Střídavá péče bez rozvodu (zatím)

Luke
Stálice fóra

Re: Střídavá péče bez rozvodu (zatím)

Příspěvek od Luke » 13 říj 2014 13:47

forU píše: Ale je to strašně obtížné v té záplavě militantních psychomatek udržet kurz preference dohody. :mrgreen:
Souhlas..

bohužel já měl tu zkušenost, nebo vlastně ještě mám. S matkou žádná dohoda možná. Když už se nějaká dohodla sepsala i za pomoci OSPOD, druhý den už neplatila. Domluva na čemkoli skoro nemožná. Dokonce si to zkusilo samo OSPOD, když chtělo, aby matka spolupracovala. Nic na ní neplatilo. Dokonce matka šla tak daleko, že podala několik stížností na pracovnice OSPOD, že nejednají v zájmu dítěte, když se mnou komunikují.
U soudu, při jednání, matka prohlásila, že je přístupná všem dohodám, že nemá problém se se mnou na všem dohodnout, že mi dcerku bude dávat i nad rámec stanoveného styku. Světe div se, všichni najednou vše zapomněli a matka vlastně není vůbec špatná, atd., atd.. To že jsem podal 6x návrh na výkon rozhodnutí, že matka ve svých podáních všechny urážela (OSPOD, FOD, SPONDEA), jako kdyby nebylo. ... Ale udělat to já, tak už mám zakázaný styk, tomu věřím .....

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 13 říj 2014 14:18

Jo, mám podobné zkušenosti s tou svou, ale naštěstí vím i o ženách, které přes své mateřské pudy, rady právníků, společenské klima, lze "dotlačit" k rozumné dohodě.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

sotek1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od sotek1 » 13 říj 2014 21:48

katalyzator píše:
sotek1 píše:... Zde souhlasila se střídavou péčí v poměru 12:18 dní v měsíci ve prospěch matky a požadovala výživné ve výši 8.000,- s tím, že ona mi nebude platit nic....
Výživné se stanovuje každému děcku zvlášť, kolik to navrhuje? Píšete, že máte děti 7+8+10 let, to výživné nebude zase o moc menší, nevím, kolik vyděláváte, zvažte to opravdu důkladně. Taky to můžete vzít zpola - soud musí výživné určit oběma rodičům, takže se vyjádřete ke svému podílu.
Matka původně požadovala 15.000,- při své výlučné péči. OSPOD navrhuje 2.500+3.000+3.500=9.000, což jsem ochoten akceptovat. Já ovšem požaduji střídavou péči - v tomto případě by si měli rodiče platit výživné vzájemně.
katalyzator píše:Na OSPOD bych zašel se sdělením, že matka odstoupila od dohody o víkendovém styku a že s tím nesouhlasíte. Do souvislosti s předchozí nedomluvou byste to snad dát mohl, ale do spekulací, že jde o odvetu, bych se nepouštěl, a už vůbec ne do zcela nemístného jejího označování za psychopatku atd. Jste snad soudní znalec, že máte na to glejt, někoho nálepkovat? Jste bývalý partner matky svých dětí a ne soudící inkvizitor. Vaši "diagnózu" stejně nikdo nebude brát vážně, jenom si tím uškodíte.
Žádné souvislosti jsem neuváděl, řekl jsem, že důvody neznám. OSPOD navrhl za dva dny společnou schůzku, kde si to vyjasníme a pokusíme se znovu dohodnout.

Asi jsem to špatně napsal, ale soudit nikoho nemíním. Bylo to myšleno tak, že pokud se nedohodneme, tak nás oba bude posuzovat psycholog, zda jsme schopni péče.

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 14 říj 2014 00:59

Ne, nenapsal jste to špatně. Jen moje reakce vzala současně v potaz ještě následující příspěvek od Lukeho, s nímž polemizovala, na což pak následně navázalo ještě několik dalších příspěvků, viz výše.
...

sotek1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od sotek1 » 16 led 2015 14:48

