Usiluji o střídavou péči na vzdálenost 150km

Odpovědět
Hanz
Uživatel(ka) fóra

Re: Usiluji o střídavou péči na vzdálenost 150km

Příspěvek od Hanz » 01 lis 2012 14:57

Já myslím, že chybu pod tlakem zažitého "děti patří matce" udělala Darinka. Matěj zřejmě neměl moc na výběr, neb Dara má dle indicií spoustu peněz, popularity a dobrých právníků na to, aby si tento názor prosadila tak jak tak...

holmn
Stálice fóra

Příspěvek od holmn » 01 lis 2012 15:19

Peníze, moc, tlak, udělal chybu.... ale nikdo nepřipustíte možnost, že si možná uvědomil, že to bude pro Lauru lepší. Vždyť i Homola má peníze a patrně by chůvu taky měl. Ostatně, tu má každé druhé dítě celebrity i když žije s matkou a otcem. Nezdá se Vám, že vyžadovat střídavku plošně je stejný nesmysl jako dávat děti jen do výlučné péče matce? Když se dva dohodnou, ať jsou důvody jakékoliv, je třeba je respektovat a neříkat že "udělal" chybu. Střídavá péče, kterou jeden rodič chce a druhý nesouhlasí, je třeba posuzovat případ od případu a ne tvrdit, že matka má nějaké zažité dětství. Je třeba zjistit důvody matky a ověřit, zda jsou odůvodněné či smyšlené.
Je řada matek, které se snaží otcům ublížit tím, že jim znemožní kontakt s dětmi, ale stejně tak je řada otců, kteří se matce chtějí taky pomstít, nebo nechtějí platit alimenty a důvody mohou být oboustranně nefér. Nebo je otec alkoholik, miluje zpěv, víno a ženy, nebo herní automaty a děti má sice rád, ale moc dobře by se u něho neměly. Na to je třeba myslet a neprosazovat střídavku za každou cenu. V zájmu dětí je spíše vhodné se zaměřit na odpovědné úředníky, kteří o osudech dětí rozhodují.

Hanz
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Hanz » 01 lis 2012 15:25

holmn píše: Je řada matek, které se snaží otcům ublížit tím, že jim znemožní kontakt s dětmi
Ano, máte pravdu a souhlasím s Vámi...

Tomáš
Stálice fóra

Příspěvek od Tomáš » 01 lis 2012 15:43

Hanz píše:Matěj zřejmě neměl moc na výběr, neb Dara má dle indicií spoustu peněz, popularity a dobrých právníků na to, aby si tento názor prosadila tak jak tak...
Hanzi, mohl přijít k soudu, třeba i bez peněz, bez zvědavých novinářů a bez právníka a měl šanci na SP. Určitě není žádný chudák, že by finančně SP neutáhl, a jestli má matka o pár melounů víc na kontě a více článků v Blesku, tak to nehraje žádnou roli. Nakonec, kdyby byl o poznání chudší, při SP by mu Darina platila vyšší alimenty než on jí, takže malá Laura by ani u něj nestrádala. Vím o otcích, kteří bez právnického vzdělání vysoudili střídavku, stačí chtít a nenechat se zviklat.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

Hanz
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Hanz » 01 lis 2012 16:06

Tomáši, ok. Stejně jsou to všechno jen teorie a třeba se Matěj svěří...

Han
Stálice fóra

Příspěvek od Han » 01 lis 2012 16:24

holmn píše:Střídavá péče, kterou jeden rodič chce a druhý nesouhlasí, je třeba posuzovat případ od případu a ne tvrdit, že matka má nějaké zažité dětství. Je třeba zjistit důvody matky a ověřit, zda jsou odůvodněné či smyšlené.
Kdy už se tedy konečně dozvíme, jak naložit s matkou, která žádné důvody nemá a pořád dokola jen omílá jednu postýlku?
Když přišla s důvodem - jednou školkou (což mimochodem důvod není), řekl jsem OK - tak já budu malou dopravovat do Tvé školky. A zase nám zbyla ta jedna postel...

holmn
Stálice fóra

Příspěvek od holmn » 01 lis 2012 23:22

V tom Vám neporadím ani já a ani zde diskutující. Ale dle Vašeho názoru, když matka nemá popularitu, spoustu peněz a hromadu dobrých právníků, tak si chybu "zažitého dětství" u soudu neobhájí, tak si myslím, že pokud toto vaše ex nemá, tak si své právo obhájíte.
Já jen pokud mohu poradit,.. co bych asi udělala já na Vašem místě, tak co kdyby jste navrhl dohodu, že si dcerku ráno vyzvednete, odvezete ji do JEJÍ školky, tam ji taky vyzvednete, budete se ji věnovat a večer ji odvezete zase do té JEJÍ postýlky. Nebo je pro Vás opravdu tak důležité to soudní rozhodnutí, kde je uvedená střídavá péče?

Střídavka
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Střídavka » 01 lis 2012 23:34

V tom vám samozřejmě poradíme - a radíme po celou dobu. Nezbývá, než trvat na svém. Otcové, kteří "pro klid dítěte" ustoupili takové matce a nechali se od dítěte odstavit, udělali pro něj to nejhorší, co mohli. Držíme palce, vydržte.

holmn
Stálice fóra

Příspěvek od holmn » 02 lis 2012 01:15

Vidíte, střídavka Vám poradil. Tak trochu fanatik, ale rozhodnutí je na každém z Vás. Tak vydržte, drží Vám palce :-)

Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie » 02 lis 2012 01:37

holmn píše:V tom Vám neporadím ani já a ani zde diskutující. Ale dle Vašeho názoru, když matka nemá popularitu, spoustu peněz a hromadu dobrých právníků, tak si chybu "zažitého dětství" u soudu neobhájí, tak si myslím, že pokud toto vaše ex nemá, tak si své právo obhájíte.
Já jen pokud mohu poradit,.. co bych asi udělala já na Vašem místě, tak co kdyby jste navrhl dohodu, že si dcerku ráno vyzvednete, odvezete ji do JEJÍ školky, tam ji taky vyzvednete, budete se ji věnovat a večer ji odvezete zase do té JEJÍ postýlky. Nebo je pro Vás opravdu tak důležité to soudní rozhodnutí, kde je uvedená střídavá péče?
Po zkušenostech s tím,jak se život směje našim plánům bych už nikdy s čistým svědomím nikomu nedoporučila, aby neměl právě onen papír s dobře definovaným soudním rozhodnutím. Jedině to je totiž skutečné pravidlo,které je potřeba dodržet. V době dobré komunikace mezi rodiči se nebude problém domluvit i jinak, ale v době nedomlouvání je jedinou ochranou pro všechny právě ten papír s rozhodnutím.Pustit se do jeho shánění až když je zle je prostě pozdě, dvouleté běhání po soudech je strašně dlouhé. Takže-papír ano,je podstatný, protože "dobrá vůle' se v absolutní nevůli změní klidně v minutě.
Matka a macecha.

Odpovědět