Pravidla fungování střídavé péče

Odpovědět
schweidler pavel
Nováček fóra
Příspěvky:5
Registrován:15 kvě 2012 23:22
Pravidla fungování střídavé péče

Příspěvek od schweidler pavel » 16 kvě 2012 08:36

Dobrý den , rád bych někoho z Vás poprosil o nějaký popis pravidel střídání dětí, kdo má střídavku.Tvořím si takový koncept - pravidla při střídání, jak pro paní soudkyni, tak i pro býv.ženu Zajímá mě režim střídání dětí pátek - pátek (čas, jaké věci si předáváte,zda si v čase předávání dětí povídáte o dětech v tom týdnu co se událo (ve škole, doma, o dětech, nemocech, náladách, výletech). Které věci (brusle, sport.věci pro školu, apod.) si hradíte společně s býv.ženou. Na co si mám dát pozor, na co nezapomenout při rozhovorech oznámit a zeptat se. apod.
Samozřejmostí je, že zachovám jednu školu i školku. Kluci mají 8 a 5 let. jen bych nerad zapomněl na něco důležitého.
Též co se zeptat u psychologa na vyšetření, co důležitého neopomenout, na co se připravit, jak u něj postupovat, co si vzít k němu s sebou ( obrázky co kreslili, fotky dětí..apod.).
Žádám soud o svěření dětí do střídavé péče.
Budu rád za každé důležité podrobnosti čeho se vyvarovat a čemu dát významnou důležitost.
Pavel

omve
Stálice fóra
Příspěvky:231
Registrován:14 lis 2011 10:36
Bydliště:Brno

Re: Pravidla fungování střídavé péče

Příspěvek od omve » 16 kvě 2012 10:22

Máme střídavku, také 2 syny (kluci měli 4 a 6 let, když začala, nyní mají 10 a 12), intervaly jsme v průběhu času měnili, ale v posledních letech máme interval po týdnu od pátku do pátku, předáváme po škole, takže tím odpadají jakékoliv problémy s (ne)dochvilností.
K penězům přistupuji tak, že se dokážu o děcka postarat, takže nechám bejvalku, ať přispěje na co chce, zbytek platím sám ...
U střídavky jsou zpravidla i alimenty (oba rodiče si platí vzájemně cca v polovině částky oproti výhradní péči), tak částky můžeš navrhnout nebo to nechat na soudu ...
Předáváme si věci pouze v případě potřeby (často to nabalíme klukům s sebou do školy nebo se pro věci staví po škole před odchodem k druhému rodiči).
Informace o dětech s bejvalkou řešíme telefonicky, umožňujeme si samozřejmě libovolný telefonní kontakt s dětmi, když potřebujem něco dořešit mezi rodiči, tak si předáme telefon nebo si zavoláme ...
Psychologa bude zajímat hlavně názor tvých dětí na střídavku (tj. že stojí o spravedlivý kontakt s vámi oběma), ideální by bylo, kdyby kluci prezentovali jako druhou variantu po střídavce výhradní péči otce (aby bejvalka viděla, že má co ztratit, pokud se bude střídavce bránit) a pak samozřejmě i standardní provozní věci, jak trávíte čas, příprava do školy, stravování, kontakt s rodinou atp.
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz

Rézi
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky:40
Registrován:13 lis 2011 19:18

