Střídavá péče bez rozvodu (zatím)

forU
Stálice fóra

Re: Střídavá péče bez rozvodu (zatím)

Příspěvek od forU » 10 zář 2014 08:47

Ten návrh sepsaný na OSPOD o návrhu otce na výlučnou péči je dobré založit i do spisu na soudu kvůli možnému předběžku na žádost matky.

Hlavní ovšem je praktikování vyvážené péče od teď hned. Pokud bude matka bránit, převzít děti a nevydat, dokud matka nebude schopna přistoupit na dohodu o vyváženém rozdělení péče. A pozor na ta předběžka, soudy velmi často předběžkem předhodí dítě matce a otce odstaví do minimální míry styku.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 10 zář 2014 09:39

O paragrafu co by to primo zakazoval nevim. Ale statni urady by se mely ridit pravem opacne, ne? Tedy delat pouze to, co jim zakon vyslovne povoluje. Jinak bych prece mohl prijit na stavebni urad, a chtit aby mi sepsali zalobu na souseda, ze mi trha zpoza plotu jablka, a poslali na soud.
Ospod tedy tohle udelat muze, ale pouze, pokud prokaze, ze to bylo v zajmu ditete (tak aby jednal v souladu se zakonem o spod). Jinak se sepisovanim a podavanim na soud podle me dopousti porusovani prav druheho rodice (a i ditete na oba rodice). A prokazovat ze to bylo v zajmu ditete alespon bez rozhovoru s ditetem, pripadne spolecne s otcem, se mu bude tezko.
Pokud je to bezne, ze ospod sepisuje navrhy na vyhradni peci podle prani matky, a posila je na soud, melo by se to zmenit.

Na prevzeti a nevydani deti bych si asi dal pozor, tam by podle me prislo PO velice omezujici hooodne rychle.
Spis bych tlacil na ospod, aby vyrovnanou peci obou rodicu podporoval, a aby probihala, a v klidu cekal na soud (kdyz by probihala)

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 10 zář 2014 11:45

sotek1 píše:
katalyzator píše:
sotek1 píše: Už mám od soudu oficiální návrh na svěření dětí do péče matky, samozřejmě s předvoláním k soudu za měsíc a půl.
To je oficiální návrh matky, ne? Třeba máš proti němu oficiální protinávrh i Ty?
sotek1 píše: Matka mi teď navíc nechce poskytnout rozvrhy vyučovacích hodin dětí s tím, že neví k čemu by mi to bylo...
Možná ty vyučovací rozvrhy budou znát děti anebo někdo ve škole ... zkus si je sehnat tam, u soudu se Ti může hodit, že do školy, kam děti chodí, trefíš samostatně...
Ano, toto je návrh matky. Když jsem na OSPODu chtěl sepsat svůj návrh, tak mi pracovnice řekla že to nejde a že je to zbytečné, že by se tím celé řízení protahovalo, že to stejně na soudu skončí na jednom stole a o co že mi vlastně jde... Její postoj jsem si nechal zaprotokolovat. Co mi radíte, mám trvat na sepsání vlastního návrhu?

No to víš, že do té školy trefím, vždyť jsem ji léta sám navštěvoval. ;) Rozvrhy jsou ke stažení na webu školy, ale jedná se mi spíš o rozvrhy mimoškolních aktivi dětí (hudebka, zájmové kroužky).
K návrhu: je pravdou, že obě podání se při jednání dávají dohromady. V tomto smyslu pracovnice OSPODu říká pravdu tvrdí-li, že je to jedno a že jedno podání stačí. Ovšem nápomocna Tvému podání být mohla (nevím, zda musela).
Podat své podání je dobré z toho důvodu, že si při jeho sepisování (1) jednak věci ujasníš (probereš si, co a jak chceš a na co máš) a (2) druhak to před soudem prezentuješ jako konstruktivní návrh sepsaný na základě promyšlení potřeb dětí a ne jenom truc vůči matce a jejímu úsilí o právní ujasnění situace.
To podání bych psal spíš s advokátem nežli se sociálkou (ta to udělá sice správně po stránce formální, obsah by měl ale být už Tvůj).

