znalecký(psychologický) posudek

lussy
Uživatel(ka) fóra

znalecký(psychologický) posudek

Příspěvek od lussy » 26 pro 2015 08:27

Zdravím.
Chtěla jsem se zeptat v jakých případech se tento posudek dělá a kdo ho navrhuje(za jakých podmínek, lhůty?
kdo jej hradí?, kolik to stojí?
Mohu nesouhlasit s nějakým vyšetřením ať už mé osoby nebo dítěte?
Musí se účastnit vyšetření i předškolní dítě?, oba rodiče nebo jen ten, kdo do jisté doby dítě nevychovával a má zájem s výchovou začít.

nebo se tento posudek vyhotovuje jen v případě, když se rodiče nejsou schopni dohodnout na střídavce, rozšíření výchovy?

tulen2
Stálice fóra

Re: znalecký(psychologický) posudek

Příspěvek od tulen2 » 26 pro 2015 13:25

Stoji 10-30k. Zpravidla ho navrhuje jeden z rodicu, pripadne ospod nebo primo soud. Ano, da se s nim nesouhlasit a protestovat proti narizeni. Ale pokud soud chce, i pres protesty ho naridi.
Doporucoval bych ho nenavrhovat a pracovat s tim, ze neni treba, nikdo nezpochybnuje schopnosti rodice o dite pecovat a potrebu ditete obou rodicu. Vysledek byva loterie, a stale jeste neni v cr dost znalcu naklonenych SP i kdyz se matka brani.
Pozor na otazky znalci. Rodic je muze i soudu primo navrhnout. To bych i doporucil, jinak soud sklouzne ke sve navodne klasice a posuzovani kdo je lepsi rodic. Vhodne otazky pro znalce tady jsou k dhledani.
Zpravidla je jsou vysetrovany deti, oba rodice (zvlast i v interakci), pripadne i jejich novi partneri.
Proti zaverum posudku je tezke bojovat, soud se za ne rad schovava. A i v pripade krasneho posudku, pokud nezni uplne jednoznacne "SP ano" (tak jasne by asi ani dobry posudek znit nemel) si vzdycky najde pasaze proc SP ne, kdyz nechce.

Proste kdyz soud chce, posudku se nevyhnete. A chce skoro vzdy, kdyz je navrhovana sp proti vuli druheho rodice.
Neni to tak dobre. Mel by ho navrhovat a schvalovat pouze v pripadech se silnym podezrenim na nejakou patologii, vychovny problem, atp.

lussy
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od lussy » 27 pro 2015 19:06

jj.diky za odpověď

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 28 pro 2015 14:59

snad bych jen doplnil, že znalecký posudek je jen jedním z důkazů
a soudkyně ho může klidně ignorovat, pokud se jí "nehodí" do její představy
tedy znalecký posudek může být na SP a soud stejně tradičně rozhodne dítě výlučně matce
(a otci dá posudek celý k úhradě jako "neúspěšné" straně sporu)

Megi
Nováček fóra

Příspěvek od Megi » 11 srp 2016 11:56

Dobrý den,
po pravdě nevím zda to mohu napsat sem, ale udělám to.

Mám dotaz,

mám ve střídavé péči dceru již od dvou let nyní je dceři v září šest let. Jde mi o to že jsem byla na OSPOD hlavně kvůli nahlédnutí do spisu. Kde jsem zjistila že otec dceru nechal psychologicky vyšetřovat a to hned několikrát kvůli odlišnosti prostředí.
O žádném s těchto vyšetření jsem neměla ani ponětí do té doby než jsem si to nepřečetla ve spisu naší dcery na OSPOD. Samozřejmě výsledky ani jednoho s těchto šetření mi nejsou známi.
SP u nás funguje (vlastně soudně nařízená ale dohodnou se nedovedeme) již čtyři roky a rok co rok procházím soudním řízením kde dceru chce bývalí přítel do své výhradní péče. Já stále trvám na SP alespoň do doby než půjde dcera do školy. (Bydlíme od sebe cca 50 km).

Jde mi o to zda tyto psychologické posudky bude moci použít u soudu jako důkazní materiál a zda to není proti zákonné. Protože jsem se ptala u nás na psychologické vyšetření dcery a ten mi řekl že bez souhlasu druhého rodiče nemohu provést vyšetření ani u dětského psychologa a ani v pedagogicko psychologické poradně.
Myslím si že toto bude chtít použít u soudu a o to spíše když on sám v doprovodu svého právního zástupce a dokonce i s již zmíněným psychologem navštívil OSPD aby o tomto vyšetření nechali učinit zápis.

