Nástup do školy a střídavá péče..?

vodnicka
Nováček fóra

Re: Nástup do školy a střídavá péče..?

Příspěvek od vodnicka » 19 lis 2012 17:16

Ale proč by Lanvin nemohla opakovat svá tvrzení, o kterých je přesvědčena. Jde tu přeci o diskusi. Vy také dokola opakujete svá tvrzení, která Vám mnohdy jiní diskutující vyvrátí. Přesto je stále zastáváte a neměníte.

Judr
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Judr » 19 lis 2012 17:45

k tomuto tématu mám z vlastní zkušenosti (resp. zkušenosti mého syna) velmi co říct, ve stručnosti: pokud ho něco ve střídavé péči zatěžuje, tak je to loučení - a nikoliv příchod do nového prostředí

tohoto loučení se ale dítě z rozvedené rodiny po celé dětství nezbaví, to je smutná skutečnost.. má snad ale mít smutek z loučení za následek odstranění jeho příčiny, tedy pravidelnou změnu prostředí a péči obou rodičů? nebyl by smutek po chybějícím rodiči pro dítě mnohem větší zátěží? zkuste se nad tím zamyslet takto

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 19 lis 2012 18:37

Judr píše:k tomuto tématu mám z vlastní zkušenosti (resp. zkušenosti mého syna) velmi co říct, ve stručnosti: pokud ho něco ve střídavé péči zatěžuje, tak je to loučení - a nikoliv příchod do nového prostředí

tohoto loučení se ale dítě z rozvedené rodiny po celé dětství nezbaví, to je smutná skutečnost.. má snad ale mít smutek z loučení za následek odstranění jeho příčiny, tedy pravidelnou změnu prostředí a péči obou rodičů? nebyl by smutek po chybějícím rodiči pro dítě mnohem větší zátěží? zkuste se nad tím zamyslet takto
To je strašně složité - osobně si myslím, že situace, kdy dítě vyrůstá s jedním rodičem a novým rozumným partnerem v úplné spokojené domácnosti bez sebemenšího zásahu druhého biologického rodiče může být pro dítě přínosnější než trvalý život v konfliktní střídavce nebo konfliktní výhradní péči se stykem s druhým rodičem. Dovedu si představit situaci, kdy i lepší rodič dítě v jeho zájmu opustí. Ale je to strašná představa.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Hanz
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Hanz » 19 lis 2012 18:39

Klárko,
vidíš to sama. Škola je opravdu technická záležitost. Zapomíná se nejen při "přesunech", ale i doma, ve škole a nevím kde všude. A vždycky se to dá řešit. Zapomenutou svačinu zastoupí pár drobných v tašce, zapomenutý sešit kus papíru. Nám vyhovuje také páteční střídání. Všechny pomůcky a školní věci se vejdou do tašky, takže večer prostě všechno smeteme do aktovky a ráno děťátko vyráží s "plnou polní" a odpoledne vyzvedá druhý rodič. Při tomhle systému prakticky nezapomínáme.
Mně se také nelíbí, že mladšího syna vyzvedává, vychovává a dozoruje jeho 13 letá sestra, případně 25 letá neteř barmanka (mající za sebou netradiční "vztahy"), která vychovává nejen mého syna, ale je vzorem i pro moji dceru (potažmo i manželku). Může se mi to nelíbit, můžu s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím nadělám. Tchýně by byla v mém případě ta nejlepší varianta. Tím chci říct, že také nejsem na prvním místě. Ale je to čas manželky a jak ho využije, je na ní. A i v souvislosti s těmi povzdechy dětí - jsou asi všude a sice mi to jde občas těžko přes pysky, ale naučil jsem se říkat "Jdi, užij si maminku. Uvidíme se za týden a já se budu těšit." Tím zkoumáním co se děje u ex si jen "přiděláváš pakárnu." A občas je lepší, některé věci nevědět... .-)
Abych byl upřímný, marně přemýšlím, co je "jednotný přístup při učení". Spousta věcí je daných systémově a není nad nimi potřeba přemýšlet. Pokud bys nějak blíž specifikovala co přesně máš na mysli, rád odpovím.
H

Střídavka
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Střídavka » 19 lis 2012 18:39

Přesně tak. Ono stačí si k tématu pár věcí přečíst a pak není třeba stále opakovat nepravdivá klišé. Na stránce "Informace" zde najdete výběr článků a studií k tématu. A k této otázce viz např. článek Předsudky proti střídavce (http://www.stridavka.cz/predsudky-proti-stridavce.html):

Problém stěhování tedy není problémem způsobeným střídavou péčí, ale rozchodem rodičů. Dá se vyřešit pouze tak, že rodiče znovu začnou žít spolu, nebo naopak radikálním omezením styku dítěte s jedním rodičem, s pravděpodobným vznikem syndromu zavrženého rodiče a s psychickými následky pro dítě do dalšího života.

