nerespektování léčebného režimu

ananha
Stálice fóra

nerespektování léčebného režimu

Příspěvek od ananha » 12 zář 2015 10:57

Jak postupovat,když otec,odmítá respektování léčebného režimu u zdravotně znevýhodněného dítěte.Syn má onemocnění,které už má pět let a bude mít do konce života.Ovšem otec bagatelizuje léčebný režim,odmítá dohlížet na dítě,aby se píchlo,najedlo se,hlídalo se (hypo).Sice už je synovi 12 let,ale mnohdy průšvih nerozpozná.Já už to na něm poznám na dálku :-)Teď zrovna při předávání syn ztrácel nad sebou kontrolu.Požádala jsem otce,aby chvíli počkal,až se syn nají a trošku vzpamatuje.O tom nechtěl ani slyšet.Syn tedy šel do auta s jídlem.Tam mu ho otec odebral,aby nenadrobil-a mne řekl,že z něj dělám chudáka.Že sám(otec)ví,co má dělat.Syn odjížděl s pláčem a bylo u evidentně blbě.Prý to tak otec praktikuje i když je u něj.Onemocnění je dost závažné,i když s tím může prakticky véct normální život,na tohle se musí dávat bacha.Stačí malé zaváhání a může být v bezvědomí.Mám nadále důvěřovat?S tímhle by se zahrávat nemělo.

forU
Stálice fóra

Re: nerespektování léčebného režimu

Příspěvek od forU » 12 zář 2015 15:56

Máte na to odlišné názory. To je běžné. A viděl jsem psychoposudek, kdy psycholog konstatoval, že matka z dítěte dělá ještě postiženější dítě, než je, naopak otec dítě spíše rozvíjí.
Takže zkus více respektu k přístupu otce, ale pokud by to ohrožovalo zdraví nebo dokonce život dítěte, pak existují postupy, jak dítě chránit, pokud je otec opravdu mimoň. Nicméně preventivně lze péči otce omezit jen lží.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 12 zář 2015 20:40

Diabetes není sranda.Plno diabetiků může posoudit,co sami cítí.Nedělám ze syna ještě postiženějšího.Jen si prochází hrozným obdobím.Chce být zdravý,ale ví,že nikdy nebude.Momentálně se zasekl a odmítá si píchnout ve škole inz.Že se mu děti smějí.Když je hodně nízko,neukočíruje své chování.Nedokáže to ovládnout.A nakonec se sesype,když se vzpamatuje a zjistí,co provedl.Neuvědomí si ten svůj amok.Ten tedy předchází stavům,kdy může padnout do bezvědomí.Bojím se,že tohle otec podceňuje a za to chování ho trestá.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 13 zář 2015 08:54

ananha píše:Sice už je synovi 12 let,ale mnohdy průšvih nerozpozná.Já už to na něm poznám na dálku :-)...
No, tohle mi nedalo nereagovat .. :) - co mu tedy vzdy kdyz prusvih poznas, zatelefonovat aby si pichnul?
Jinak bych to videl jako precitlivelou matku co si v nemocech a starani se o ne libuje, a otce co mu to strasne vadilo, a proto to tak trosicku bojkotuje zase na druhou stranu. Ale tohle te strasne rozcili.
Samozrejme vetsi dil pravdy muze byt i nekde uplne jinde. Ale neverim tomu, ze by otec schvalne diteti ublizoval upiranim dulezitych leku.

