Pravidla fungování střídavé péče

Odpovědět
katalyzator
Stálice fóra

Re: Pravidla fungování střídavé péče

Příspěvek od katalyzator » 27 lis 2012 12:47

No, už jsem to tady psal - právní symetrie se blbě roubuje na biologickou asymetrii ... je to opravdu individuální
...

omve
Stálice fóra

Příspěvek od omve » 27 lis 2012 14:58

Ad fortU:
Nevím, co myslíš pastí na matku, ale podle mě je logický, že pro případný spor o výhradní péči (při krachu střídavky) má otec výrazně lepší pozici při modelu 7/7 než při modelu 6/8 - naopak model 8/6 ze strany matky by mě silně znervózňoval, protože matka může lehce začít tento model vydávvat za svou výhradní péči (zná to tady spousta diskutujících, kdy matka u soudu úspěšně dostává výhradní péči, i když je styk téměř rovnocenný).
Čili z mého pohledu bych ustupoval v jiných bodech (délka střídání, odpolední kontakt, způsob vyzvedávání, trvalá adresa, prázdniny, peníze atp.), ale na principu 50/50 bych trval ...
Jinak souhlas, že dohoda je lepší než válka o dítě, ale zároveň si myslím, že je-li bejvalka ochotna k dohodě na střídavce, tak těžko bude bazírovat na modelu 8/6 (pokud to nemyslí jen jako intriku k další válce o děcko)
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 27 lis 2012 17:08

Nesouhlas dokonce s asymetrickou střídavkou dává do ruky otci argument o nízkých pohnutkách matky, čehož by se matka mohla trochu vyděsit, že to může dopadnout opačně a spíš kývne na dohodu o asymetrii než by riskovala péči otce. Jo, skýtá to určité riziko, jako vše. Jsou to šachy.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

schweidler pavel
Nováček fóra

Příspěvek od schweidler pavel » 27 lis 2012 20:10

:-D
tak Vás tady všechny zdravím.... musím poděkovat za všechny ty články a odkazy, která tento web poskytuje...snažil jsem se chytat i stébla!!! to v začátcích, postupně jsem získával body, jako OSPOD na svoji stranu, posléze i psycholožku, kde především hráli velkou roli děti a to že nejseme s mámou žádní kreténi...., bylo zcela jistě velkou podporou k rozhodování paní soudkyně ve Vyškově.
koneckonců, proč to protahovat, zcela jistě čekáte jak to všechno dopadlo: " máme střídavou výchovu " !!!!!
máme týdenní cyklus střídání 15:30hodin před tréningem fotbalu, alimenty si platíme k ruce 1200,-jednoho kluka a 1000,- Kč u druhého..., jak já tak i máma!!!! tím se dostáváme k tomu, že na 99% vytvoříme fond a budeme tam ukládat po 1300,- Kč, z kterého budeme hradit obědy a drobnosti, které souvisejí se školou aybychom se nehádali kvůli 30koruně...tento fond si budeme předávat i s dětmi, každý si povedeme ten týden...
musím tedy podotknout, že máma si vzala tři dny na rozmyšlenou jestli se odvolá!!!, cheme to dětem oznámit spolu a nastavit před nimi stejná pravidla ( chození spát, učení a drobnosti) abychom předešli dohadům a sporům...( můj nápad) nechci být osočován a děti si uvědomí, že režim je všude stejný!!!!
toliko ke střídavce... ted mi nezbývá, než zabrat, udělat režim dětem i sobě a dostat jej do správných kolejí, abychom to vše zvládli, zcela jistě budeme pod přísným okem mámy Jany !!!
...
přeji všem co bojují o své děti ať to nevzdávají , kvůli dětem to stojí za to....
..
pokud někdo bude potřebovat pomoci... budu na soukromém emailu schweidler.pavel@seznam.cz
jinak neháži nic do žita... a budu se sem chodit minimálně počíst a podpořit Vás ostatní, kteří bojujete
Pavel

Hanz
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Hanz » 27 lis 2012 20:58

Ještě se 14 dní modlete, aby manželka nepotkala nějakou vševědoucí paní holmn, která ji přesvědčí o odvolání... Ale každopádně gratuluju.

Tomáš
Stálice fóra

Příspěvek od Tomáš » 27 lis 2012 23:11

Gratuluju! Myslím, že máte vyhráno, odvolací soud na tom nemá moc co měnit, když je pro OSPOD i znalec a matka nemá kloudný důvod. Váš případ je ukázka toho, že se vyplatí jít si za svým a nespekulovat s žádnými nesmyslnými asymetriemi a podobně. Přeju Vám plno hezkých otcovských zážitků a dejte průběžně vědět, jak SP funguje, jak děti prospívají. Kladné příklady jen pomohou získat další váhavce.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

Střídavka
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Střídavka » 27 lis 2012 23:25

Gratulujeme a budeme rádi, pokud nám pošlete ke zveřejnění rozsudek, napíšete svůj příběh formou článku apod. (a samozřejmě nejen vy, ale i ostatní - je dobré sdílet informace a zkušenosti).

omve
Stálice fóra

Příspěvek od omve » 28 lis 2012 11:10

Taky gratuluju, je nadějný, že i na maloměstě je možné uspět se střídavkou, souhlas s Tomášem, že případný odvolací soud by rozsudek s velkou pravděpodobností potvrdil, ale stejně ti přeju, ať se ti bejvalka neodvolá (jestli je tvá Jana jako má bejvalka, tak dle svý "intuice" bude měnit názor častějc než ponožky :D)
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz

Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie » 28 lis 2012 11:26

omve píše:Taky gratuluju, je nadějný, že i na maloměstě je možné uspět se střídavkou, souhlas s Tomášem, že případný odvolací soud by rozsudek s velkou pravděpodobností potvrdil, ale stejně ti přeju, ať se ti bejvalka neodvolá (jestli je tvá Jana jako má bejvalka, tak dle svý "intuice" bude měnit názor častějc než ponožky :D)
Co vím,jde to už i v malých městech - nejen z vlastní zkušenosti, ale i z mailů, které mi občas přijdou. Jen prostě záleží i na ochotě rodiče nespokojeného s výsledkem soudu, akceptovat rozsudek. Případné odvolání je pak na dlouho a tady už je na řadě zapojení ochoty ke kompromisu.
Matka a macecha.

Axor
Nováček fóra

Příspěvek od Axor » 17 pro 2012 19:35

jsem se chtel dozvedet cosi o fungovani stridavky a po procteni tohoto fora snad krome informace o financnim kontu, ktere mi pripada jako dobry napad, jsem nenasel nic konkretniho.
Znate nekoho, kdo ma stridavku a dokazal zajistit jeji fungovani pres totalni obstrukcni jednani matky? Potrebuji poradit jak na to.

Odpovědět