K rozvrhu: matce bych napsal jeden až dva maily aby sdělila rozvrhy dětí a pak bych si zjistil situaci jinak. Pak budeš moci tvrdit (1) jednak že matka blbě spolupracuje a (2) druhak že i tak situaci umíš vyřešit.
...

sotek1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od sotek1 » 12 říj 2014 10:57

Po měsíci vzájemné e-mailové korespondence a dvou osobních schůzkách s matkou, jsem obdržel její první návrh, ve kterém připouští střídavou péči, ovšem nerovnoměrnou: jeden týden děti u mne plus dva víkendy. Součástí návrhu bylo osm bodů s podmínkami které musím splnit, mj. i výživné ve výši 10.000,- (do této doby požadovala 15.000,-). Poslal jsem protinávh kde požaduji větší rovnoměrnost: jeden týden pondělí až neděle a druhý týden středa až neděle(celkem 12 dní), protože chci dětem dopřát i víkendy s matkou. Dále jsem navrhnul, že o výši výživného rozhodne soud. Než jsem dostal odpověď na můj protinávrh, tak se konala schůzka já+matka+tři děti na OSPOD. Šel jsem tam nervózní jako prase. Pracovnice nás informovaly o možnostech rozdělení péče a tím souvisejícími financemi a dále zjišťovaly postoj dětí k rodičům a variantám péče. Manželce tam řekli, že v závislosti na výši mé mzdy může při své výlučné péči ode mne obdržet maximálně 9.000,- měsíčně, při střídavé pak bude platit ještě ona mně poměrnou část ze svého platu. Další věcí byl závěr z pohovoru s dětmi, kdy pracovnice zjistily, že děti dle jejich názoru střídavou péči zvládnou a pokud se na ní s matkou dohodneme, OSPOD ji víceméně schválí a nebude dělat problémy. Pokud se nedohodneme, nastoupí psycholog a za 20.000,- vytvoří posudek, který uhradí oba rodiče stejným dílem. Tady začala být pro změnu nervózní matka. Ještě týž večer po návštěvě OSPODu, projevila matka přání se sejít a promluvit si. S tím jsem souhlasil, ale matka nakonec nedorazila aniž se omluvila. Dva dny na to byla mi napsala SMS, že je v televizi debata s Míšou Jílkovou, na téma střídavé péče a ať ji sleduji. Tato debata matce taky moc nehrála do karet, nicméně za další dva dny jsme se konečně osobně sešli nad mým protinávrhem k připomínkování. Zde souhlasila se střídavou péčí v poměru 12:18 dní v měsíci ve prospěch matky a požadovala výživné ve výši 8.000,- s tím, že ona mi nebude platit nic. S tímto bodem jsem nesouhlasil a navrhl, že toto necháme na rozhodnutí soudu. Nesouhlasila a obvinila mě, že je chci vláčet po soudech a po psycholozích atd. a že jsem tedy pěkný otec. Jako odvetu mi na víkend odmítla předat děti. Zvažuji v pondělí návštěvu na OSPOD s hlášením o bránění ve styku s dětmi.

Na závěr mi sdělila, že ona i děti již mají jiné trvalé bydliště. Jeden rodič může změnit dětem trvalé bydliště bez souhlasu nebo alespoň informování druhého rodiče? Máte s tím nějaké zkušenosti?

Luke
Stálice fóra

Příspěvek od Luke » 12 říj 2014 11:19

Zdravím,
žádné zvažování. Úderem začátku pracovní doby buďte na příslušném OSPOD, kde učiníte podání ke skutečnosti, že, ač jste byl s matkou domluven na víkendovém styku s dětmi, ona tento odmítla uskutečnit. Důvod neuskutečnění jste popsal výše, poskytl jste matce Váš protinávrh k formě střídavé péče, se kterým nesouhlasila. "Potrestala" Vás přes děti.

"Mohlo by se jednat o náznak manipulace a vynucování si věcí přes děti. Jednání matky by se dalo označil za psychopatické a nebezpečné pro zdravý vývoj dětí. Taková matka by měla být odstavena od dětí. Děti je připravena použít jako zbraň!"
Bohužel, bez odborného posouzení, se to jen težko prokáže, a s ním někdy také ne!

Co se týče změny adresy, na toto neměla bez Vašeho vědomí právo. Ve vašem případě není učiněno žádné rozhodnutí vě věci péče o děti. Tedy rozhodujete o nich stejnou měrou jako matka. Vydání občanského průkazu, přihlášení do školky, do školy podléhá pravidlům správního řádu, a Vy jako zákonný zástupce Vašich dětí, jste jeho plnohodnotným účastníkem.
Naposledy upravil(a) Luke dne 12 říj 2014 18:40, celkem upraveno 1 x.