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 13 zář 2015 11:04

Když má hypku-nepodává se inzulín nýbrž JÍDLO.Inzulín sráží cukr.Jídlo zvyšuje.
Ovšem tatínek sám řekl,že mu to bude držet na normálních hodnotách zdravého člověka.Což je uplná blbost.Protože Normální u zdr.člověka,kterému funguje slinivka je 3,3.Ale to už je pro diabetika kritická hranice.Protože si ani samo jeho tělo nedokáže vyrobit ani ten inzulín ani ten cukr.Vše se podává z vnějšku.A to tatínek nechce respektovat.Protože prý sám nejlépe ví,co má dělat.Ani pohovor s lékařem nepomohl.Toho má otec za blba,jako mne.
Děti k němu jezdí pravidelně-starší už s problémy.Je mu dvanáct,má své zájmy(atletika,rybaření)A chce při akcích co nejméně chybět.Sám od sebe.Když otce požádám,aby ho na nějakou akci třeba dovezl,pustil-tak to nepadá v úvahu.V létě chtěl jet syn na soustředění se svým oddílem.Nesměl.Protože to na jeden den zasáhlo do otcova termínu.....U něj nikam nesmějí.Jen smějí být doma s otcem a jeho ženou.Nemají tam kamarády,protože je nikam nepouští.Že je chce mít jen doma pro sebe.Nemůžu za to,že mají své záliby.Jsou to normální školáci-hrajou fotbal s kamarádama,každý má své.Druhý má Skauta a chtěl by jezdit na akce se svým oddílem.Když jede,pokud je u mne,tak se otec ohrazuje,že to nedovolil.Jak si předtstavuju,že když jsou u mne,že jezdí (mladší)na dvoudenní výlety.Jak to,že nejsou jen se mnou?
Navíc mi oznámil,že si nepřeje,aby chodili na preventivní prohlídky k lékaři-co to je?Nebýt jedné preventivní prohlídky-už by tu ten starší nebyl-cukrovka odhalena.Ve vysokém stadiu-těsně před kolapsem.Tenkrát ho otec přivezl s tím,že je nastydlý a že hodně chodí na záchod,ale že to nic není.A kluk byl málem v komatu.U druhého je neurologický nález na mozku.Nebýt pr.prohlídky-nic se neví.Ten nález bude dědičný.Protože já mám RS.Zjištěnou až po jeho narození.
Jinak děti má otec,tak jak má.Ani o vteřinu méně.Na to celkem dbám.Má je,i když jsou nemocní.Tedy pokud si pro ně přijede.Což je věc jiná.Já auto nemám a vlakem bych je v takových stavech netahala.
Když jsou prázdniny-mě je minimálně půlku.Alespoň si odpočinu a děti si ho užijou.Ale jak přijedou domu ke mě,nikam je nedostanu.Protože prý kola si užili ažaž a cestování taky.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 13 zář 2015 12:51

ananha píše:...Nesměl.Protože to na jeden den zasáhlo do otcova termínu.......Že je chce mít jen doma pro sebe...
..Jak to,že nejsou jen se mnou?..
..U druhého je neurologický nález na mozku.Nebýt pr.prohlídky-nic se neví...
Když jsou prázdniny-mě je minimálně půlku.
No ja bych docela rad slysel tatinkovu verzi, co mu treba poslat odkaz na tuhle diskuzi? Jestli potvrdi to co rikas, myslim ze mu radi rekneme ze je vul, kdyz zamerne zavazne porusuje to, co se pise v lekarskych knihach.
Ale i podle toho co pises mi to vychazi trosku jinak, ze deti u otce nejsou a nemohou byt podobny cas jako u tebe. Ze dodrzujes rozsudek je sice hezke, ale jestli je 2/14, je to spis smutne ze je ma "akorat, a ani o chlup min".
U tebe jsou mnohem, mnohem vic, ten cas s nima neni tak "vzacny", proto samozrejme neni problem je poustet s kamarady, na krouzky.
Opravdu je ma o prazdninach vic nez polovinu prazdnin? I jarnich, vanocnich ...?
Na me to pusobi tak, ze u nej jsou a byli malo, jak si se branila stridavce. Tohle "podrizene" postaveni se mu samozrejme dlouhodobe nelibi. Ty do toho prilevas olej spoustou instrukci co s detmi muze a nemuze, a jak s nima presne zachazet s ohledem na jejich vazne choroby. A on vetsinu tech instrukci s radosti ignoruje jako zbytecne a nesmyslne. Bohuzel s 90 ti procenty instrukci nesmyslnych obcas "vyleje" i nejakou tu instrukci dulezitejsi. Ale to, ze jsou deti stale zive a zdrave znamena, ze to neni tak zhave, jak se to zda tobe.