Re: Pravidla fungování střídavé péče

Příspěvek od Rézi » 17 kvě 2012 20:32

My si předáváme syna v pondělí po školce, střídáme po týdnu (synovi budou 3 a střídáme od 1,5 roku). Předáváme si v podstatě jen lahev na pití a to oblečení, co má zrovna na sobě.
Všechno máme dvakrát (oblečení, boty, hračky, knihy, léky). Jak s učebnicemi, to zatím nevím :) Kartičku pojištěnce má táta, já když jako matka prokážu svoje občanství, je dítě pojištěno ze zákona automaticky. Pokud je potřeba něco zvláštního, co máme jen jednou, třeba oteplovačky na hory nebo dřív cestovní postýlka, tak si s ex zavoláme a věc si předáme. Např. kola/motorky má v obou domovech, ale umím si představit, že třeba lyže a lyžáky (nebo jiný věci, který nepoužíváme pravidelně) bude mít jen jednou.
Co se týče výjimečných nákladů, tak se buď složíme nebo jeden něco koupí a a ten druhý zase koupí příště něco jinýho - zimní boty, bundu... Alimenty si neplatíme, máme relativně podobný příjmy, takže k tomu není důvod. Školku (resp. soukromý jesle) platíme napůl.
O tátovi se synem mluvím, buď když jedeme kolem jeho domu nebo i v jiných souvislostech, třeba se ptám, co dělali. Mluvím o něm jen v dobrým a věřím, že on to dělá stejně.
S exmanželem si často voláme, klidně několikrát týdně a probíráme, co syn ve školce, co jsme dělali, co dělali oni, jaký jsou plány na víkend, co se synovi zrovna líbí, co ho baví a čeho se třeba vyvarovat. Tak asi jako "normální" rodiče řeší po večerech :)
Když je syn nemocný, tak jde k doktorovi zrovna ten, který ho má a pokud je potřeba zůstat doma, tak to řešíme ad hoc i s prarodiči.
Narozeniny jsme slavili a slavit budeme dohromady, na Vánoce je syn ráno a odpoledne s tátou a prarodiči a večer se mnou a mými rodiči, na Boží hod ho předám tátovi a po svátcích ho zase převezmu :) Myslím, že třeba narozeniny a Vánoce budou psychology i soudce zajímat.

schweidler pavel
Nováček fóra
Příspěvky:5
Registrován:15 kvě 2012 23:22

Re: Pravidla fungování střídavé péče

Příspěvek od schweidler pavel » 17 kvě 2012 20:52

děkuji moc za poznatky, zpracuji si... jsem rád za každé informace....

Rézi
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky:40
Registrován:13 lis 2011 19:18

Re: Pravidla fungování střídavé péče

Příspěvek od Rézi » 17 kvě 2012 21:02

Ono se stejně všechno zaběhne časem, ale chápu, že potřebuješ mít něco v ruce. Nás se u soudu ptali na případný nový partnery, přičemž exmanžel už tehdy bydlel s přítelkyní, já nic. Pak soudkyni zajímalo právě dělení nákladů a svátků/narozenin. U psychologa jsme nebyli, sociálka nebyla u nás, ani nás nekontaktovali. Ale my jsme byli na všem předem domluvený. Nevím, jak to máš s bývalkou, ale pokud jste schopni se spolu domluvit, tak ji musíš přesvědčit, že o syny nepřijde a jejich vztah k ní střídavka nenaruší. Můj syn už teď moc dobře ví, kdo je jeho máma, kdo je táta a pak má ten zbytek více či méně podstatných lidí, kam patří i maceška, která se o něj stará, když je syn u táty.

schweidler pavel
Nováček fóra
Příspěvky:5
Registrován:15 kvě 2012 23:22

Re: Pravidla fungování střídavé péče

Příspěvek od schweidler pavel » 17 kvě 2012 21:14

OSPOD u mě byl na šetření 1,5 hodiny - dopadlo velmi dobře, několikráte jsem je navštívil i na úřadech a jsou ted na mojí straně, což mi může pomoci. Ted máme před sebou psychologa,což se velmi těším. Již rok a 5 měsíců se soudíme, bývalá žena nechce ani slyšet o střidavce...ni se pokusit o komunikaci se mnou...navrhla nyní u soudu děti od středy do neděle a úterky dvě hodiny, což jsem odmítl,protože to už může být týden a týden...
kluci chtějí být střídavě u táty a mámy - potřebují najít rovnováhu... mladší to ted moc citově prožívá - brečí a nechápe, že k tátovi nemůže...

