Usiluji o střídavou péči na vzdálenost 150km

Odpovědět
Jindra
Nováček fóra

Usiluji o střídavou péči na vzdálenost 150km

Příspěvek od Jindra » 04 říj 2012 16:00

Jsem otec 2 kluků (6 a 9 let). Čtvrtým rokem bojuji o střídavou péči u Kolínského soudu. S matkou nikdy nebyla možná jakákoli dohoda, ale "co je dáno soudem, to respektuje"(její slova). Zatím jsem tedy víkendový otec(1x za 14 dní od čt do ne),což bylo rozhodnuto OS v Kolíně a potvrzeno KS v Praze.Kluci sami neustále tvrdí, že chtějí být se svým otcem stejně času jako s mámou.Mám vyjádření obou škol, které přicházejí v úvahu ZŠ Český Brod a ZŠ Horažďovice-není námitek.Jedinou překážkou zde je nesouhlas matky a stále nové argumenty její advokátky,která se sama prohlašuje za feministku.

omve
Stálice fóra

Re: Usiluji o střídavou péči na vzdálenost 150km

Příspěvek od omve » 04 říj 2012 16:10

Obávám se, že vzdálenost je příliš velká překážka pro střídavku, možná větší šance je pokusit se s klukama domluvit, že by bylo spravedlivé, kdyby teď pár let byli v tvé výhradní péči, když předtím byli pár let ve výhradní péči matky ...
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 27 říj 2012 19:24

No mám pocit,že někteří otcové dokážou s dětmi manipulovat.Měla jsem případ,že otec dětem vtloukal do hlavy(během jejich pobytu u něj),aby všude tvrdily,že chtějí být u něj.Ale ze správy od psychologa vyplynulo,že se ho jeden z nich bojí.Když dostane třeba špatnou známku nebo nedej bože poznámku.A že raději vše řeší s mámou.O tom,jestli se prohlašuje matky právnička za feministku silně pochybuji.Protože právník hájí zuby nechty toho,kdo ho požádá o zastupování a kdo si ho zaplatí.Pokud máte pocit,že s matkou není domluva,zkuste se taky zamyslet sám nad sebou.Třeba Vám nedůvěřuje,možná má s Vámi špatnou zkušenost.Ne všechny ženy jsou tak zarputilé.Ale 150 km se mi taky zdá moc daleko.Vzhledem k tomu,že se na každé škole učí jinak.Nejsou jednotné osnovy,učebnice.......Já mám pcit,že střídavka je super pro rodiče,Ale proč by se měl svět scvrknout dětem do batohu a být pořád na cestách.Já bych doporučila rodičům,aby pořídili ještě jeden byt a oni se střídali!A děti by byly v tom bytě stále.Aby rodiče si okusili,jaké to je být neustále na cestách.Zkuste se nad tím zamyslet.

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 27 říj 2012 19:28

ananha píše:No mám pocit,že někteří otcové dokážou s dětmi manipulovat.Měla jsem případ,že otec dětem vtloukal do hlavy(během jejich pobytu u něj),aby všude tvrdily,že chtějí být u něj.Ale ze správy od psychologa vyplynulo,že se ho jeden z nich bojí.Když dostane třeba špatnou známku nebo nedej bože poznámku.A že raději vše řeší s mámou.O tom,jestli se prohlašuje matky právnička za feministku silně pochybuji.Protože právník hájí zuby nechty toho,kdo ho požádá o zastupování a kdo si ho zaplatí.Pokud máte pocit,že s matkou není domluva,zkuste se taky zamyslet sám nad sebou.Třeba Vám nedůvěřuje,možná má s Vámi špatnou zkušenost.Ne všechny ženy jsou tak zarputilé.Ale 150 km se mi taky zdá moc daleko.Vzhledem k tomu,že se na každé škole učí jinak.Nejsou jednotné osnovy,učebnice.......Já mám pcit,že střídavka je super pro rodiče,Ale proč by se měl svět scvrknout dětem do batohu a být pořád na cestách.Já bych doporučila rodičům,aby pořídili ještě jeden byt a oni se střídali!A děti by byly v tom bytě stále.Aby rodiče si okusili,jaké to je být neustále na cestách.Zkuste se nad tím zamyslet.
A ještě něco.Máte rozšířený styk-čtvrtek až neděle.Určitě máte i polovinu prázdnin,jak to bývá.A přemýšle jste ,jestli by matka měla třeba reálnou možnost se pro děti jak dostávat?Má auto?Nebo by musela cestovat s dětmi vlakem?

