Usiluji o střídavou péči na vzdálenost 150km

Odpovědět
ananha
Stálice fóra

Re: Usiluji o střídavou péči na vzdálenost 150km

Příspěvek od ananha »

Ta maminka odešla tak daleko,protože mělatak daleko své bydliště.Jako trvalé si nesměla nechat napsat dům otce svých dětí.Protože si to nepřál.Že by se jí prej pak nezbavil.
Ale aby se otec zajímal,jestli se daji děti odečíst z daní,tak to je moc.
Bohužel tito otcové bývají s tou dvojí tváří.Je jich bohužel hodně.Ta hezká tvář před známýma a okolím.Ale jen se zabouchnou dveře,začne peklo.I jsem se setkala s tím,že když jsem je potkala v nákupním středisku,tak aniž by mne viděl,zmlátil ji meti lidma do zad jen proto,že si dovolila poodjet s vozíkem.A jelikož bydleli kousek od nás,viděla jsem i na vlastní oči,jak ženu začal kopat do zad a do nohou jen proto,že zabouchla dveře u auta nohou.Protože mělana ruce malé dítě a dostala příkaz,že ty dveře musí zavřít a aˇto udělá jak chce.Pak jeli jednou na výlet.Nejprve prý musela čekat tři hodiny v autě,než pán udělá nějaký melouch.Pak jeli někam na výlet.A odtamtud si paní přivezla parádního monokla!Ale musela všude tvrdit,že zakopla a šťouchla se při tom pod oko o větev.Cítíte tu logiku?Pak taky upadla na schdek a praštila se do zátylku!No nic nebudu to tu rozebírat.Proč by si to ty ženy vymýšlely?Když mají na ta zranění jasný lékařský posudek?I fotografie?Něco si i dítě pamatuje....Mne to naštěstí nepotkalo.Ale setkávám se s tím poměrně často.Jsem psycholožka.A pracuju jak s dětma tak s dospělýma.Taky se podívejte na západní svět,ze kterého toto přišlo.Nejvíc se střídavka podepisuje na dětech.
Střídavka
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Střídavka »

Na dětech se nejvíc podepisuje výlučná péče jen jednoho z rodičů. A údajný příklad nějakého - s prominutím - magora, který se nechová pěkně k ženě, na tom nic nezmění.

http://www.stridavka.cz/stridavkajelepsi1.html
ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha »

Myslím,že nepodepisuje.A ještě mi řekněte,jaký vy vidíte rozdíl v tom,když se otec znovu ožení a vychovává společně s ním i jeho manželka-a když se matka znovu vdá a pomáhá ji druhý manžel?Třeba i jistý otec v tom viděl problém.Že si nepřeje,aby děti ovlivňoval někdo CIZÍ.Ale sám to dělá.Otec očerňuje před dětmi matku.Říká jim,že matka je prolhaná,a že tím lhaním le nemocná a že se o ně s takovou nemocí nemůže starat.Učí je uplně převrácené hodnoty.Zatímco matka je učí jak se dělit a nebýt sobecký,jak žít v houfu a pro někoho a ne sám za sebe.Matka třeba nemá tak velký příjem,ale hodnoty vidí jinde.A otec to bere zase přez prachy.Vidí jen,že cesta pro děti stojí tolik,ale nechce vidět,kolik stojí škola(pomůcky,výlety,škola v přírodě,hory)To vše hradí matka.A otec vidí jen svoje peníze.Máma vidí,že se děti zase budou mít..........
Střídavka
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Střídavka »

Samozřejmě, že primární vliv na děti mají mít rodiče, ne někdo cizí. Na obou stranách. A neměli by se navzájem očerňovat, tedy říkat dětem o druhém rodiči rodiči nepravdu. Pochopitelně, že někdy dětem musejí říct nepříjemnou pravdu, aby špína nezůstala naopak na nich (například že nemohou být všichni spolu proto, že druhý rodič odešel). Takže pravdu ano, i když se to třeba někomu nelíbí, to není očerňování. Ale lhát v žádném případě.
ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha »

No a tak si myslím,že někteří rodičové(tatínkové)by si měli sáhnout do svědomí.Třeba některý tatínek namítá cosi proti výživnému.Říkají dtem-"ale já dávám mamince dost,tak nevím,proč bychti měl dávat na potřeby do školy".Nebo "proč si nepřivezeš svoje oblečení,já dávám mámě peněz dost,tak ať ti nakoupí ona.Co já..."Co když otec jedná záměrně.Aby dětem vymyl mozky a mazal dětem mámu z paměti,pokud jsou u něj dlouho(třeba na prázdninách)
Jan Ryska
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Jan Ryska »

Nepříjemná pravda je zaměňována za pomluvu,tohle v mužském světě prostě nějak nepotkávám.Problém je,jak s tou pravdou naložit,dítě potřebuje úctu k rodičům,jinak si nebude později vážit samo sebe.A zároveň nebýt pokrytec,nedělat umělou iluzi,dítě pozná kdo je kdo samo (pokud dostane od opatrovnické autokracie v čele s OSPOD šanci),aby mně ještě potom někdy věřilo.A když budu pořád diplomaticky přecházet v odpovědích nepříjemnou pravdu,tak jej ledatak odnaučím s důvěrou se ptát.Tohle všechno má na svědomí sovětskočeskoslovenská líheň nadřazených majitelek dětí.
ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha »

