dělení majetku a střídavá péče

Odpovědět
Ivan
Nováček fóra

dělení majetku a střídavá péče

Příspěvek od Ivan » 23 zář 2013 14:06

Již to mám za sebou, ale až po letech jsem se dozvěděl, že správná střídavá péče je, když dítě je doma a střídají se rodiče. Toto mi však utajily pracovnice sociální.... Praha západ. Tehdy jsme měli velký dům a v něm plno místností. Byla možnost, aby děti byly doma a my jako rodiče jsme měli každý svůj pokoj pod zámkem a tam jsme se mohli střídat. Takže nejdřív po mě (spolumajiteli baráku) chtěla sociálka nájem bytu (já měl byt v jinémměstě) a pak diskusi o střídavé péči. Tu nedoporučili, pro komplikace a tak nejdřív uhrála bývalka děti, pak na základě toho chtěla celý dům jen pro sebe. Tady doporučuji darovat svůj díl dětem, soud nemá důvod toto vlastnictví odmítnout (je to ve prospěch dětí), bývalka se nemá na co vymlouvat... přeci chce dobro dětí, když chtěla barák pro sebe celý, určitě si torozmyslela a tudíž měla na jeho údržbu a navíc součástí alimentů je i příspěvek na bydlení (není třeba zvyšovat), měla na placení poplatků a daní.... a tak může platit celé taky když je dětí podíl. Co víc je proděti než vlastnictví přímo jejich a ne přes matku. Chlap má jistotu, že něco dětem dal (proto stavěl barák a platil) a je na nich zda v 18ti prodají a především!! Bývalka nemůže barák jen tak lehce prodat a nebo ho přepsat na nového manžela. Kdyby chtěla prodat barák,musí přes soud a tam by otec mohl navrhnout blokacipeněz z prodeje proděti na jejich spořícím účtu. Je to dětí a ne na útraty bývalky. Hezký den Ivan

Odpovědět