Usiluji o střídavou péči na vzdálenost 150km

Odpovědět
ananha
Stálice fóra

Re: Usiluji o střídavou péči na vzdálenost 150km

Příspěvek od ananha » 29 pro 2012 08:19

Protože kdyby si potom třeba matka musela jezdit pro děti(pokud by byla střídavka třeba po půl roce.....) a brát si je na výkend,stala by se opravdu "stykačem".Třeba by v pátek jela pro děti(5 hodin vlakem),ve tři by si je vyzvedla u školy,odvezla bysi je domů(5 hodin cesty),děti by byly unavené,sobotu by prospaly,a v neděli opět úžasné a náročné cestování.Třeba nemá takové možnosti pronajmout si někde byt,kvůli nízkým příjmům.Je to čistě teoreticky.Matka může být zdr.znevýhodněná a tím i pracovně a nemusí mít možnosti si najít tak dobře placenou práci,aby si mohla dovolit pronájem bytu.Když má třeba vlastní domek.A prodávat ho nechce,aby jí vlastně jednou na stará kolena něco zbylo.Je to opravdu čistá teorie.(A NĚKDY SMUTNÁ PRAXE).Otcové by si toto měli taky uvědomit.

Axor
Nováček fóra

Příspěvek od Axor » 30 pro 2012 20:29

ano, tak to je .... u otcu se vsak toto bere jako "normalni" ... bylo by zajimave skryt oznaceni otec/matka a nahradit ho terminem jeden a druhy rodic, aby se zabranilo tendencnimu hodnoceni situace.

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 01 led 2013 13:19

Ještě zajímavější by bylo,dětem pronajmout byt někde mezi rodiči(když je to hodně daleko)a střídali by se roiče.A ne děti.To by bylo nejideálnější.

Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie » 01 led 2013 14:58

A jak by v takovém případě ti lidé chodili třeba do práce??
Matka a macecha.

omve
Stálice fóra

Příspěvek od omve » 02 led 2013 12:15

ananha píše:Ještě zajímavější by bylo,dětem pronajmout byt někde mezi rodiči(když je to hodně daleko)a střídali by se rodiče.A ne děti.To by bylo nejideálnější.
Tento model se mi zdá zcela nereálnej, aspoň já si ho dlouhodobě nedokážu představit - např. u nás by to muselo být tak, že děcka by sice zůstaly, ale v "společném" bytě by se jeden týden střídala má přítelkyně, "nová" děcka a morče a druhej týden by tam bydlela bejvalka se svým přítelem, "novým" děckem a čoklem - to vypadá jako pěkná pakárna, ne? To už ty 2 pokojíčky v různých domácnostech při střídavce se mi zdají mnohem rozumnější pro nás i pro naše děcka :)
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz

Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie » 02 led 2013 14:03

omve píše:
ananha píše:Ještě zajímavější by bylo,dětem pronajmout byt někde mezi rodiči(když je to hodně daleko)a střídali by se rodiče.A ne děti.To by bylo nejideálnější.
Tento model se mi zdá zcela nereálnej, aspoň já si ho dlouhodobě nedokážu představit - např. u nás by to muselo být tak, že děcka by sice zůstaly, ale v "společném" bytě by se jeden týden střídala má přítelkyně, "nová" děcka a morče a druhej týden by tam bydlela bejvalka se svým přítelem, "novým" děckem a čoklem - to vypadá jako pěkná pakárna, ne? To už ty 2 pokojíčky v různých domácnostech při střídavce se mi zdají mnohem rozumnější pro nás i pro naše děcka :)
Navíc v případě větší vzdálenosti je to neřešitelné i s prací a dalšími souvislostmi.
Matka a macecha.

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 02 led 2013 16:13

Třeba podobně to viději děti.Proč by se oni měli pořád stěhovat?

omve
Stálice fóra

Příspěvek od omve » 02 led 2013 17:14

Zájmem dětí je samozřejmě úplná rodina, pokud se však rodina rozpadne, tak ten model se střídajícími se rodinami rodičů kvůli pohodlí dětí je absurdní - pokud by rodiče byli opravdu tohoto kvůli dětem byli schopní, tak si myslím, že by se nemuseli vůbec rozvádět ...
Statisticky za většinou rozchodů může nevěra, představa, že nové rodiny přizpůsobíš svým dětem z předchozího manželství a nová rodina bude fungovat, je fakt nereálná, zkus si to představit (viz třeba případ mě a bejvalky výše)
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz

Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie » 02 led 2013 18:34

ananha píše:Třeba podobně to viději děti.Proč by se oni měli pořád stěhovat?
Tak si to představme. Vy bydlíte v Ostravě, Váš ex třeba v Blansku, to je 163 km. V rámci kompromisu pronajmete byt na půl cesty, třeba v Olomouci (dobře, půlka to není, ale aspoň je to větší město a jedou tam vlaky). Vy máte nového partnera, váš ex má nového partnera. Nemůžu si pomoci, ale v téhle teorii mi zcela určitě (kromě naprostého vytržení dětí z jakkoliv známého prostředí) vycházejí 4 noví nezaměstnaní neschopní utáhnout bydlení a život.
Ono je prostě to respektování souvislostí nutné a toto nebude cesta.
Matka a macecha.

res nullis
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od res nullis » 29 srp 2013 22:41

150 km? Já to praktikuji na 300+ km:-) již rok. A jde to. Pokud se chce. Nikde totiž není stanovená hranice vzdálenosti, od které to nejde. Ta vzdálenost je především v našem (ne)chtění překonat překážky. Vždycky bude více těch, co budou odrazovat, že na horu nevylezete a jen pár, kteří horu slezou.

Nenechte se tedy odradit, bohužel je česká mysl malá a chybí ji pohled do dálav mořské hladiny, což možná predisponuje jistou konzervativnost a omezenost v hodnocení geografických měřítek. Když si to spojím s progresivitou například v IT oborech, napadá mne, zda problém není ve vštěpovaných omezeních po linii (spíše) matek (pozor ať se neušpiníš, nenachladíš, oblékni si čepici, chovej se slušně, seď rovně, buď na nádraží 10 minut před odjezdem vlaku atp.) Je to Vaše dítě, vy jej znáte nejlíp, jděte do toho, zvládnete to a dítě až bude dospělé, bude mít tu díru ve tvaru otce ve svém srdci vyplněnou kvalitním vztahem. A i když tu nebudete, budete dál žít v jeho vzpomínkách.

Cestu si můžete rozfázovat, podívejte se do mapy, co je na trase zajímavého, co by dítě mohlo bavit a udělejte si tam vždycky přestávku - uvidíte, jak se nato dítě bude těšit.

Nenechte se odradit psychology (ti totiž ve skutečnosti jsou zvyklí nalézat problémy, protože je vyhledávají spíše úzkostní rodiče), podívejte se jak to funguje ve vyspělém světě (rodiče si střídají děti i mezi státy, stojí to velké peníze, ale vědí, že to nejdůležitější, co dítě má, jsou rodiče. Držím palce.

Odpovědět