Střídavka
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Střídavka » 27 říj 2012 20:34

Existuje také možnost střídavé péče v delších intervalech, například po školních pololetích: http://stridavka.cz/poradna1.html

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 27 říj 2012 21:59

Jen nápad - taky mi hrozí, že exina vypadne s dětmi na druhý konec republiky - zvažoval jsem ne střídání škol, ale napadlo mě nechat jednu školu a u druhého rodiče udělat výuku rodinnou podle osnov kmenové školy. Pak by střídavka i na dálku byla použitelná, ale chce to víc času na děti.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 28 říj 2012 08:25

Já mám osobní zkušenost,kdy by se takto praktikovaná střídavka nevyplatila.Za prve-matka třeba nemá možnost si pro děti cestovat-neboť nemá auto.A je rozdíl cestovat autem třeba těch zde udaných 150 km a vlakem,kdy je cestování zdlouhavější(třeba i 6 hodin jedna cesta).Ne vždy vlak jede nejkratší cestou,že.A autem to lze.A pak může otec na děti tlačit,aby se na takové cestování vykašlaly a zůstali navždycky u něj.Přijde mi,že otcové mají samá práva.A kde jsou povinnosti,které ta matka jistě plní zodpovědně a bezezbytku?Asi jste ji dal k odchodu nějaký podnět anebo jste odešel sám?To jsou zásadní otázky,které muži často neřeší.Řeší až potom jen svá práva.Ale ty podněty ne!
A odpověď na další připomínku-proč učit děti doma?Domácí výuku neuznávám-bohužel to sem přišlo ze západu......Bývala tu jiná kultura.Pro zadavatele-prošla jsem si mapy a jízdní řády.No je to obrovský rozdíl.

Střídavka
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Střídavka » 28 říj 2012 11:16

ananha píše:Přijde mi,že otcové mají samá práva.A kde jsou povinnosti,které ta matka jistě plní zodpovědně a bezezbytku?Asi jste ji dal k odchodu nějaký podnět anebo jste odešel sám?
Bohužel toto je typické uvažování některých žen, které samozřejmě není možné akceptovat:

1. Odešel muž - může za to muž.
2. Odešla žena - muž jí k tomu asi dal nějaký podnět - může za to muž.

A pokud jde o práva a povinnosti, ty jsou v případě, že rodiče vyzvedávají děti střídavě jeden u druhého, naprosto stejné. Nikdo nemá žádnou výhodu. Pak už záleží jen na schopnostech, vůli, pracovitosti a dalších vlastnostech každého z nich, jak se s těmito rovnými podmínkami popasuje - zda bude například pro děti jezdit vlakem, autem či vrtulníkem. To není žádné jednostranné právo otců (kteří často také mají značné problémy s dopravou).

Leda že bychom to brali zase tak, jak jsou některé matky bohužel zvyklé, že doprava dětí je automaticky povinnost otce.

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 28 říj 2012 13:06

Mám tu právě případ,kdy žena musela odejít od muže.Znám ten případ osobně.Nic jiného ji nezbývalo.Jinak by byla troska s neustálýmy zákazy a příkazy.Kdyby měl u sebe otec děti,matka by je už asi nikdy neviděla.Párkrát se vyjádřil,že ví jak matku vymazat dětem z hlavy.Řekl to i přede mnou.Matka by byla 12 hodin na cestě,kdyby pro ně mela jet.A za dva dny by to absolvovala znova.Pokud by si je brala jednou za čtrnáct dní.Navíc by jezdily domů v noci,pak den doma a zase v neděli ráno jet,aby stihli být děti včas u otce a matka včas doma,aby šla ráno do práce.Navíc,když jsou ty děti u otce třeba na prázdninách,otec chodí do práce a stejně si je přez týden neužije.Hlídá je jeho tchýně nebo matka.Ale otce moc neviději.Kdežto matka dětí se dětem věnuje,práci má jen dopoledne,kdy jsou děti ve škole.Jinak je pořád s nima.Děti chodí na kroužky,což otec nepodporuje.Nechce mít děti naprosto normálně tuctové se zájmy a vlastními názory.Chce mít z dětí loutky,které činí to,co chce on.V jejich rodině jsem se pohybovala velmi často.A navíc plno otcům jde o to,že si mohou děti odečíst z daní.A to je úsměvné.Že nad takovými věcmi otcové přemýšlí.Přeci je má zajímat blaho dítěte.A ne finanční stránka.A dítě má mít JEDEN DOMOV-základnu,ze které někam může cestovat.Jsou i děti,které mají problém se školou.A když by z ní vystřelilyna dva týdny a měli by jiný režim,pak zase zpět zas do jiného režimu.Ta škola a základna by měla být jen jedna.

Střídavka
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Střídavka » 28 říj 2012 13:18

To, že žena "musela" odejít od muže, je častá pohádka rozvoduchtivých žen. Možná stačilo jen přistoupit jinak k partnerskému vztahu, chovat se trochu sebevědoměji, nebo naopak některé věci skousnout... Ostatně, partner jí nebyl přidělen losováním ve sportce, ale vybrala si ho sama... Proč by měly její - možná špatnou - volbu odnášet děti ztrátou jednoho z rodičů? To, co bylo mezi rodiči, není pro děti tak podstatné - důležité je, aby jim rodina nebo alespoň oba rodiče zůstali. Jsou pro ně nejbližšími bytostmi v životě, oni jim tvoří domov, ne nějaké holé zdi (tolik k další pohádce o "jednom domově"). Dvě stálá prostředí děti nijak zvlášť netraumatizují, problémy se školami lze značně omezit střídáním po pololetích.

A mimochodem, pokud by matce na dětech opravdu záleželo, nebude se stěhovat 150 km daleko, ale najde si bydlení někde v blízkosti (jestliže to byla ona, kdo odešla). V některých zemích tuto situaci správně řeší tak, že rodič, který se odstěhuje do dálky a komplikuje tak zachování péče obou rodičů, ztrácí výchovu. Toto by mělo být prosazováno i zde.

Odpovědět