No vidíte.A dítě se té mámy ptá na ledacos a ona mu odpivídá tak,jak to je.Všechno s ní řeší.S tátou to prý nejde.Teda to říká to dítě.Ale ke své mamce má plnou důvěru.Ovšem jak už to bívá,zástupkyně OSPOD,když si děti pozvou,ptají se jich tak,aby děti odpověděly to,co chtěj ty ze sociálky slyšet.Ne to,co chce dítě říct.Ani něktěří rodiče neumějí naslouchat tomu,co dítě chce vyjádřit.Neumějí se do dítěte vžít(ostatně skoro nikdo z dospělých)Takže třeba pisatel a zakladatel tohoto vlákna mi zrovna přijde,že trochu pomlouvá ženy.Stačí si to znova pořádně přečíst.Přijde mi jako jeden ze zhrzených a těch "nejsprávnějších "rodičů,kterým by měly být děti svěřeny.Vsadím se,že ani s matkou dětí nekomunikuje.Jo i takové jsou případy.
Tomáš
Stálice fóra

Příspěvek od Tomáš »

Ananho, mám z Vašeho vystupování pocit, že jste docela zaujatá. Píšete, že někteří rodiče by se nad sebou měli zamyslet, a hned přidáváte do závorky - tatínkové. Pisatel vlákna je podle Vás zhrzený a asi trochu pomlouvá ženy (znáte ho vůbec?), nebo máma z popisovaného případu všechno řeší a s tátou to prý nejde, nebo otec maže matku z paměti dětí o prázdninách (sakra, ty děti asi mají nějak dlouhé prázdniny) ... Já bych Vám poradil, zkuste se na problém podívat trochu s nadhledem, tím spíše, že u těch jejich domácích problémů jste nebyla a znáte je jen z podání jedné strany. Neberte jeden názor jako absolutně pravdivý, a druhý jako zcela vylhaný. Tipuju, že ona máma je Vaše blízká nebo kamarádka, samozřejmě může mít úplnou pravdu, nebo ji může mít otec, ale pravda obvykle bývá někde mezi.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.
forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU »

Střídavka píše:V některých zemích tuto situaci správně řeší tak, že rodič, který se odstěhuje do dálky a komplikuje tak zachování péče obou rodičů, ztrácí výchovu. Toto by mělo být prosazováno i zde.
S tím naprosto souhlasím, protože ústavní právo dítěte na faktickou dostupnost a výchovu obou rodičů by mělo mít jednoznačně přednost před ústavním právem rodiče na volbu místa pobytu. Kdo se tedy bez dohody s druhým rodičem odstěhuje notabene s dítětem, prokazuje tím jednání proti zájmům dítěte (pokud není druhý rodič doložitelný a odsouzený debil).
ananha píše:No a tak si myslím,že někteří rodičové(tatínkové)by si měli sáhnout do svědomí.Třeba některý tatínek namítá cosi proti výživnému.Říkají dtem-"ale já dávám mamince dost,tak nevím,proč bychti měl dávat na potřeby do školy".Nebo "proč si nepřivezeš svoje oblečení,já dávám mámě peněz dost,tak ať ti nakoupí ona.Co já..."Co když otec jedná záměrně.Aby dětem vymyl mozky a mazal dětem mámu z paměti,pokud jsou u něj dlouho(třeba na prázdninách)
Ono totiž výživné má ze zákona pokrývat veškeré potřeby dítěte, podle názoru právničky i třeba kroužky v době péče rodiče, který nemá děti v péči, pokud jsou přiměřené příjmům rodičů. Výživné má pokrývat i mimořádné výdaje. Proto je to výživné. A jakékoliv požadavky matky na další prachy jsou mimo. Jenže tohle hodně maminek nechápe. Nebo spíš nechce chápat. Ono totiž by druhému rodiči kolikrát nezbyly ani peníze na to, aby koupil dítěti ve své péči jídlo, nějakou zábavu a pod. Zvlášť když má vysoký podíl péče. Navíc dost matek postupuje tak, že odmítá dětem půjčovat k otci vybavení pod záminkou, že se poškodí. To pak nutí otce pořizovat řadu věcí duplicitně. Přitom na půjčování věcí mají právní nárok, neboť to spolufinancovali pomocí výživného. Ale opět, tomu maminky nechtějí rozumět a v lepším případě to interpretují jako vstřícné gesto. Ono totiž je snadné vyzobat veškeré výhody a povinnosti jaksi nevidět a hodit je na povinného. Vím, o čem mluvím.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator »

ananha píše:Takže třeba pisatel a zakladatel tohoto vlákna mi zrovna přijde,že trochu pomlouvá ženy.Stačí si to znova pořádně přečíst.Přijde mi jako jeden ze zhrzených a těch "nejsprávnějších "rodičů,kterým by měly být děti svěřeny.Vsadím se,že ani s matkou dětí nekomunikuje.Jo i takové jsou případy.
Dovrý večer, ananha. Přečetl jsem si znovu příspevek zakladatele vlákna, a přišlo mi zajímavé, že z toho nemám ani v nejmenším podobný pocit, tedy ten, že by Jindra pomlouval svou ženu, natož pak ženy obecně. Můj pocit z toho je, že je trochu rozhicovanej, trochu se snaží o něco dost blbě představitelného (možná proto je rozhicovabej, ale důvody ale nevíme), ale nějakou pomluvu z toho vůbec necítím. Tvrzení, že s matkou nebyla jakákoliv dohoda vnímám ne jako pomluvu, ale prostě to tak t.č. vidí (a je to samozřejmě nutno brát s rezervou); jinak jsou tam jen fakta.
Vnímám to takto: Jindra má problém, popsal ho, má nějaké jeho řešení a hledá jeho realizaci.
...
Odpovědět