Matka si rozšiřuje soudem určený rozsah PO

jkryz
Uživatel(ka) fóra

Re: Matka si rozšiřuje soudem určený rozsah PO

Příspěvek od jkryz » 24 dub 2016 00:00

Byvala mi nabidla, ze bude souhlasit se SP, ale chtela by mit trochu navrch. Snazila se zatlacit, abych souhlasil se SP víkend co 14 dni + par odpoledni. To mi ale z SP 7/7 pripadalo jako vyrazny zasah do neceho, na co si dite za 2 roky SP (byt zatim podle PO) zvyklo. Nakonec je ve vzduchu varianta 8 matka/6 ja, letni prazdniny pul na pul, Vanoce (24.25.26) u me novy rok (30.31.1) u matky. V pondeli jdem na socialku sepsat dohodu a oni ji poslou na soud. Nebude se muset platit znalec a vec skonci.

Fakt je, ze SP po 2 letech PO asi soud menit nebude, diteti to vyhovuje a jakykoliv zasah do toho nese nelibe. Na druhe strane odvolaci soud by mohl byt loterie, takze si lamu hlavu, jestli se vzdat toho dne a mit jistotu SP nebo jestli jit za vyrovnanou SP a riskovat odvolacku (soud I. stupne by naridil SP, protoze socialka to tak chce). Rikam si, ze nema smysl chtit vic a matku prevalcovat a je lepsi brat co muzu mit bez boje a matce doprat pocit, ze ma navrch. Co vy na to?

ota377
Stálice fóra

Příspěvek od ota377 » 24 dub 2016 12:51

Já osobně bych se tohoto ústupku také obával, při dvouletém praktikování střídavky podle mne příliš neriskuješ, že bys soud mohl prohrát (spíše je podle mne riziko, že nějaká přiblblá soudkyně formát 8/6 prohlásí za výhradní péči matky).

Čili já osobně hlasuji, abys byl vstřícný k jakékoliv dohodě, která ti zachová minimálně 50% času s dítětem, obzvláště za situace, když vaše děcko je se stávajícím formátem spokojené (my s bejvalkou jsme také v průběhu času při naší střídavce měnili formát čtrnáctidenní za týdenní, přidávali si či rušili odpoledne, měnili formát styku o prázdninách či předávací den, ale má vstřícnost končila vždy ve chvíli, kdy bejvalka chtěla mít dítě častěji než já).

Ještě maličkost: Neznám vaši situaci detailně, ale mně se vyplatilo před bejvalkou občas zmínit, že v případě, kdy by se ona rozhodla střídavku zcela potopit, že uděláš vše pro to, abys získal děcko do své výhradní péče, protože střídavku bereš jako dobrý kompromis v zájmu dítěte, ale víc by se ti pochopitelně líbila tvá vlastní výhradní péče a děcko dokážeš vychovat minimálně stejně dobře jako bejvalka - možná ti to může pomoct trochu zmírnit bojechtivost tvé bejvalky ;)
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) ota377@centrum.cz, dřívější nick omve

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 24 dub 2016 13:43

Take mam stejny nazor. S 8/6 bych nesouhlasil, ani nicim min, kdyz dlouhodobe praktikujete 7/7, a zadne znamky nespokojenosti nejsou. Bal bych se, ze se matka nasledne bude snazit prohlasovat ze to prece neni stridavka, soudkyne jeste nejaky ten den ubere aby to sp fakt nebyla...
Zaroven bych ale byl jakkoli vstricny k obcasnemu prehozeni dnu podle potreby, nebranil bych se ani tomu obcas nejaky ten den matce venovat.

Pokud byste dlouhodobe nepraktikovali a matka davala co nejmin, reknu jdi do toho, 8/6 je super, mas hodne co ztratit ... ale tady si to nemyslim. Jaky k tomu 8/6 uvadi matka duvod (krome toho ze to chce)?

PetrUL
Nováček fóra

Příspěvek od PetrUL » 03 čer 2016 11:53

Mohu Vás někoho poprosit?
Jsem tu nový a po důkladném pročtení několika vláken tady na fóru jsem neodhalil, co znamená tajemná zkratka PO.

Děkuji moc.

Petr

PetrUL
Nováček fóra

Příspěvek od PetrUL » 03 čer 2016 12:05

......................

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 05 čer 2016 11:28

PetrUL píše:Mohu Vás někoho poprosit?
Jsem tu nový a po důkladném pročtení několika vláken tady na fóru jsem neodhalil, co znamená tajemná zkratka PO.Děkuji moc.
Petr
PO znamená předběžné opatření. To se vydává na návrh některého z účastníků a soud o něm rozhoduje do 7 dnů bez jednání, pouze na základě doložených skutečností v návrhu.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Odpovědět