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 12 říj 2014 18:22

sotek1 píše:... Zde souhlasila se střídavou péčí v poměru 12:18 dní v měsíci ve prospěch matky a požadovala výživné ve výši 8.000,- s tím, že ona mi nebude platit nic....
Celé mi to připadá nadějné a tento návrh bych řádně zvažoval. Takové to ponechání alimentů na soudu Vaší paní nějak roztrpčilo, já bych se raději za soud neschovával a řekl jasně a srozumitelně, co chci, nedohodnete-li se, přinejhorším přeci jen u soudu skončíte. Takže, nebojte se být konkrétní (alespoň jako Vaše žena) - v tom bych viděl větší odvahu nežli v žalování na OSPODu.
Výživné se stanovuje každému děcku zvlášť, kolik to navrhuje? Píšete, že máte děti 7+8+10 let, to výživné nebude zase o moc menší, nevím, kolik vyděláváte, zvažte to opravdu důkladně. Taky to můžete vzít zpola - soud musí výživné určit oběma rodičům, takže se vyjádřete ke svému podílu.
Na OSPOD bych zašel se sdělením, že matka odstoupila od dohody o víkendovém styku a že s tím nesouhlasíte. Do souvislosti s předchozí nedomluvou byste to snad dát mohl, ale do spekulací, že jde o odvetu, bych se nepouštěl, a už vůbec ne do zcela nemístného jejího označování za psychopatku atd. Jste snad soudní znalec, že máte na to glejt, někoho nálepkovat? Jste bývalý partner matky svých dětí a ne soudící inkvizitor. Vaši "diagnózu" stejně nikdo nebude brát vážně, jenom si tím uškodíte.
U trvalého bydliště záleží na tom, zda jde o přesun skutečný nebo jen papírový, v dokladech.
Pokud jde jen o přepis v občance, je to nepodstatná věc, může to udělat rodič sám, bez souhlasu druhého - zítra si je můžete klidně přepsat zpět nebo kamkoliv jinam.
U skutečného přesunu jde o věc podstatnou, s volbou místa bydliště Váš souhlas potřebuje, což můžete soudně napadnout, a soud posoudí za vás dva, kde je nejlepší pro děti bydlet.
...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 12 říj 2014 20:43

sotek1 píše:.... Zde souhlasila se střídavou péčí v poměru 12:18 dní v měsíci ve prospěch matky a požadovala výživné ve výši 8.000,- s tím, že ona mi nebude platit nic....
Ja bych to tedy rozhodne nevzdaval, a co nejdriv stridat prakticky zacal. Jeste bych si zkusil par dni nechat za tech 8k pridat.

Nasledne po nekolika mesicich spokojeneho stridani to jiz snadno zrusit nepujde, soud to stejne bude muset probrat, a zde bude sance na snizeni velka (pripadne vymereni i nejakeho vyzivneho matce).

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 13 říj 2014 10:25

Doporučuju zatím nehrotit.
Na vašem místě bych na to šel jinak, pokud nemáte problém s 12:18, pak bych se s matkou nedohadoval na alimentech, ale na tom, jak k nim dospět, tedy jaký zvolit postup na jejich určení. Navíc je zde otázka úhrady nedělitelných nákladů, tím to můžete taky více otevřít ke hledání způsobu podílení se na nákladech. O tom se možná dohodnete snáz a pak se podle toho výživné na obě strany spočte. Pak už bude moct matka oponovat méně, a třeba vyjde výživné i vyšší. Takže doporučuji zahájit komunikaci tímto směrem. Pokud s tím chcete pomoci, napište mi.
Na OSPOD bych jen založil informaci o neuskutečněném plánovaném styku bez udávání toho, co si vy osobně myslíte o příčině. Může totiž být zcela jiná.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Luke
Stálice fóra

Příspěvek od Luke » 13 říj 2014 10:37

Pěkné pondělí. Omlouvám se za mé neodborné hodnocení matky a vzniklé situace. Souhlasím s ForU, úplně stačí oznamovat skutečnost o neuskutečnění styku. Spekulace o tom, proč tomu tak bylo, jsou skutečně k ničemu.
Děkuji za přiučení a za jiný úhel pohledu na věc.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 13 říj 2014 13:30

Luke píše: Děkuji za přiučení a za jiný úhel pohledu na věc.
Není zač. Já se vždy jako první snažím najít cestu k dohodě. Dost často právě přisuzování motivů druhé straně dohodu znemožňuje. A tady prostor na dohodu vidím velký, matka zjevně není militantní matka, jen má z něčeho obavu. Tu je potřeba identifikovat a odstranit.
Ale je to strašně obtížné v té záplavě militantních psychomatek udržet kurz preference dohody. :mrgreen:
otec.dite@seznam.cz

Odpovědět