střídavá péče a její dopad na dítě

Odpovědět
martinn1131
Nováček fóra
Příspěvky:3
Registrován:18 pro 2014 10:54
střídavá péče a její dopad na dítě

Příspěvek od martinn1131 » 18 pro 2014 11:12

Dobrý den,
Moje přítelkyně se rozvádí a soud svěřil dceru do její péče.Jen doplním,že má ještě dvě už dospělé děti.Její manžel si dceru bere každý druhý víkend a 2 dny v týdnu.Malá od něj chodí pokaždé velmi rozhozená,už se párkrát stalo,že vztáhla ruku na mámu.Prý to tatínek dělal také.To uvede vždy,když ji vysvětlujeme,že se to nesmí.Ve skole se rapidně zhoršila.Co se však nestalo,před dvěma dny když si ji táta mel vyzvednout,řekla ze k němu nepůjde,že chce být doma,že tam nemá klid,a ze si s ní nehraje.Její 9 let.Otec však striktně vyžaduje,aby k němu chodila,i když je nemocná.
Dodávám,že se přítelkyně s manželem dohodla,že si ji může brát,když ji bude chtít někam vzít.Nemají přesně určeno kdy má chodit k tátovi.
Nedávno začal manžel mou přítelkyni citové vydírat,že má rakovinu a ze by se k němu měla vrátit a starat se o něj,kvůli dceři,aby si ji ještě užil.Přítelkyně si však zašla za jejich lékařem a ten jí ujistil,že má jen zduřelou prostatu,takže ji lhal.Včera však přišla dcera s tím,že si tatínek přeje,aby se s maminkou a s dcerou vyfotil,aby měla dcera památku až umře.plakala,že ho nechce ztratit.Už nevíme kam jít..a co dělat..
Omlouvám se,pokud píšu stroze,ale neumím psát romány.píšu jen fakta,protože bych přítelkyni a její dceři chtěl nějak pomoci,jenže nevím jak..

Alharahadza
Stálice fóra
Příspěvky:272
Registrován:18 pro 2013 00:46

Re: střídavá péče a její dopad na dítě

Příspěvek od Alharahadza » 18 pro 2014 11:34

Zde by měl nastoupit stát prostřednictvím OSPOD, který si vykrmujeme ze svých daní. Tj. kontaktovat, přednést problém a výsledkem by mělo být společné sezení, popř. návrh rodinné terapie, kde by se tatínkovi vysvětlilo, že nelze přenášet ztrátu partnera na dítě.

Není z Vašeho vyjádření jasné pozadí, takže alternativou je i nabídka střídavé péče..

martinn1131
Nováček fóra
Příspěvky:3
Registrován:18 pro 2014 10:54

Re: střídavá péče a její dopad na dítě

Příspěvek od martinn1131 » 18 pro 2014 14:25

Důvod rozvodu je,že se nestaral o rodinu,milenka.
Dle psychologického vyšetření,je střídavá péče nedoporučena.Navíc podle sociální pracovnice,nemá ani zajištěné zázemí,aby splňoval podmínky na střídavou péči.

tulen2
Stálice fóra
Příspěvky:1981
Registrován:28 úno 2014 15:56

Re: střídavá péče a její dopad na dítě

Příspěvek od tulen2 » 18 pro 2014 15:06

Pri vsi empatii ktere jsem schopen za tim tedy vidim "klasiku". Tata stridavou peci chtel (delaly se posudky, neni vhodna). Matka nabizela "rozsireny styk" 2/14. Presto u soudu vybojoval jeste dva dny v opacnem tydnu. Takze se fakticky stridavce blizi :). No a matka se snazi kohoutky utahnout ... martinnovi1131 bych doporucil kousicek poodstoupit, zamyslet se, pripadne si s nim promluvit primo osobne, zda je vsechno tak jak ve sve rytirskosti lici tady. Kazda vec ma nekolik pravd, podle toho z jakeho uhlu se kouka. Ja bych to ani s tim nestaranim o rodinu nevidel tak horke, o dceru evidentne velky zajem ma.
No a reseni problemu - samozrejme poradna matky s otcem, kdyz nekomunikuji primo. At se matka obrati nejdriv na otce, kdyz poradnu odmitne, tak na ospod a problem prednese a chce resit.

