Střídavá péče bez rozvodu (zatím)

Sebastian
Nováček fóra

Re: Střídavá péče bez rozvodu (zatím)

Příspěvek od Sebastian » 05 zář 2014 20:55

dnes jsem byl na ospod, protože mě manželka předběhla ve vyzvednutí dětí z družiny i když jsme se včera dohodli jinak. Pracovnice mi řekla, že mi nemůže pomoci. Musíme se dohodnout nebo dát žádost na soud na předběžné opatření. Já jen chci rovnoprávnost týden-týden nebo 4-3/3-4. Pracovnice mi řekla, že ji manželka vysvětlovala, jak byly děti na prázdninách u mne celý týden, tak si mamince stěžovaly, že je to moc dlouhé. Přitom, když byla sociální pracovnice s nima na pohovoru, tak ji uvedly, že s tatínkem je to moc fajn, protože je s ním legrace. Položil jsem ji otázku, zda-li je tedy fér, že by mě holky měly vidět jen jeden den v týdnu a pak ob víkend. To se jí nezdá, že je to dlouhé? Odpověděla mi, že ji jde jen o děti. Už si kladu otázku, zda-li jsem já v pořádku a chci něco, co je nefér vůči dětem a jejich matce. Něco tady hodně smrdí. Navíc mě manželka řekla, že když se nechci přizpůsobit, tak si vezme zámečníka a vypáčí mi zámek od dveří od domu, kde já bydlím (ona má na té adrese trvalý pobyt) a vezme si nábytek a vlastně vše co potřebuje. A přitom si už vzala společné auto psané na mně a užívá ho jen ona. Auto převyšuje svoji hodnotou hodnotu nábytku... tak kde je nějaká spravedlnost? Policie v tomto duchu nemůže nijak zakročit. Takže prý si jen mám schovat své věci někam jinam nebo si to vyfotit a čekat. Budu každý den se vracet domů s pocitem, že mi manželka vybílila dům. Přitom ona se uchýlila do zařízeného bytu, který je v nájmu a ona mu "platí polovinu nákladů". Začínám být z této situace hodně zklamaný, ale prý to bude ještě daleko horší.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 05 zář 2014 22:51

Sebastian píše:.... Pracovnice mi řekla, že mi nemůže pomoci. Musíme se dohodnout nebo dát žádost na soud na předběžné opatření.....
Klasika, jako kolovratek.
Neni to pravda, zakon dava ospod do rukou spoustu moznosti co s tim muze delat. Dukladne si prostuduj: http://portal.gov.cz/app/zakony/zakonPa ... 999&rpp=15
Na vybrane pasaze poukazuj a trvej na nich. Uvidis, ze se pristup zmeni. K jednani prizvi vedouci uradu. Vse pisemne protokoluj.
Jestli se pristup nezmeni, a ospod nebude bez vazneho duvodu prosazovat vyrovnanou peci obou rodicu, snaz se o jeho vymenu, bez te podpory (nebo primo vyjadreneho prani deti, ktere ale budou zmanipulovane cim dal vic) je tva sance mala.

sotek1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od sotek1 » 06 zář 2014 00:10

sotek1 píše:
Stellík píše:V mém případě sepsán na OSPODU návrh na výživu a péči 3.6. a na soudě byl tento návrh již 4.6.
A kdy Ti přišla obsílka, nebo nějaké vyrozumění či jiný kontakt?
Takže manželka zažádala o sepsání návrhu na péči a výživu na OSPODu 20.8 na soudu to bylo už 21.8. a předvolání k soudu jsem obdržel 1.9. Spolu s předvoláním jsem obdržel usnesení soudkyně o určení opatrovníka pro děti - místní Městský úřad a dále jsem obdržel kopii návrhu sepsaného OSPODem na návrh manželky. To vám povím, že je to zajímavé počteníčko.

Ještě než jsem toto všechno obdržel, žádal jsem o nahlédnutí do spisu na OSPODu. Sociální pracovnice mi řekla, že si na to musím podat písemnou žádost u její vedoucí. Na dotaz, za jak dlouho od podání žádosti budu moci do spisu nahlédnout, jsem nedostal žádnou konkrétní odpověď, pouze se mi dostalo ujištění, že to nebudou nijak zdržovat.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 06 zář 2014 12:08

A mas nejaky pisemny material, z ktereho by bylo zrejme, ze navrh sepisoval podle prani matky ospod?
Co je v navrhu napsano, je to zadost o svereni ditete do pece matky? Bez psychologickeho vysetreni deti, kontaktu s nimi, s tebou? Pokud ano, nevahej a okamzite si na to pisemne stezuj u vedouci uradu, zaroven na konkretni poverenou uredni osobu co je pod tim podepsana podej trestni oznameni. Tohle delat ospod v zadnem pripade nesmi.
Zadost o nahlednuti do spisu byt pisemna nemusi, staci tuto zadost na ospod zaprotokolovat. Je skoda, ze nejsou povinni (ale samozrejme mohou, a rozumne ospody to delaji) umoznit nahlednuti okamzite, jako na soudu. Protoze po podani zadosti vetsinou teprve zacnou spis davat do poradku (a casto to je poznat) :-)
Mozna mas alespon stesti na soud, co pracuje rychle.

sotek1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od sotek1 » 09 zář 2014 22:08

tulen2 píše:A mas nejaky pisemny material, z ktereho by bylo zrejme, ze navrh sepisoval podle prani matky ospod?
Co je v navrhu napsano, je to zadost o svereni ditete do pece matky? Bez psychologickeho vysetreni deti, kontaktu s nimi, s tebou...
Už mám od soudu oficiální návrh na svěření dětí do péče matky, samozřejmě s předvoláním k soudu za měsíc a půl.

