Jsou tu jen zakomplexovaní tatínci?

mamka Zdenka
Nováček fóra

Jsou tu jen zakomplexovaní tatínci?

Příspěvek od mamka Zdenka » 16 lis 2015 20:30

Tady na tom serveru je asi boj proti matkám a jejich péči, že? Nikdo nepřipustí, že jsou i tatínkové, co zájem nemají. Co se přetvařují a děti chtějí jen aby ublížili matce... Já klidně přiznám, že i matky někdy nejsou matky, a že si vyřizují nenávist přes děti. Osobně to nechápu, ale nesnáším, když mě někdo hodí do jednoho pytle s nezodpovědnými matkami. Kdo jste, že můžete soudit?

tulen2
Stálice fóra

Re: Jsou tu jen zakomplexovaní tatínci?

Příspěvek od tulen2 » 16 lis 2015 22:58

Ano, tatinkove co se starat o sve deti moc nechteji existuji, stejne tak i matky (u tech otcu je to asi castejsi, teda spis maji vic tu moznost se nestarat, nez matky).
Ale na tomhle serveru jsou vetsinou ti, co se starat chteji. A vetsinou maji problem, ze je velice tezke aby mohli s detmi travit dostatek casu kdyz si matka postavi hlavu, a nechce.
Ty mas asi pocit, ze zrovna ten tvuj byvaly je ten, co se starat nechce. Je to tak? Presto se snazi moznosti travit s detmi dostatek casu dosahnout, jak jsem pochopil. Mas tedy pocit, ze to nedela kvuli detem, ale proto aby ti ublizil? Aby platil nizsi vyzivne? Nebo z ceho ho podezrivas?
Neni jednodussi cesty, nez mu to proste umoznit. Pokud mu to s radosti umoznis, a budes se radovat z casu, co mas najednou "pro sebe", zajdes si na prochazku, wellness, kavarna, kolo .... Tim padne uplne prvni duvod. Kdyz uvidi ze ti neublizuje. Druhy padne take, uvidi ze ve skutecnosti neusetri, deti ho nadale budou stat dost penez, mozna i vic nez vyzivne. Jestli ve skutecnosti zajem o to starat se o deti a vychovavat je nema, behem max dvou mesicu to vzda a zacne ti je jeste rad "cpat".
Doporucuju Ti to zkusit. Ujasnis si nejen jeho postoje, ale i sve, a ukazes, ze se umis podivat i ocima druhych. Prokazes ze jsi vyspela osobnost.

JARDA
Nováček fóra

Příspěvek od JARDA » 26 dub 2016 10:11

mamka Zdenka píše:Tady na tom serveru je asi boj proti matkám a jejich péči, že? Nikdo nepřipustí, že jsou i tatínkové, co zájem nemají. Co se přetvařují a děti chtějí jen aby ublížili matce... Já klidně přiznám, že i matky někdy nejsou matky, a že si vyřizují nenávist přes děti. Osobně to nechápu, ale nesnáším, když mě někdo hodí do jednoho pytle s nezodpovědnými matkami. Kdo jste, že můžete soudit?
Vazena maminko,jsem muz a plne s Vami souhlasim.
dcera je rozvedena 2deti a SP.Otcovi jde jen o to aby nemusel platit plne vyzivne ale na stridavou peci nema.Mel je jeden den deti nenajezene ukoly do skoly nebyly a druhy den ve skole nebyly protoze se nervove zhroutily.Moje zena 65let bydli u dcery vypravuje vnuky do skoly,vari jim a vyzvedava je ze skoly a uci se s nimi a pise ukoly(zena Mgr 40let na Gymnasiu)Presne jak pisete otcovi na detech nezalezi jen jim chce ublizovat,smutne je to ,ze i OSPOD V PRAZE se k detem chova stejne jak otec.Otec ing VSE PRAHA NEPRACUJE u posledni zahranicni firmy byl vyhozen pro spatnou moralku asi 50000hrubeho bylo pro neho malo.V letni prazdniny si jede k mori,v zimni na hory detem posle fotku jak si uziva.Ted na OSPOD a do skoly rozesila maily aby mu pomohly ze deti naposledy uspaval pred 3 mesici,ale kdyz s nimi bydlel tak chodil do panskeho klubu,do boxu,koupat se do bazenu,mel hodne casu na to aby deti s nim chtely byt.Po jednom tydnu na chate vnucka uz nechce aby se ji dotykal a kdyz s ni mela pohovor doktorka tak to vypada ze je u...l.Deti se s nim chteji schazet ale jen ne u neho spat.Dcera je hlavni zivitelka rodiny a nemuze si dovolit nepracovat,nechal ji dluhy nesplaci hypoteku a OSPOD to nezajima .Jeho snahou je aby dcera prisla o misto a mel nad ni moc.Ja bydlim na Morave a zena v Praze protoze dcera jde rano na 9 a vraci se v 18hod.a kdyz mel mel met tyden SP tak ji napsal ktery den v tydnu jeho SP nema cas at si je vyzvedne,tim by ji znicil zamestnani.Me je 70let a sedim kazdy tyden v kamionu a jezdim po evrope aby vnuci mely na slusny zivot a neprisly o byt otecING NEPRACUJE A OSPOD SE CHOVA HORSI NEZ NORSKY BARNEVERT.

