střídavka na dálku

Odpovědět
aglon
Uživatel(ka) fóra

střídavka na dálku

Příspěvek od aglon » 06 říj 2015 11:50

Manželka se odstěhoval 70km daleko. Máme děti 4,5 a 2 roky. Jakým způsobem u takové dálky probíhá střídavá péče(školaka,škola,...)? Máte s tím někdo zkušenosti?

tulen2
Stálice fóra

Re: střídavka na dálku

Příspěvek od tulen2 » 06 říj 2015 12:04

Ackoli bez osobnich zkusenosti, reagovat budu.
Asi nejvetsi problem je, ze tu stridavku budes s takovou vzdalenosti veeeelice tezko ziskavat, tedy pokud s ni matka nesouhlasi.
Skolku vidim jako v pohode, tam to stridani kolektivu spis obohati.
Se skolou pak to uz bude tezsi, kazda skola miva jine ucebnice, styly vyuky, tempo. Do toho bych ja osobne uz nesel. I kdyz jsou lide, co uspesne stridaji i s ruznymi skolami. Na druhem stupni si to uz dokazu predstavit blbe.

Jaky je stav nyni? Stridate, nebo deti matka odvezla a obcas si muzes prijet? Jak starou zalezitosti je rozchod, je uz nejak pece upravena, nebo nekdo alespon dal podani na upravu?

aglon
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od aglon » 06 říj 2015 12:22

Momentálně je stav, že soud určil děti matce a já mohu děti mít jedno za 14 dní na víkend.(tak mi to i dovolovala matka předtím) Teď se budu odvolávat. Chci děti do své péče, ale samozřejmě by byla nejvhodnější SP. Ale nedovedu si to vůbec představit takhle daleko.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 06 říj 2015 12:35

aglon píše:... soud určil děti matce a já mohu děti mít jedno za 14 dní na víkend.(tak mi to i dovolovala matka předtím) ....Teď se budu odvolávat..
Takze nepravomocne rozhodnuti prvniho stupne? A jak dlouho si to nechal bezet tim stylem ze "ti to dovolovala" prijet si na vikend/14 :( :(?

To si asi seredne zanedbal, tvoje sance na vyssi podil pece uz jsou asi mizive, ledaze se prestehujes a budes brat aspon nejaka ta odpoledne. Posudek byl? Co si tedy ty navrhoval od zacatku sporu?

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 06 říj 2015 18:04

samozřejmě ideálně návrat (matky a) dětí do původního bydliště (je příslušný i původní soud)
s onou "dohodou"/dáváním jste asi souhlasil dobrovolně, což vám budou klást za vinu
a změnit současný stav už bude obtížné, snad jen doufat v osvícený odvolací soud
chybí alespoň rámcové časové údaje - typická argumentace, děti už si tak zvykly (jako u Michalákové)
Naposledy upravil(a) JJL dne 12 říj 2015 14:00, celkem upraveno 1 x.

res nullius
Stálice fóra

Příspěvek od res nullius » 06 říj 2015 20:51

70 km je brnkačka. Vůbec bych se tím nenechal stresovat.

Jeden pan soudce a jedna paní soudkyně střídají mezi Českou Lípou a Olomoucí. Jsou to občané jako my. Anebo ne?

Prostudujte si tento nález ÚS.
http://www.stridavka.cz/vzdalenost-neni ... chove.html

Máte tam vše. I ke školní docházce. Je možno provozovat i domácí výuku, dle studií děti v individuálním přístupu prospívají lépe (což se u našeho školství, kladoucí důraz na nezapomenuté pomůcky a domácí úkoly nelze až tak divit). A na druhém stupni si už ty děti zpravidla samy řeknou, co jim vyhovuje.

Střídavá péče nemusí být 50/50. Můžete zkusit i asymetrickou péči: 13/17, 14/16, 12/18.

omve
Stálice fóra

Příspěvek od omve » 07 říj 2015 10:45

Střídavka na tuto dálku během školky by mohla být celkem v pohodě (střídat školky lze celkem snadno), ale s nástupem do školy to bude horší (střídat školy za sebe moc nedoporučuji z důvodu různých osnov i jiných komplikací, dojíždět 70 km každý den tam a zpátky může být zase časově neúnosné), pokud byste střídali cca rovnoměrně už nyní, tak bys měl šance slušné, ale nějak nechápu, proč sis nebral/nebereš děcka častěji, když jsi je chtěl do péče a měli jste neupravenou péči - teď máš ještě stále legálně možnost si brát děcka stejně často jako matka, pokud bys prohrál odvolací soud, tak tu možnost ztratíš :(
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz

res nullius
Stálice fóra

Příspěvek od res nullius » 08 říj 2015 10:47

Z výzkumu mozku vyplynulo, že máme-li si představit systém, který je nejnepříznivější pro získávání vědomostí v období dětství, je jím škola v tradiční podobě.

Myslím omve, že zbytečně strašíte.

Komplikace s sebou dvě školy budou přinášet. To je však život, před kterým bychom neměli děti schovávat do umělého skleníku výlučky. S komplikacemi však na stejné minci budou i pozitivní přínosy například ze synergického účinku různých přístupů k téže či podobné látce, vyšší četnosti sociální interakce v různých kolektivech atd. Pokud dítě pravidelně navštěvuje po škole tři kroužky, také střídá kolektivy pod různým pedagogickým vedením. Zásadní je jedna věc, a to odpověď na otázku, co je cílem školy (na prvním stupni ZŠ)? Všesměrně podporovat přirozenou dětskou zvídavost, vycházející z růstu komplexity mozku, anebo otrávit děti dbaním na osnovy a harmonogram zvládnutí sumy znalostí, známkami, omezováním pohybu a mluvení při vyučování?

Jsou-li povoleny různé osnovy, pak mi z toho vychází, že je jedno, jakým způsobem a jak rychle, co dítě zvládne. Důležité je, aby na konci školního roku ovládalo, co ovládat má a na tom se lze dohodnout s ředitelem školy.

Děti, věnující se intenzivně sportu, to mají podobné. Četl jsem o češích, kteří zimu tráví v tropech a mají po dohodě děti ve střídavé péči. Děti střídají školu v ČR a třeba v Indonésii. Zvládají to.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 08 říj 2015 21:13

aglon píše:Momentálně je stav, že soud určil děti matce a já mohu děti mít jedno za 14 dní na víkend.(tak mi to i dovolovala matka předtím) Teď se budu odvolávat. Chci děti do své péče, ale samozřejmě by byla nejvhodnější SP. Ale nedovedu si to vůbec představit takhle daleko.
Trochu pozdě, hlavně to chtělo zabránit odstěhování dětí. Matky ne, ta ať táhne.
Odvolání je hodně důležité. Velmi se mi osvědčilo podat odvolání za děti i za otce, jménem dětí odůvodnit střídavku, za otce se odvolat a navrhovat vlastní péči. Ale chce to napsat dobře, správný mix emocí a práva, v tříčlenném senátu už by mohl sedět jeden soudce, který má buď srdce nebo mozek.
Jinak střídavka na dálku u takových prcků je ideální. U školních dětí je to složitější, ale jde to. A líp to jde, když se střídá v předškolním věku.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Odpovědět