STŘÍDAVÁ PÉČE - HRAZENÍ VÝŽIVNÉHO

frantav
Uživatel(ka) fóra

Re: STŘÍDAVÁ PÉČE - HRAZENÍ VÝŽIVNÉHO

Příspěvek od frantav » 02 zář 2016 16:38

forU píše:No hlavně by se měla odstranit praxe, kdy je při střídavce 50:50 vyměřováno rozdílné výživné. Je to nezákonné. Dítě má zásadně shodnou životní úroveň s rodičem, se který žije, i bez platby výživného. Platbou rozdílného výživného může dojít ke dvěma výsledkům:
1) příjemce vyššího výživného použije peníze výhradně pro dítě, čímž je ale životní úroveň dítěte vyšší než rodiče, což je rozpor s §915 o.z.
2) příjemce zvýší stejně životní úroveň sobě i dítěti - pak je zde rozpor s účelem výživného
Variantu, kdy příjemce to použije výhradně pro sebe raději ani nezmiňuji.
Takže výživné při rovnoměrné střídavce by vůbec nemělo být.
Nechci vypadat jako vyžírka, ale začíná mi vadit to že byť ex nouzí rozhodně netrpí, vyúčtovává náklady spojedné s dcerou do poslední propisky a gumy na gumování. Výživné máme stanovené tak že si při (už bez problémů fungující střídavce) 50:50 posíláme 3000 já jí a 2000 ona mně. Každý s kým se o tom bavím nechápe proč bychom si měli u střídavky 50:50 posílat rozdílné částky. Podotýkám že na dceři rozhodně nešetřím, ale radši jí danou věc do školy pořídím spolu s ní než abych pokaždé poslouchal že "máma byla tak hodná že mi koupila ...".
Mám se domáhat se kvůli "blbé" tisícovce změny u soudu nebo nad tím mám mávnout rukou?
Dcera 10 let, střídavka přes nesouhlas matky

Sifon
Nováček fóra

Příspěvek od Sifon » 02 zář 2016 19:55

Odpovedel sis sam, resis naprostou kravinu. Bud rad ze travis se svym ditetem polovinu casu, litr je naprosto marginalni castka.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 02 zář 2016 20:22

Rozdil 1k je naprosto smesny. Existuji tatinkove, co plati pri stejnych prijmech treba 5k a matka nic, a navic nic matka nekupuje. Sere to, to ano, - ale moznost byt s detmi za to stoji.
Danove zvyhodneni uplatnujete oba napul?
Uvedom si, ze matce staci aby nejaky ten naklad napul neuhradila (obedy, vylety, neprispela na kolo, atp) a ma ten 1k stejne zpatky. Co s tim udelat ty? No proste to zaplatis.

Ala1234
Nováček fóra

Příspěvek od Ala1234 » 12 zář 2016 23:48

Dobry den,
chtela bych se zeptat, jak je to s hrazenim vydaju o prazdninach. Jsme cerstve po rozvodu a dcery mame ve stridave peci, o prazdninach jsme byli s detmi kazdy po jednom mesici. Ja jsem vzala deti na dovolenou k mori a take na tyden do hotelu na Sumavu. Otec byl s detmi jen doma nebo u pribuznych.
Chci se zeptat, jestli je spravne, aby prispel na pobyt pro jednu dceru a druhe dceri uhradim pobyt ja, myslim tim jen ubytovani v hotelech, pripadne letenku.
Neco jineho by bylo kdyby holky take nekam vzal, ale takto mi to neprijde moc spravedlive.
Dekuji.
Ala

konvec
Nováček fóra

Příspěvek od konvec » 05 led 2017 22:27

JJL píše:proti rozsudku je přípustné odvolání (i jen do jednotlivých výroků)
můžete to zkusit s tím, že by výživné při vyrovnané péči nemělo být stanoveno
příp. stanoveno symbolicky zcela symetricky, neboť oba rodiče se reálně podílejí
na péči dle svých možností

Odvolání u krajského soudu mi bylo zamítnuto.

Předpokládám že již nebude možné využít jiný "opravný prostředek" .

Jen doplním situaci :

SP 14-14 (8 a 14 let)

Já OSVČ s příjmem 13.600.-/měs.

Matka má dalšího potomka (1 rok) čerstvě po rozvodu. Toho času na mateřské. Náklady na bydlení máme totožné.

matka dle výpovědi u soudu pobírá :

7800.- rodičák
1720.- přídavky na děti
8690.- přispěvek na bydlení
1500.- výživné na dalšího potomka.

Mě stanoveno výživné 1700 + 2200 matce 700 + 500.

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 05 led 2017 22:37

proti rozsudku krajského soudu můžete podat stížnost k ÚS
(lhůta je 2 měsíce od doručení rozsudku KS)
stížnost musí sepsat advokát - viz např. http://www.stridavka.cz/pravni-poradny-stridavky.html

konvec
Nováček fóra

Příspěvek od konvec » 05 led 2017 22:45

Díky, počkám na doručení písemného rozsudku a zajdu za právníkem.

Odpovědět