Tak mám střídavku

zdenek-1
Uživatel(ka) fóra

Tak mám střídavku

Příspěvek od zdenek-1 »

Kamarádi, ve čtvrtek 10/11/2011 rozhodl krajský soud v odvolání o svěření dětí do střídavé péče. Nutno dodat, že ne díky pokrokovým postojům úřadů. Kdyby bylo na nich, byl bych bez šance..možná tak rozšířený styk. Vše trval 2 roky. Nejdříve OS Benešov..výlučná péče matky a já víkendový otec. Odvolání ke kraji a ten vrátil zpět. OS Benešov..péče matky a široký styk (sudý týden ČT až PO ráno + jedno odpo v lichém týdnu). Psychoposudky byly proti, ale nechápu proč. Nic střídavce nebránilo a starší dítě samo řeklo, že jí chce. Krátce před odvolacím soudem však bývalka musela začít pracovat (systém dlouhý krátký týden) a to zřejmě i díky rozchodu s partnerem, za kterým před 3 lety odešla. Takže jsme nakonec před soudem uzavřeli dohodu.
Co dodat.
Rozhodně všem doporučuji být v boji o střídavku proti psychologickým posudkům. Navíc jen vystihují osobní postoj psychologů-často psycholožek. A máte-li soudce/soudkyni, který vám střídavku dát nechce, určitě ví, na kterého psychologa se má obrátit, aby to nevyšlo.
Děkuji všem za pomoc. Markovi K., Petrovi C. a určitě také Aleši Hodinovi, že vůbec tento portál existuje.
Bude-li kdokoliv z vás cokoliv potřebovat, rád pomohu. ZK
Střídavka
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak mám střídavku

Příspěvek od Střídavka »

Gratulujeme! Smutné na tom je, že státní orgány opět zapracovaly "postaru" a vše bylo závislé na libovůli matky.
Jaroslav
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Jaroslav »

zdenek-1 píše:Kamarádi, ve čtvrtek 10/11/2011 rozhodl krajský soud v odvolání o svěření dětí do střídavé péče. Nutno dodat, že ne díky pokrokovým postojům úřadů. Kdyby bylo na nich, byl bych bez šance..možná tak rozšířený styk. Vše trval 2 roky. Nejdříve OS Benešov..výlučná péče matky a já víkendový otec. Odvolání ke kraji a ten vrátil zpět. OS Benešov..péče matky a široký styk (sudý týden ČT až PO ráno + jedno odpo v lichém týdnu). Psychoposudky byly proti, ale nechápu proč. Nic střídavce nebránilo a starší dítě samo řeklo, že jí chce. Krátce před odvolacím soudem však bývalka musela začít pracovat (systém dlouhý krátký týden) a to zřejmě i díky rozchodu s partnerem, za kterým před 3 lety odešla. Takže jsme nakonec před soudem uzavřeli dohodu.
Co dodat.
Rozhodně všem doporučuji být v boji o střídavku proti psychologickým posudkům. Navíc jen vystihují osobní postoj psychologů-často psycholožek. A máte-li soudce/soudkyni, který vám střídavku dát nechce, určitě ví, na kterého psychologa se má obrátit, aby to nevyšlo.
Děkuji všem za pomoc. Markovi K., Petrovi C. a určitě také Aleši Hodinovi, že vůbec tento portál existuje.
Bude-li kdokoliv z vás cokoliv potřebovat, rád pomohu. ZK
jak jsou na tom děti věkově? jaká je mezi vámi vzdálenost?
zdenek-1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od zdenek-1 »

Dceři je za 14 dní 8 a synovi 4,5. Matka se odstěhovala asi 6 km od Benešova a je nadále v nájmu bytu, kde bydlíval její expřítel. Děti vozím z a do školy a školky tam. Je to škoda, pač bejvalka získala práci v Benešově. Takže dojíždí opět sem. U nás to není se zaměstnáním nicmoc ale o 6 km dále je to hrůza.
petr
Nováček fóra