Rézi
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky:40
Registrován:13 lis 2011 19:18

Re: Pravidla fungování střídavé péče

Příspěvek od Rézi » 17 kvě 2012 21:20

schweidler pavel píše:kluci chtějí být střídavě u táty a mámy - potřebují najít rovnováhu... mladší to ted moc citově prožívá - brečí a nechápe, že k tátovi nemůže...
Tohle je přesně důvod, proč NIKDY nepochopím matky, který brání střídavce. Nejvíc ubližujou vlastním dětem. Tak držím palce.

Richi
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky:10
Registrován:02 říj 2012 12:01

Re: Pravidla fungování střídavé péče

Příspěvek od Richi » 06 lis 2012 15:16

Bohužel. Některé "matky" se snaží za každou cenu ublížit otci, a když za každou cenu, tak i za tu, že to vobserou děti. Někdy je mi na blití, a většinou do pláče.

Marie
Stálice fóra
Příspěvky:526
Registrován:17 říj 2012 10:19

Re: Pravidla fungování střídavé péče

Příspěvek od Marie » 06 lis 2012 17:15

schweidler pavel píše:OSPOD u mě byl na šetření 1,5 hodiny - dopadlo velmi dobře, několikráte jsem je navštívil i na úřadech a jsou ted na mojí straně, což mi může pomoci. Ted máme před sebou psychologa,což se velmi těším. Již rok a 5 měsíců se soudíme, bývalá žena nechce ani slyšet o střidavce...ni se pokusit o komunikaci se mnou...navrhla nyní u soudu děti od středy do neděle a úterky dvě hodiny, což jsem odmítl,protože to už může být týden a týden...
kluci chtějí být střídavě u táty a mámy - potřebují najít rovnováhu... mladší to ted moc citově prožívá - brečí a nechápe, že k tátovi nemůže...
Nechci být "ďáblův advokát", ale nebyla by středa-neděle a to odpoledne lepší než tahat se po soudech? Jasně, není to "půl na půl", ale jde v prvé řadě o tohle? Jestli Vás teprve čeká posudek, máte před sebou tak čtyř až šestiměsíční štrapáci ještě (nejméně). Fakt je to v této fázi zapotřebí zvláště, když už to celé tak dlouho trvá?

Jinak - u psychologa se vyplatí odpovídat tak nějak "poctivě", většinou sebestylizaci poznají, resp. odhalí ji i většina běžně užívaných testů. Samotný pohovor (nebo jak to nazvat) není nijak stressující, pokud se dokážete oprostit od toho, že je to opravdu důležité. Prostě si řeknete, jak to s dětmi máte, totéž řekne matka i děti sami, psycholog si s vámi promluví případně v různých kombinacích (vy a děti, matka a děti, všichni dohromady), zvolí si to dle uvážení. K tomu pár testů. Znalci to dělají různě, s různým počtem návštěv, počítejte raději s více než jednou.
Matka a macecha.

Tomáš
Stálice fóra
Příspěvky:273
Registrován:11 led 2012 15:56

Re: Pravidla fungování střídavé péče

Příspěvek od Tomáš » 06 lis 2012 17:32

Marie píše:Nechci být "ďáblův advokát", ale nebyla by středa-neděle a to odpoledne lepší než tahat se po soudech?
Marie, nebylo by to lepší. Proč má Pavel ustupovat a plnit přání manželky? Tak se nic nezmění a pojedeme další generaci po socialisticku. Pavel má svoje děti stejně rád jako jejich matka a není žádný důvod, aby je vychovával méně. Co kdyby Pavel navrhl manželce, že děti budou v jeho péči a ona je bude mít od středy do neděle? Taky byste jí radila, jestli to není nakonec lepší, než se trmácet po soudech?
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

Odpovědět