Hanz
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Hanz » 19 lis 2012 18:45

vodnicka píše:Ale proč by Lanvin nemohla opakovat svá tvrzení, o kterých je přesvědčena. Jde tu přeci o diskusi. Vy také dokola opakujete svá tvrzení, která Vám mnohdy jiní diskutující vyvrátí. Přesto je stále zastáváte a neměníte.
Vážení,
Klárka požádala o osobní zkušenost se střídavou péčí a školní docházkou. Pokusme se prosím držet tématu a ostatní úvahy nechme teď stranou.
...proto si myslím, že lanvin by se diskuse účastnit něměla, neboť jak psala, má informace pouze "z doslehu" a do diskuse tedy nemá čím přispět. Děkuji lanvin i ostatním.
H

Střídavka
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Střídavka » 19 lis 2012 18:47

forU píše:To je strašně složité - osobně si myslím, že situace, kdy dítě vyrůstá s jedním rodičem a novým rozumným partnerem v úplné spokojené domácnosti bez sebemenšího zásahu druhého biologického rodiče může být pro dítě přínosnější než trvalý život v konfliktní střídavce nebo konfliktní výhradní péči se stykem s druhým rodičem. Dovedu si představit situaci, kdy i lepší rodič dítě v jeho zájmu opustí. Ale je to strašná představa.
ForU, to je strašná představa především pro dítě. Pokud vaše expartnerka při střídavce nebo při styku způsobuje konflikty a snaží se vás odstavit, znamená to, že u ní asi není něco v pořádku. A pravděpodobně si i najde partnera podobného ražení. V této situaci opustit dítě a nechat ho plně napospas výchovnému působení takové osoby nebo osob je to nejhorší, co pro dítě můžete udělat. Lepší je snažit se na dítě alespoň nějak výchovně působit a zároveň mu ukázat, že vám na něm záleží.

vodnicka
Nováček fóra

Příspěvek od vodnicka » 19 lis 2012 20:02

Střídavka píše:
forU píše:To je strašně složité - osobně si myslím, že situace, kdy dítě vyrůstá s jedním rodičem a novým rozumným partnerem v úplné spokojené domácnosti bez sebemenšího zásahu druhého biologického rodiče může být pro dítě přínosnější než trvalý život v konfliktní střídavce nebo konfliktní výhradní péči se stykem s druhým rodičem. Dovedu si představit situaci, kdy i lepší rodič dítě v jeho zájmu opustí. Ale je to strašná představa.
ForU, to je strašná představa především pro dítě. Pokud vaše expartnerka při střídavce nebo při styku způsobuje konflikty a snaží se vás odstavit, znamená to, že u ní asi není něco v pořádku. A pravděpodobně si i najde partnera podobného ražení. V této situaci opustit dítě a nechat ho plně napospas výchovnému působení takové osoby nebo osob je to nejhorší, co pro dítě můžete udělat. Lepší je snažit se na dítě alespoň nějak výchovně působit a zároveň mu ukázat, že vám na něm záleží.
Jejda, to je strašná představa ForU, to jsme na tom úplně stejně. Můj expartner způsobuje při střídavce a styku konflikty, snaží se mě odstavit, lépe řečeno úplně izolovat.. to znamená, že u něj není něco v pořádku. Víte co je pro něj životním cílem v současné době? Naposledy mi řekl, cituji: "už konečně pochop, že tě nepotřebuje". Stupidní názor, že, že dítě nepotřebuje mámu? Víte pro co bych byla? Když mají zastánci střídavé výchovy dojem, že střídání dvou výchovných prostředí je pro dítě stabilitou do života, tak ať se střídají sami. Vyzkoušejte si to. Já to praktikuji přes rok a půl a řeknu Vám, je to na palici. A to jsem dospělá. Připadám si dost schizofreně.

vodnicka
Nováček fóra

Příspěvek od vodnicka » 19 lis 2012 20:03

.. vypadlo mi písmenko, ovšem na významu slova to nic nemění :-)

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 19 lis 2012 20:37

Střídavka píše:
Co je lepší, když z dítěte vyroste spokojený zmetek a parazit nebo když z něho bude totálně rozvrácená osobnost?

Ale zpět k tématu škola a střídavka - jsem přesvědčen o tom, že střídavka neznamená komplikace při školní docházce a přípravu na školu. V něčem to může být i užitečné, že se dítě naučí si své věci hlídat, kdežto při výlučné péči by to za něj dělala často matka.

Jinak jako střídající rodič už 8 let dokážu vnímat to nepohodlí, kterému je dítě vystaveno. Rodiče si lebedí v jednom domě/bytě a občas se tam objeví dítě, ale z pohledu dítěte (a není rozhodující, zda střídavá péče nebo i mírně širší styk) je to skutečně obtížné. A možná je to lepší, pokud si na takový režim navykne odmala.
A opravdu, problém se odstraní pouze opětovným sestěhováním rodičů. Což je většinou nereálné.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Odpovědět