Příspěvek od petr »

mezi holkama se mluví o střídavkovém boomu. Mají z toho takový strach, že to nafukují...Jinak gratuluju i děkuji p.c.
Jaroslav
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Jaroslav »

a kde se o tom mluví? jako fakt "mluví" nebo se vedou internetové diskuse?
milan123
Nováček fóra

Příspěvek od milan123 »

Jaroslave,mám ten stejný problém,také mne soud odbyl,nejdříve 3h za týden a pak sudá,lichá.....je to jako ve vězení,kdy se synem 4letým,máme návštěvy.Dle mého,by to mělo být trestné pro matky a ty,kteří se na tom podílejí.Syn chce jen ke mě a má záchvaty,když ho vracím matce.Soud jsem měl v Kolíně s JUDr.Matouškovou,sociálka je na nic a všechny ty "dámy"táhnou za jeden provaz.Rozchod jsem nezavinil a i když zvládnu vše,vaření,uklid,praní,stejně jako matka,jsem pro ně horší než matka,kde se na rozdíl od mého zázemí kouří(děda,bába,matka)mluví sprostě aj.A to ještě musím dodat,že mám dceru ve střídavé péči(z předchozího vztahu dohodou),kde mám leta zkušeností,dceři je 17let.
chlap
Stálice fóra

Příspěvek od chlap »

Zdenku - Gratuluji, smutné je to, že úřady rozhodly ne na základě "proklamovaného zájmu dítěte", ale na základě potřeby matky - práce.

Toto pouze svědčí o jasném faktu, že ženy (jak matky, tak úřednice) si vylžou a obhájí cokoli, i vraždu, vždy se za chudáka dítě schovají, jakmile začnou problémy tak ho přehazují jinam a pouze jenom řeší finance = smutné = obraz českých žen, kam to dovedla komunistická propaganda a výchova....

Milane, to samé platí u tebe, ONY jsou andělé, v případě že podmínky u matky "jsou brutální" tak i přes tento fakt dítě jí zůstane, pokud by tomu bylo u otce, tak NIKDY!...podívejte se na ten úžasný seriál "pro české ženy" růžová ordinace, co se vtlouká do hlav....třeba matka Pergnerová....TO JE úžasný vzor českým matkám, jen tak dál....
zdenek-1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od zdenek-1 »

No, je to opravdu boj.
Milane, zkus mi popsat Tvou situaci trochu blíže. Jak staré děti, jak daleko od sebe, zaměstnání..resp. vol.čas atd. Třeba by se Ti jednou u soudu hodila jakási analogie s mým případem. ZK
army
Nováček fóra

Příspěvek od army »

Ahoj všichni, jsem tady nováček a chci se s vámi podělit o své zkušenosti. O střídavou péči jsem žádal již podruhé a tento týden byla moje žádost opět zamítnuta. Soudkyni vůbec nezajímalo mé prokazatelné tvrzení, že matka lhala u posledního soudu o tom, že mám obavy, že se se synem bude stěhovat skoro 20 km, toto tehdy popřela. U soudu jsem měl nyní zdokumentované, že v současné době má již rozestavěný dům a po dostavbě se tam přestěhují a tím pádem syna přehlásí do školky v místě bydliště. Tvrzení, že zásadně dojde ke změně výchovného prostředí, vytržení syna z prostředí, ve kterém je zvyklý, dostupnost školky a dále mé tvrzení, že zásadně dojde k problémům s vyzvedáváním a předáváním syna a časové náročnosti vzhledem ke vzdálenosti, dále nepravdivé tvrzení matky při předchozím soudním líčení. Toto soudkyně zcela ignorovala a uvedla, že to není važný důvod a žádost po půl hodině opět ZAMÍTLA. Navíc nechala bývalou, aby se radila při soudním jednání s otcem, který byl přítomen pouze jako veřejnost. Co k tomu dodat.
Odpovědět