Marie
Stálice fóra
Příspěvky:526
Registrován:17 říj 2012 10:19

Re: střídavá péče a její dopad na dítě

Příspěvek od Marie » 18 pro 2014 15:25

Martine,
píšete, že se Vaše přítelkyně teprve rozvádí - jde tedy zjevně ze vztahu do vztahu. Je to sice častý, ale současně ten nejrizikovější způsob, jak navazovat nový vztah. Nutně si s sebou totiž nese dozvuky toho končícího.
Myslím, že ani Vám by se nelíbilo, kdybyste přišel o dítě. A spor rodičů včetně mnohdy nefér praktik je ve vypjaté době rozvodu celkem obvyklý. Zvládnout rozvod s nadhledem zvládnou jen silné osobnosti.
x
Navrhuji, abyste se do situace nepletl, nechal matku, ať si vztah s téměř bývalým manželem usadí sama, její dceři (ani matce) nedovolil chovat se nevhodně (devítileté dítě už dobře ví, že fyzický útok na matku je nepovolený - klidně může tímto způsobem vydírat - a nebylo by divu). Problém komunikace nechť si Vaše přítelkyně vyřídí na OSPOd nebo v rodinné poradně, tam by jim mohli pomoci rozmotat, kde je zakopaný pes.
Mimochodem, něco mi těžce skřípe - jakto, že lékař manželky Vaší přítelkyně jí podal informaci o zdravotním stavu jejího manžela? Není to celé trochu podivné?
Matka a macecha.

martinn1131
Nováček fóra
Příspěvky:3
Registrován:18 pro 2014 10:54

Re: střídavá péče a její dopad na dítě

Příspěvek od martinn1131 » 18 pro 2014 17:06

Chodí tam oba a on dal svolení..
Jinak,rozvod se táhne už přes rok.takže má přítomnost s tím nemá co dělat.navíc,vy by jste nechala partnera aby se trápil a navíc mě požádala o pomoc.

Marie
Stálice fóra
Příspěvky:526
Registrován:17 říj 2012 10:19

Re: střídavá péče a její dopad na dítě

Příspěvek od Marie » 18 pro 2014 18:56

Rozvod táhnoucí se přes rok na věci nic nemění - tam, kde se lidé nejsou schopni domluvit to není nijak neobvyklé. A Vaše přítomnost s tím co dělat má - viz výše. Nové vztahy je dobré navazovat až po vyvázání z těch předchozích.

A jestli bych nechala partnera se trápit? No jistě, že ano. Nechávám ho už čtvrtý rok trápit se konflikty s matkou jeho dětí. To je totiž jen a jejich věc, já prostě poskytuji zázemí a klid doma. Zeptejte se nějakého odborníka - vstup nového partnera do konfliktu situaci vždy jenom zhorší - upřímně - nic Vám do toho, co si ti dva udělali, prostě a jednoduše není.

Pokud požádala, poskytněte jí oporu doma, doprovod "za roh", hrnek čaje, když je unavená. Ale je to dospělá ženská a pokud se staví za vaše záda, není to v pořádku.
Matka a macecha.

ebigeil
Nováček fóra
Příspěvky:2
Registrován:05 úno 2015 14:42

Re: střídavá péče a její dopad na dítě

Příspěvek od ebigeil » 05 úno 2015 14:51

Zdravím všechny maminky a tatínky,chtěla bych vás požádat o pomoc. Studuji VOŠ v Litomyšl, Předškolní pedagogiku a píšu závěrečnou práci na téma Střídavá péče a jeji vliv na dítě v mš. Pokud se najde někdo, kdo by byl ochotný mi pomoci, samozřejmě anonymně, kontaktujte mě na mail ebigeil@seznam.cz Věřím,že se někdo ochotný najde, předem děkuji...

Odpovědět