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 26 dub 2016 14:09

Tak to vidite, opatrovnicky fanatismus pohlavi nediskriminuje...
Mé příspěvky zde považuji za své autorské dílo. Neopravňuji k žádnému způsobu dalšího užití díla. O neoprávněné užití díla jde i je-li text zveřejněn, upraven. Na neoprávněné užívání se vztahují dobré mravy, odpovědnost z titulu ochrany osobnosti aj.

AdelaS
Nováček fóra

Příspěvek od AdelaS » 02 srp 2016 19:34

Citace: "Říkam si, ze nemá smysl chtít víc a matku převálcovat a je lepší brát co můžu mít bez boje a matce dopřát pocit, ze má navrch".

Ne v pohlaví, ale v tomhle je podle mě zakopaný pes. V tomto způsobu přemýšlení, sebeprezentace a to naprosto bez výhrad na obou stranách - matky i otcové. Vlastní zkušenost (bývalá OSPODačka).

Tatínkům i maminkách může zástup odborníků radit horem spodem, nabízet a vymýšlet možnosti, kombinovat, usilovat o to, aby si uvědomili, že jde o jejich děti....pokud ale přemýšlí shora uvedeným způsobem, marnost nad marnost. Nedá se než počkat, až dítě vyroste natolik, aby si udělalo pořádek samo (v hlavě, v životě..) :roll:

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 03 srp 2016 09:24

AdelaS píše:...Ne v pohlaví, ale v tomhle je podle mě zakopaný pes.
Tohle bych prosil dovysvetlit. Jsem velice rad, ze tady mame byvalou ospodacku, treba nam vysvetli jak a proc (ne)funguje tento urad.

"Říkam si, ze nemá smysl chtít víc a matku převálcovat a je lepší brát co můžu mít bez boje a matce dopřát pocit, ze má navrch"

Vetsina otcu co jsem poznal s timhle problem nema. Rada dopreje matce pocit mirneho navrch. Ale uz je pro ne neprijatelne, aby o deti mohli pecovat 2/14, pokud je to co muzou brat bez boje a s pocitem matky navrch.
Pro me je treba smysluplne ustoupit a souhlasit s peci matky (budu nejake to vyzivne platit pouze ja - vyhra matky, bude mit pocit navrch ze ma peci), kdyz "styk" otce bude 6 dni, "pece" matky 8 dni, prazdniny atd napul. Co jsem poznal, skoro kazdy otec by na tohle pristoupil.
Ukol ospod by mel byt je vysvetlit matce ze to je uzasna nabidka, a ze jestli se takhle nedomluvi dobrovolne, nevidi duvod aby to nebylo 7/7, a ze jestli na to hned nepristoupi, sam poda PO na 7/7, aby otec mel do soudniho rozhodnuti sanci dite vychovavat a starat se o nej.
Bohuzel dnes to vetsinou probiha tak, ze matce potvrdi ze 2/14 je standard, pochvali ji ze dite otci "dava", na otce se koukaji divne jaktoze mu to nestaci (to snad nechce platit vyzivne, nebo co??), a tlaci ho aby vyckal rozhodnuti soudu, ze ony nic nemohou, a at "se s matkou domluvi" (coz samozrejme nejde, kdyz ji samy reknou ze je sikovna, 2/14 je ok, co by chtel) :((.

Jsem velice zvedavy na objasneni pohledu zevnitr teto organizace.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 05 srp 2016 08:01

Tak bohuzel, byvala ospoda i pres SZ mlci ... Doufal jsem, ze pomuze diskuzi nekam posunout, ale bohuzel asi roky prace pro dobro deti ji naucili na neprijemne otazky a v uzkych pouzit magickou formulku "Ja vam ale nejsem povinna nic vysvetlovat..", nebo jeste lepe mlcet a smutne kyvat hlavou :(

Nemesis
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Nemesis » 05 srp 2016 21:44

Já považuji za rozumné řešení to, které se podobá poměru péče o dítě v dobách, kdy vztah rodičů fungoval.
Pokud to fungovalo zhruba 50/50, potom by to tak mělo fungovat i po odluce.
Pokud dítě žilo jen s jedním rodičem a druhý je občas navštěvoval, nevidím důvod pro to, aby s rozpadem vztahu rodičů byla zavedena střídavá péče.
Matka dvou dcer (* 2009 a 2011), od roku 2011 násilně oddělena od dětí a bojující za maximální možný kontakt