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 13 zář 2015 17:18

Opravdu jsou u otce víc než půlku prázdnin.Když navazujou podzimky na jeho termín-má je.Na vánoční je měl na celé už třikrát za sebou.To jednou navíc mi vyčetl a vyčítá dodnes.A nemůže si dovolit něco z lékařských instrukcí "vylejt"-tedy u toho staršího určitě ne!Natolik je cukrovka závažná.Pokud by se přísný režim nedodržoval,může dojít k pořádnému prů....1)z hypky se může a nemusí probrat.Nebo probrat s následky.Pokud je dekompenzován(dlouhodobě vysoko)má to následky do budoucna.Ucpávání cév atd.....
Střídavku jsme měli.Ale po čase to otec vzdal.Protože zjistil(!) skutečnost,že mají jiné učení tady a jiné tam.Jiný způsob výuky a ten druhý má speciální výuku s asistentem.Takže to vzdal.Protože u nich ve škole nic takového nebylo..A tam bylo dítko zmatené.Má prostě neurologickou poruchu.Něco jako autismus.
Tam měli angličtinu od první třídy,tady od druhé.Takže to bylo celé posunuté.Ve čtvrté třídě,byl syn oproti tamní škole pozadu o několik lekcí.Protože tam to měli o rok dříve.Prostě se to zamotalo.A kluci začli neprospívat......
A na otce to bylo asi hodně.Je mu přeci jen k šedesátce a neměl nervy na věčný zápřah s domácími úkoly.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 13 zář 2015 19:21

ananha píše:..
Střídavku jsme měli.Ale po čase to otec vzdal....
Promin, ale ja z historie tvych prispevku ctu ze to bylo jinak.

napr 7 ledna 13:
ananha píše: Já střídavku nemám!Ale otec si jezdí pro děti co čtrnáct dní na víkend
a tve nazory na sp jsou myslim celkem jasne nejen z techto prispevku
ananha píše: Třeba podobně to viději děti.Proč by se oni měli pořád stěhovat? ... Ještě zajímavější by bylo,dětem pronajmout byt někde mezi rodiči(když je to hodně daleko)a střídali by se roiče.A ne děti.To by bylo nejideálnější.
Tve prispevky jsou plne protireceni o situaci u vas doma, nemocech, a neuveritelnych vykladu. Proto se jiz s podezrenim koukam na cokoli co napises, srovnavam to s historii, a uvital bych, kdyby se k tomu vyjadril i otec ditete.

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 14 zář 2015 10:34

Časy,přístup a pohledy se mění.Stejně jako dozrává ovoce,vyzrává i člověk.A pokud se člověk něčeho bojí(nebo naopak něco chce),měl by to zkusit.Šla jsem na to tedy jinou metodou.A ejhle-tatínkovi to najednou došlo,že to na dálku nepůjde.Ale nepřiznal si svou chybu.Já ji přiznala.Teď je klid na obouch stranách.(Tedy někdy.....)Přišel po pár týdnech na to,že děti stojí moooooc času a peněz.Ještě víc než výživné :-)Taky po něm víc než dává,nechci(už deset let-s přestávkou se SP).Zjistil,že děti jsou odříkání a pokud nemá kvalitní hlídání,nemůže sám od sebe někam na několik dní odcestovat.Takže se teď využívají různá volna ve škole a prázdniny,kde se to trošku nahradí.Ovšem děti mají ty svoje koníčky a kroužky,které je baví a nechtějí v nich chybět.Možná až příjde puberta-bude ještě hůř.A příjde střední škola,kterou nebude moct tolik os....t.Tedy aby se nechával uvolňovat kvůli tomu,že musí jet k otci.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 15 zář 2015 16:30

Jsem rad, ze to rikas. SP by mely OSPODy ordinovat jaksi automaticky. Vyslechnout si proc je matka proti, proc je otec proti ... a pokud nejsou rodice ve shode, durazne jim SP doporucit, jeji praktikovani az do soudniho rozhodnuti. Pokud doporuceni nepomuze, mely by soud pozadat o PO na SP. Jen tak se totiz da zjistit, zda SP v danem konkretnim pripade funguje, nebo ne. V prubehu stridani az do soudu vyhodnocovat zkusenosti deti i rodicu, a malichernosti zahazovat. U soudu verim ze by uz ve velke vetsine pripadu shoda rodicu byla. A kde by stale nebyla, soud by uz zvazoval konkretni zkusenosti a dopady nekolikamesicni SP. Verim, ze ve velke vetsine by uz nenasel zavazny duvod, proc nepokracovat.

Odpovědět