Za dobu, co jsem tu nebyl, se událo spoustu věcí. Samozřejmě probíhala mezi mnou a matkou čilá e-mailová a SMSková korespondence, neboť matka zásadně odmítá osobní setkání a už mi ani nebere telefony. Prý se mnou nechce být uzavřená ve společném prostoru. Po dlouhém handrkování si matka nakladla cca osm bodů podmínek, včetně pořízení nového pianina pro dceru. Tyto když splním, nebude prý problém začít se střídavou péčí. To už jsem ale trval na střídavé péči rovnoměrné týden/týden. S tím manželka souhlasila, ale kamenem úrazu pořád zůstaly finance. S touto předdohodou jsme šli 4.11.2014 k prvnímu soudnímu jednání.
Na prvním soudním jednání 4.11.2014 se nás paní soudkyně ptala zda jsme se již dohodli na něčem hmatatelném. Když byla ujištěna že nikoliv, tak se ptala, zda trváme na svých návrzích, tzn. matka žádá o svěření dětí do výhradní péče, otec žádá střídavou péči. Ano, obě strany trvají na svém. Paní soudkyně nám po vyjádření pracovnice OSPODu, že nevidí překážky pro střídavou péči, bez zjišťování dalších okolností prakticky ihned doporučila, ať střídavou péči započneme co nejdříve praktikovat na zkušební dobu cca třech měsíců. Po zkušební době prý soud učiní konečné rozhodnutí. V tomto okamžiku započala matka dětí proti střídání projevovat velice vehemetní odpor, a prezentovala kdejaký pseudodůvod proč to nebude fungovat, nemůže fungovat a nechce aby to fungovalo a že není v mé moci přizpůsobit si pracovní dobu tak, abych se o děti mohl starat. Toto tvrzení se jala dokladovat jakýmsi dokumentem s přehledem mé pracovní doby za minulý rok, který získala od svého otce, který je zároveň též mým zaměstnavatelem. Můj právní zástupce rozporoval legalitu získání onoho dokumentu s odkazem na zákon o ochranu osobních údajů, což soudkyně uznala. Matka tedy chtěla předvolat svědka, který je náhodou přítomen na chodbě, nechť se k mé pracovní době vyjádří osobně. Kupodivu to byl můj zaměstnavatel a zároveň můj tchán. Soudkyni jsem upozornil, že můj zaměstnavatel je zároveň mým tchánem, tudíž je tu podezření na určitý střet zájmů a podjatost té osoby, což soudkyně opět uznala. Po dalším handrkování soudkyně přerušila jednání na měsíc s tím, že si od mého zaměstnavatele ještě vyžádá další podklady týkající se mých časových možností pro praktikování střídavé péče. Na závěr jednání jsem se soudkyně zeptal na její názor týkající se výše výživného při střídavce týden/týden. Soudkyně sdělila, že dle jejího názoru má v tomto případě přispívat otec matce 5.000,- a matka otci 2.500,- měsíčně. Píši celkovou sumu, nebudu vás zatěžovat sumou za každé konkrétní dítě. Matka ovšem stále odmítá cokoliv platit. Celé jednání trvalo dvě hodiny.
Druhý den po jednání (5.11.2014) jsem měl v zaměstnání na stole papír, kterým mi zaměstnavatel oznámil, že již nejsem vedoucím pracovníkem a to zpětně od 1.11.2014. Toto jsem samozřejmě odmítl akceptovat, protože onen dokument nebyl v souladu se zákoníkem práce. Následně zaměstnavatel zaslal soudu na jeho žádost vyjádření, ve kterém sděluje, že mi moje pracobní doba umožní starat se o děti pouze v prvním čtvrtletí kalendářního roku a po zbytek roku to prý není možné.
8.12.2014 proběhlo druhé soudní jednání, kde jsem byl nejprve preventivně matkou obviněn z fyzického týrání dětí. Po kratší slovní přestřelce se nás soudkyně opět dotázala, zda obě strany trvají na svých návrzích. Po ujištění, že ano, následovalo čtení zpráv OSPODu z návštěv domácností matky a otce, ve kterých byla shledána bezzávadovost obou domácností. Následně nám soudkyně nařídila mediaci a jednání na tři měsíce přerušila. Tady jsem se taky ze zprávy OSPODu poprvé oficiálně dověděl, že se matka mých dětí hodlá rozvádět. Do této doby mi stále tvrdila, že se rozvádět nechce, čemuž jsem tedy vzhledem k celému průběhu kauzy stejně nevěřil.
Ihned druhý den po nařízení mediace matka připouští oboustrannou úhradu výživného podle názoru soudkyně a vehementně odmítá jednání před mediátorem. Následně pokračuje oboustranně čilá korespondence o podmínkách výchovy včetně financí. Vypadá to, že pomalu směřujeme k oboustranně akceptovatelným podmínkám dohody.
Naposledy upravil(a) sotek1 dne 26 led 2015 14:51, celkem upraveno 3 x.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 17 led 2015 00:43

sotek1 píše:... si matka nakladla cca osm bodů podmínek, včetně pořízení nového pianina pro dceru. Tyto když splním, nebude prý problém začít se střídavou péčí. ...
S tím manželka souhlasila, ale kamenem úrazu pořád zůstaly finance.
Je to asi nedokoncene, ale to jste na super ceste, ne? V tom bych pokracoval dal, a jednani o tom neodmital. Az to bude dukladne vsude i u soudu zaznamenane - podminkou stridavky nemohou byt v zadnem pripade zadne financni naroky. A pokud se stridanim souhlasi (podminene se sypanim spousty penez) je videt, ze ve skutecnosti tomu nestoji v ceste nic.

sotek1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od sotek1 » 14 říj 2015 14:42

Tak při třetím soudním jednání, dne 12.6.2015 (deset a půl měsíce po odchodu matky ze společné domácnosti), soud schválil dohodu rodičů o střídavé péči týden/týden. Matce bylo jasné, že ze mne moc peněz nedostane, tak navrhla oboustranně stejnou výši výživného, celkem 2.500,- na tři děti, což jsem akceptoval. Navíc jsem si vymínil, že v lichém roce bude daňovou slevu na děti uplatňovat matka a v sudém já. Na to matka odmítala dlouho přistoupit, ale po proškolení ze strany soudkyně a jejího právního zástupce jí nezbylo, než se skřípěním zubů akceptovat a podepsat i tento bod.

ota377
Stálice fóra

Příspěvek od ota377 » 15 říj 2015 09:11

Super, velká gratulace, tvůj případ by mohl sloužit jako vzor pro ostatní tatíky - kdo nepodlehne nátlaku a jde za střídavkou, tak s velkou pravděpodobností střídavky i dosáhne ;)
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) ota377@centrum.cz, dřívější nick omve

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 16 říj 2015 09:17

Měkká matka, máš štěstí. U jiných znamená nepodlehnutí nátlaku zahájení totální války s izolací od dětí. Velmi často s podporou soudu.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Odpovědět