Usiluji o střídavou péči na vzdálenost 150km

Odpovědět
holmn
Stálice fóra

Re: Usiluji o střídavou péči na vzdálenost 150km

Příspěvek od holmn »

Děkuji za pochvalu. A na Vaši otázku co s matkou povalečkou, lehkoživkou, alkoholičkou, feťačkou atd., tak pravděpodobně se o dítě nestará...tak samozřejmě dítě odebrat tak. Tak tomu bylo i dříve a možná pečlivěji než v dnešní době. Jsem máma, babička a hájím zájmy dětí. Nejsem žádná stvůra. Zde, ale nikdo nediskutuje o těchto matkách.
Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie »

holmn píše:Děkuji za pochvalu. A na Vaši otázku co s matkou povalečkou, lehkoživkou, alkoholičkou, feťačkou atd., tak pravděpodobně se o dítě nestará...tak samozřejmě dítě odebrat tak. Tak tomu bylo i dříve a možná pečlivěji než v dnešní době. Jsem máma, babička a hájím zájmy dětí. Nejsem žádná stvůra. Zde, ale nikdo nediskutuje o těchto matkách.
Pak je na místě otázka, proč diskutujeme o takových otcích a o podobných mmatkách nikoliv?
A mýlite se, ani přesunutí dětí od problematické matky není nijak rychlý proces, je to měsíce trvající stav. Nepochopitelné? Taky to tak vnímám...
Matka a macecha.
holmn
Stálice fóra

Příspěvek od holmn »

Nemám pocit že zde diskutujeme o matkách a otcích povalečů atp.... Diskutujeme zde o střídavce ale nikde jsem nečetka že matka je povalečka, alkoholička a nemá dítě v pořádku, pouze nesouhlasí se střídavkou. A jak píšu, dřivě bylo vše nějak lepší a dítě špatné matce se sebralo rychle a střídavka bylo cizí nepoužívané slovo. Dnes je to samý Klokánek, ohrožené děti, vlčí děti a střídavá péče, ale celkem dohromady to všechno stojí za starou Belu.
Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie »

holmn píše:Nemám pocit že zde diskutujeme o matkách a otcích povalečů atp.... Diskutujeme zde o střídavce ale nikde jsem nečetka že matka je povalečka, alkoholička a nemá dítě v pořádku, pouze nesouhlasí se střídavkou. A jak píšu, dřivě bylo vše nějak lepší a dítě špatné matce se sebralo rychle a střídavka bylo cizí nepoužívané slovo. Dnes je to samý Klokánek, ohrožené děti, vlčí děti a střídavá péče, ale celkem dohromady to všechno stojí za starou Belu.
Pokud nemáte ten pocit, je to fajn. Já si totiž všimla, že o "špatných" otcích opakovaně píšete, proto jsem reagovala tou otázkou na "špatné" matky. Máme-li téma vyřešeno, je to fajn, můžeme se dál bavit věcně bez těchto podivných argumentů. Uf. Tak to máme vyřešeno :-).

A propos, když jsme byli malí, bylo všechno lepší, ne? Já si dokonce pamatuji větší bublinky v limonádě. Píchaly do nosu :-). To už dneska člověka nepotká. Ale jinak (přes všechny její nemoci) se mi víc líbí dnešní doba. Ta dřívější lepší nebyla, alespoň já to tak necítím.
Matka a macecha.
omve
Stálice fóra

Příspěvek od omve »

holmn, statistiky existují (viz níže), zkus se čísly či prameny prokousat a pak napiš, co si o tom myslíš (nebo jestli máš nějaká data dokazující opak)

Dle statistik jsou děti vyrůstající v rodině bez otce významně ohroženy těmito riziky:
5 x větší pravděpodobnost, že spáchají sebevraždu
32 x větší pravděpodobnost, že utečou z domova
20 x větší pravděpodobnost, že budou trpět poruchami chování
14 x větší pravděpodobnost, že se dopustí znásilnění
9 x větší pravděpodobnost, že nedokončí školu
10 větší pravděpodobnost, že upadnou do závislosti na drogách
9 x větší pravděpodobnost, že skončí v převýchovném domově
20 x větší pravděpodobnost, že skončí ve vězení
(viz PhDr. Jiří Tyl,PRÁVO A RODINA, č. 11/2006 a http://www.stridavka.cz/kdyz-rodice-nejsou-spolu.html)

Z rodin bez otce pochází:
• 72% mladistvých vrahů
• 60% pachatelů znásilnění
• 80% adolescentních pacientů z psychiatrických léčeben
• 72% dětí z nápravných zařízení.
Rovněž je u těchto dětí dvojnásobná pravděpodobnost předčasného odchodu ze školy, jedenáctkrát vyšší pravděpodobnost projevů násilného chování, dále se častěji vyskytují soustavně podprůměrné známky z matematiky a čtení, více nehod, úrazů, projevů chronického astmatu, bolestí hlavy a poruch řeči a také tři ze čtyř mladistvých sebevrahů pocházeli z rodiny bez otce. Dívky vyrůstající jen s jedním rodičem mají statisticky o 164% vyšší pravděpodobnost otěhotnění před sňatkem, o 53% vyšší pravděpodobnost sňatku před dosažením plnoletosti, o 92% větší pravděpodobnost rozvodu a nepřítomnost biologického otce v domácnosti zvyšuje dceřinu zranitelnost vůči znásilnění a zneužití o 900%.
(viz stránky National Fatherhood Initiative)
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz
jenchlap
Stálice fóra

Příspěvek od jenchlap »

