máme další upgrade - děti se dopraví samy ( někdy, když je potřeba).
Výměny obvykle plánujeme rovnou, žolíky na příště spíše vyjímečně
Já bych klidně jel pank a s jinou ex by to i šlo, závidím některým kamarádům. A zároveň z některých jiných případů mám noční můry.
U nás každý návrh ex přes svátky nebo prázdniny vždy znamenal pokus vyzobat třešinky na dortu a sežrat větší půlku. Když předání dopoledne znamená přivezu v 11:50, když přivezu mezi 9 a 10 znamená v 10:30, nedá se svítit. Předání přes školu s večerním dovozem věcí je fajn když není koroňák. To je za ty roky vyladěný, ale jakákoli mimořádnost je potřeba přesně doladit. Bohužel, když vztah skončil kvůli levárnám a umanutosti, nedá se čekat, že by se časem něco zásadně změnilo.
Hele, nám obou o nějaké půl den navíc nebo méně nejde ani jednomu. Já jsem s dětmi dost, ve všední dny denně ( i dny, kdy jsou u něj chodí po škole ke mě a on si je vyzvedává po práci). On zas ví, že nemusí bojovat a když je bude chtít víc, tak to jde dohodnout přímou cestou, ne nějaké urvávání času tím, jestli předá děti v 11:50 nebo 7:50.
Dvanáctiletá už je za covida taky doma sama, ne? Tak je fuk kde... Prostě zůstane tam, kde je, vyzvedne si jí rodič , který jí má mít následně po práci. POkud ona nepracuje jenbo je na homeoffice a ty jo, no tak si jí vyzvedne už ráno, tobě to nijak neuškodí, ne?
frantav
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od frantav »

HIPO píše: 05 led 2021 13:38 No jo, jet na pank je méně stresující, víc flexibilní, ale nedává to možnost 100%kontroly, kterou někteří potřebují cítit.
Tady nejde ani tak o 100% kontrolu jako spíš o komplikace. Když počítáš s devátou hodinou jako s odjezdem na výlet nebo na návštěvu, je hloupý čekat všichni tři oblečený než ex doveze dceru. Zabitej čas, třeba do dílny už se převlíkat nebudu, leda sednout na gauč a místo času co jsme mohli být v lese zabavit mladší dítě nějakým animákem. Bydlíme cca 3 minuty autem od sebe, v tom problém není.
Ono to vcelku fungovalo při normálním režimu, s občasnými zádrhely (řekněme jednou za čvrt roku, což se v pohodě dá), ale koroňák nám do toho trochu hodil vidle. Já pracuju výhradně na HO už asi sedmý rok a bohužel zatím nelze jinak než mít pracovní kout u starší dcery v pokoji. Díky škole a kroužkům to docela fungovalo, než zrušili kroužky a normální výuku. Takže jsem třeba začal vozit ve středu ráno a následující týden přijížděla ve středu odpoledne. A je mi to jedno, já nejsem účetní, mně nemusí hrát má dáti-dal.
Dcera 12 let, střídavka 6 let přes nesouhlas matky
HIPO
Stálice fóra

Příspěvek od HIPO »

ja Tě naprosto chápu....

Já mám problém s tím, že jsem ve stresu, abych nepřivezl děti o minutu později (cesta trvá 45minut přes celý město). A nemůžu si ani dovolit, přivést děti o 30minut dřív, protože nevím, jestli je ex doma ("co je ti do toho kdy jezdím domů").

A ona má zase strach mi dát děti dřív, abych toho "nezneužil" a nevykládal při nejakým dalším soudě, jak se starám víc, než kolik mi rozsudek umožňuje (VP má mátka).
Odpovědět