Moc prosím o odpověď nerada by jsem něco zanedbala.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 15 srp 2016 14:14

Kdo se na tu vzdalenost 50 km odstehoval, ty nebo otec? Kde je puvodni bydliste ditete?
Vzhledem k tomu, ze pujde do skoly, bych doporucoval zvazit moznost prestehovat se zpet do puvodniho bydliste ditete. Nejsem moc priznivce stridani skol, alespon ne v tak kratkych intervalech. A soud asi take priznivcem nebude - snaha zrusit SP tam bude. Zkusil bych i domluvit jiny format nez tyden/tyden, tak aby skolu nestridala.
Ano, zpravu od psychologa u soudu pouzit muze a pouzije. Bylo by vhodne mit take nejakou, pokracovani SP podporujici.

Megi
Nováček fóra

Příspěvek od Megi » 17 srp 2016 17:06

Dobrý den,
předem chci poděkovat za odpověď.
A teď aby jsem dodala informace na které se ptáš.
Já jsem se odstěhovala protože mezitím mi zemřel otec a zdědila jsem polovinu domu kde jsem vyrůstala, takže z najmu do svého.
Jinak ano původní bydliště je u otce. Stěhovat se nebudu neopustím dům. A to nejen z finančních důvodů.
Je mi s podivem že bývalí přítel může mít zprávu od psycholaga ke které jsem nedala souhlas a může jí použít u soudu. A já když jsem si takovou zprávu chtěla nechat na dceru udělat tak mi jasně řekli že ano mohu ale u soudu to nebude mít žádnou váhu protože k tomu nedal otec souhlas??

Ano u posledního soudu nám státní zástupkyně řekla že až bude mět jít dcera do školy tak se bude jednat o svěření do péče jednomu z nás a nebo se zachová střídavá péče i po týdnu ale dcera bude chodit do jedné školy a podle toho jí ten druhý rodič bude do té školy každý den dovážet. Nevím no.
Děkuji.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 18 srp 2016 10:25

A jak si tedy Megi pokracovani SP predstavujes? Bude dcera chodit do skoly u otce a ty ji tam budes denne vozit? Predstavovala sis ze bude chodit do skoly u tebe a otec ji tam vozit (proc, kdyz ses prestehovala ty)? Nebo ze bude chodit do dvou skol? Nebo sis predstavovala ze bude jen v tve peci a otec ji bude mit jen vikend/14? Ceho se vlastne u soudu snazis dosahnout ty, a ceho otec? Kdo dalsi soud vyvolal?

U soudu o vychovu zadna statni zastupkyne neni. To bys asi nemela podcenit, neverit vsemu co ti nekdo napovida.

Megi
Nováček fóra

Příspěvek od Megi » 19 srp 2016 20:14

Ahoj,
znovu děkuji za odpověď i když né zcela.

Všechny soudy vyvolal otec vždy chtěl dceru do své výhradní péče. Já jsem chtěla zachovat SP
Ano pokud by měla být zachována PS a dcera by měla chodit do jedné školy ráda by jsem aby chodila u mne a to už jen s toho důvodu že otec jak u soudů tak na OSPODu říká kolik má peněz a protože já jich nemám tolik co on tak nemám na to vychovávat dítě. Což mi příde postavené na hlavu.
Ano odstěhovala jsem se já ale psala jsem proč a myslím si že je to pochopitelný důvod. Nevím a prostě nechápu proč by jsem měla někde platit za nájem domu či bytu někomu cizímu když mám tady dům ve svém částečném vlastnictví?
Další již 4tý soud za dobu co jsem od bývalého přítele odešla (hlavně z důvodu že mne mlátil a to i před dětmi, ponižoval a urážel, nemluvě o tom že jsem nikam nesměla ani ke svým rodičům na návštěvu) ještě není vyvolaný ale je prostě nevyhnutelný a příde.

No nevím pokud si pamatuji naposled co jsme byli u odvolacího soudu v Praze tak jak můj právní zástupce tak právní zástupce bývalého přítele tu paní oslovovalí státní zástupkyně. Nevím asi to nedělali správně. Mimochodem odvolací soud vyvolal taky otec protože okresní soud rozhodl špatně když vyhově mne a zachoval SP.

Myslela jsem že by jsem se tu mohla dopracovat nějaké pomoci a nějakých rad z praxe kohokoli. Očividně tu máte předsudky vůči maminkám jako takovým. Ani nikoho nenapadlo že by mohla byt nějaká maminka která by mohla mít opačný problém a tu pomoct potřebovat.

Hangman
Stálice fóra

Příspěvek od Hangman » 19 srp 2016 20:45

Státní zástupce u opatrovnického soudu znamená jednání o stanovení dohledu nad výchovou nezletilého. Nikoliv jednání o péči.

Odpovědět