AdelaS
Nováček fóra

Příspěvek od AdelaS » 11 srp 2016 07:06

Dobrý den, děkuji za rychlé zhodnocení mé osoby a přístupu k problematice. Ráda budu v diskuzi pokračovat, když bude čas, ale nejsem si jistá, že pokud má pan tulen2 takto rychlé a jednoznačné úsudky, proč "mlčím", bude to mít nějaký přínos. Jsem si však jistá, že během mé práce na OSPODu jsem smutně hlavou nekývala, naopak jsem byla velmi aktivní hledač řešení :-) Moje názory tady v té diskuzi jsou O MNĚ a MÉM přístupu k řešení péče o dítě. Nehodlám a nebudu vysvětlovat ani obhajovat postupy žádných jiných sociálních pracovnic na OSPOD.

No tak k mému příspěvku. Neobjevila jsem žádnou novou teorii. Stojím si za tím, že pokud někdo přemýšlí v rozměrech "ustoupím jí/jemu, dám mu pocit, že vyhrál" je to stále nevyřešený vztah mezi rodiči. Oni v rámci "boje" o dítě řeší, jaký pocit z toho bude mít bývalý partner. Rodiče velmi často hrají hry. A řeší, kdo bude vítěz. A když si ten druhý bude myslet, že vyhrál, že má navrch, tak já z toho budu mít výhodu (častější styk s dítětem). A napsala jsem to proto, že takto přemýšlí rodiče obého pohlaví.

Smyslem a cílem má být dohoda. Mou povinností jako pracovnice OSPOD je vést rodiče k dohodě. Mou výhodou je, že nejsem ani jeden z nich.Nejsem opuštěná manželka, nejsem podvedený otec, nejsem v zajetí démonů, kteří provázeli mé partnerské soužití. Jsem nestranný člověk. Zpočátku s nimi mluvím jednotlivě, poté už společně. Trpělivě a stále dokola. Přeposílají mi svou nenávistnou komunikaci. Matky mi říkají, že "mu děti dávat nebudou". Oba mi volají, že se děti po návratu od "tatínka/maminky" pomočují, pláčou, nemluví, nejsou připravené do školy, vrátily se ve špinavé bundě, nečistily si celý víkend zuby a ztratily gumáky.
Dohoda musí být tak spravedlivá jak to za daných podmínek je možné. Nikdo nebude mít navrch, nikdo nevyhraje. A věřte nebo ne, většinou to začne fungovat.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 11 srp 2016 11:36

AdelaS píše: Smyslem a cílem má být dohoda. Mou povinností jako pracovnice OSPOD je vést rodiče k dohodě.
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE, NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Povinností pracovnice OSPOD není vést rodiče k dohodě, ale chránit zájem a práva opatrovance, zejména vzájemné právo rodičů a dětí na rodičovskou výchovu a péči. Bezdůvodné navrhování výlučné péče jednoho z rodičů (tedy návrh na zbavení dítěte ústavního práva na péči druhého rodiče) je trestný čin zneužití pravomoci úřední osoby tím, že vykonává svou pravomoc způsobem odporujícím jinému právnímu předpisu a neplní povinnost vyplývající z její pravomoci.

Toto pro vás možná bude novinka, ale stojí za to si to přečíst.

§ 457 občanského zákoníku: Zákonné zastoupení i opatrovnictví sleduje ochranu zájmů zastoupeného a naplňování jeho práv.

§ 5 zákona o sociálně právní ochraně dítěte: Předním hlediskem sociálně-právní ochrany je zájem a blaho dítěte, ochrana rodičovství a rodiny a vzájemné právo rodičů a dětí na rodičovskou výchovu a péči. Přitom se přihlíží i k širšímu sociálnímu prostředí dítěte.

Takže vaší povinností je využívat pravomoci (zejména výchovná opatření) k vedení rodičů k zajištění a zachování práv dítěte včetně práva na péči obou rodičů. Takže pokud jeden nebo i oba rodiče chce vyloučit ústavní právo dítěte na péči, je vaším úkolem nikoliv je vést k dohodě na zbavení dítěte ústavního práva, ale k plnění povinnosti rodiče poskytnout dítěti péči a k povinnosti rodiče umožnit péči druhému rodiči.
Pokud přijdou rodiče s dohodou o výlučné péči, je vaším úkolem hájit právo dítěte a tuto dohodu jim rozbít a přimět je k rozdělení péče tak, aby byli povinni pečovat oba v režimu střídavé nebo společné péče. A pokud o dítě chtějí pečovat oba rodiče, jste zákonem vázána pomoci (§ 9 zákona o SPOD) tomu rodiči, který o dítě pečovat chce a druhý mu v tom brání.

Tak jen abyste si ujasnila, jaké jsou vaše povinnosti jako pracovnice OSPOD.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Odpovědět