Matka mi teď navíc nechce poskytnout rozvrhy vyučovacích hodin dětí s tím, že neví k čemu by mi to bylo...
SCAN0000u01_resize.jpg
SCAN0000u01_resize.jpg (64.88 KiB) Zobrazeno 2867 x
SCAN0001u02_resize.jpg
SCAN0001u02_resize.jpg (95.84 KiB) Zobrazeno 2867 x

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 09 zář 2014 22:29

sotek1 píše: Už mám od soudu oficiální návrh na svěření dětí do péče matky, samozřejmě s předvoláním k soudu za měsíc a půl.
To je oficiální návrh matky, ne? Třeba máš proti němu oficiální protinávrh i Ty?

sotek1 píše: Matka mi teď navíc nechce poskytnout rozvrhy vyučovacích hodin dětí s tím, že neví k čemu by mi to bylo...
Možná ty vyučovací rozvrhy budou znát děti anebo někdo ve škole ... zkus si je sehnat tam, u soudu se Ti může hodit, že do školy, kam děti chodí, trefíš samostatně...
...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 10 zář 2014 07:56

Jezismarja, ono to tam fakt stoji cerne na bilem, dostavila se matka, a pozadala o sepsani.... (ospod).
To vam to vsem prijde normalni?
Co ted nejlepe takticky s tim?
Co dostavit se take, a pozadat ospod o sepsani stejneho navrhu na stridavou peci? Pokud odmitne, ....
Pokud ho sepise, alespon bude ve spisu, ze otec se stara, zajima, a ze vse neni tak jak matka tvrdi.
Zaroven rozhodne nedopust, aby se o deti starala pouze matka, a tobe je "pujcovala". Jak se to tak rozjede, zvratit to je tezke.

sotek1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od sotek1 » 10 zář 2014 08:04

katalyzator píše:
sotek1 píše: Už mám od soudu oficiální návrh na svěření dětí do péče matky, samozřejmě s předvoláním k soudu za měsíc a půl.
To je oficiální návrh matky, ne? Třeba máš proti němu oficiální protinávrh i Ty?

sotek1 píše: Matka mi teď navíc nechce poskytnout rozvrhy vyučovacích hodin dětí s tím, že neví k čemu by mi to bylo...
Možná ty vyučovací rozvrhy budou znát děti anebo někdo ve škole ... zkus si je sehnat tam, u soudu se Ti může hodit, že do školy, kam děti chodí, trefíš samostatně...
Ano, toto je návrh matky. Když jsem na OSPODu chtěl sepsat svůj návrh, tak mi pracovnice řekla že to nejde a že je to zbytečné, že by se tím celé řízení protahovalo, že to stejně na soudu skončí na jednom stole a o co že mi vlastně jde... Její postoj jsem si nechal zaprotokolovat. Co mi radíte, mám trvat na sepsání vlastního návrhu?

No to víš, že do té školy trefím, vždyť jsem ji léta sám navštěvoval. ;) Rozvrhy jsou ke stažení na webu školy, ale jedná se mi spíš o rozvrhy mimoškolních aktivi dětí (hudebka, zájmové kroužky).

sotek1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od sotek1 » 10 zář 2014 08:10

tulen2 píše:Jezismarja, ono to tam fakt stoji cerne na bilem, dostavila se matka, a pozadala o sepsani.... (ospod).
To vam to vsem prijde normalni?
Víš o nějakém paragrafu, který by zakazoval nebo jinak upravoval tento způsob podání nebo sepsání žádosti? Nevím, oco se mám opřít nebo kde to mám hledat.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 10 zář 2014 08:42

Nemám pocit, že by OSPOD udělal něco protiprávního. Rovněž z právního pohledu je fakt jedno, zda otec podá protinávrh. Jde o beznávrhové řízení, takže stejně může být výsledek jakýkoliv.
ALE: otec by měl požádat OSPOD o sepsání vyjádření k návrhu matky v tom duchu, že usiloval o zachování práv dítěte i obou rodičů na výchovu svěřením dítěte do střídavé péče, ale po prokázání její snížené rodičovské odpovědnosti a respektu k druhému rodiči tím, že matka usiluje o bezdůvodný zásah do práv dítěte a otce svěřením pouze do své péče, domáhá se otec svěření dítěte do své péče s právně relevantním odůvodněním sníženého respektu matky k péči otce, s odůvodněním, že otec je ten, který matce nabízí větší výchovný prostor. A od teď tvrdě jít po výlučné péči otce, která na rozdíl od matčina požadavku je podložená judikovanými důvody. V takovém případě je šance na střídavku větší.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Odpovědět