Marie píše:
holmn píše:V tom Vám neporadím ani já a ani zde diskutující. Ale dle Vašeho názoru, když matka nemá popularitu, spoustu peněz a hromadu dobrých právníků, tak si chybu "zažitého dětství" u soudu neobhájí, tak si myslím, že pokud toto vaše ex nemá, tak si své právo obhájíte.
Já jen pokud mohu poradit,.. co bych asi udělala já na Vašem místě, tak co kdyby jste navrhl dohodu, že si dcerku ráno vyzvednete, odvezete ji do JEJÍ školky, tam ji taky vyzvednete, budete se ji věnovat a večer ji odvezete zase do té JEJÍ postýlky. Nebo je pro Vás opravdu tak důležité to soudní rozhodnutí, kde je uvedená střídavá péče?
Po zkušenostech s tím,jak se život směje našim plánům bych už nikdy s čistým svědomím nikomu nedoporučila, aby neměl právě onen papír s dobře definovaným soudním rozhodnutím. Jedině to je totiž skutečné pravidlo,které je potřeba dodržet. V době dobré komunikace mezi rodiči se nebude problém domluvit i jinak, ale v době nedomlouvání je jedinou ochranou pro všechny právě ten papír s rozhodnutím.Pustit se do jeho shánění až když je zle je prostě pozdě, dvouleté běhání po soudech je strašně dlouhé. Takže-papír ano,je podstatný, protože "dobrá vůle' se v absolutní nevůli změní klidně v minutě.
TAK S TIMTO NAPROSTO SOUHLASIM!!! A PRESNE NA FAKTU, ZE JSEM NEMEL TEN PAPIR JSEM PO CTYRECH LETECH O STRIDAVOU PECI PRISEL..
ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha »

omve píše:holmn, statistiky existují (viz níže), zkus se čísly či prameny prokousat a pak napiš, co si o tom myslíš (nebo jestli máš nějaká data dokazující opak)

Dle statistik jsou děti vyrůstající v rodině bez otce významně ohroženy těmito riziky:
5 x větší pravděpodobnost, že spáchají sebevraždu
32 x větší pravděpodobnost, že utečou z domova
20 x větší pravděpodobnost, že budou trpět poruchami chování
14 x větší pravděpodobnost, že se dopustí znásilnění
9 x větší pravděpodobnost, že nedokončí školu
10 větší pravděpodobnost, že upadnou do závislosti na drogách
9 x větší pravděpodobnost, že skončí v převýchovném domově
20 x větší pravděpodobnost, že skončí ve vězení
(viz PhDr. Jiří Tyl,PRÁVO A RODINA, č. 11/2006 a http://www.stridavka.cz/kdyz-rodice-nejsou-spolu.html)

Z rodin bez otce pochází:
• 72% mladistvých vrahů
• 60% pachatelů znásilnění
• 80% adolescentních pacientů z psychiatrických léčeben
• 72% dětí z nápravných zařízení.
Rovněž je u těchto dětí dvojnásobná pravděpodobnost předčasného odchodu ze školy, jedenáctkrát vyšší pravděpodobnost projevů násilného chování, dále se častěji vyskytují soustavně podprůměrné známky z matematiky a čtení, více nehod, úrazů, projevů chronického astmatu, bolestí hlavy a poruch řeči a také tři ze čtyř mladistvých sebevrahů pocházeli z rodiny bez otce. Dívky vyrůstající jen s jedním rodičem mají statisticky o 164% vyšší pravděpodobnost otěhotnění před sňatkem, o 53% vyšší pravděpodobnost sňatku před dosažením plnoletosti, o 92% větší pravděpodobnost rozvodu a nepřítomnost biologického otce v domácnosti zvyšuje dceřinu zranitelnost vůči znásilnění a zneužití o 900%.
(viz stránky National Fatherhood Initiative)
V mé blízkosti je případ ten,že rodiče bezva,oba pracují v rodině žádný problém a přezto se synáček nepovedl.Nedokončil školu,kouřil marihuanu,kradl a skončil ve vězení.Takže v tom to nebude.Výchova byla kvalitní,ale prostě to přišlo s dobou.
Axor
Nováček fóra

Příspěvek od Axor »

Pouhy nesouhlas matky nemuze byt prekazkou stridave pece, viz judikat Ustavniho soudu. Priprav se ale na to, ze aby se nasel nejaky duvod, tak se vytahne cokoliv, nekdy jsou to i nesmysly nebo lzi.
ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha »

Milý/á Axor.Já reagovala na příspěvek "omve".
Nesouhlas matky tady neřeším.
Možná by se dala řešit vzdálenost,aby třeba matka měla vůbec šanci si pro děti jezdit.Auto nemá každý.A pro někoho čtařhodinová cesta autem(tam a sem)může znamenat 10 hodin cesty vlakem.Což může být značný rozdíl.Ale co,reagovala jsem uplně na něco jiného.
Axor
Nováček fóra

Příspěvek od Axor »

mas pravdu ananha. Osobne platim velmi vysoke najemne v Praze za mensi byt, moje manzelka musi dojizdet 30 kilometru do prace a to jen proto, abych byl blizko dcery a odboural dilema vzdalenosti. Kazdy si musi urcit priority, jestli je pro nej dulezitejsi dite, prace, kamaradi nebo uplne neco jineho. Asi zalezi pripad od pripadu, jestli je prestehovani realne, ale tatove, jestli je pro vas dite to nejdulezitejsi, jak rikate, tak by jste meli byt schopni uprednostnit ho pred zamestnanim, bydlenim, kamarady apod.
Odpovědět