OSPOD lže...lze něco dělat?

Odpovědět
JARDA
Nováček fóra

Re: OSPOD lže...lze něco dělat?

Příspěvek od JARDA » 26 dub 2016 10:20

res nullius píše:V první řadě jmenovat. Minimálně obecní úřad - pro výstrahu dalším otcům. Podat stížnost v hierarchické linii - obecní úřad - krajský úřad - ombudsman.

OSPOD RADOTIN JE HORSI NEZ NORSKY BARNEVERT

DavidTT
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od DavidTT » 30 led 2017 14:19

Ahoj,

po roce zpět, obešel jsem celé kolečko, výsledek nic moc, posuďte sami. Pro upřesnění - bránil jsem se lživé zprávě OSPOD Kralupy, na základě které byly matce PO svěřeny děti do výjimečné péče.

1. V lednu 2016 jsem kontaktoval ombudsmana, který mi obratem sdělil, že je třeba nejdříve se pokusit o klasickou cestu stížnosti, tedy podání podmětu na prošetření konkrétní zprávy.
2. V únoru, přesně měsíc po podání podmětu, jsme byl vyrozuměn vedoucí OSPOD, že žádné pochybení nalezeno nebylo.
3. Ombudsman kontaktoval OSPOD a domluvil si sezení. Naplánováno na počátek května 2016. U tohoto jsem nemohl být přítomen, nicméně jsem ombudsmanovi přesně definoval nesrovnalosti. 3 měsíce čekání...
4. Ombudsman mě sdělil, že našli nějaké nesrovnalosti a zpráva bude za půl roku...9 měsíců čekání
5. Leden 2017 zpráva ombudsmana vypovídá, že OSPOD se neřídil přesně spisovou dokumentací a zapomněl uvést důležitý důkaz do dokumentace. OSPOD byl tedy na toto upozorněn a slíbil, že se polepší.

...toť vše. Můžu sem zprávu přiložit, ale je to spíše k pláči, jak se ombudsman držel u země.

Jinými slovy: ztratil jsem rok tím, že jsem čekal na zprávu ombudsmana. Od té jsem čekal alespoň výsledek šetření ve smyslu, že OSPOD 5x pochybil při uvádění důkazů ze spisové dokumentace a další tři tvrzení jsou mylná nebo zcela nepodložená a nebyla nijak vysvětlena. Místo toho ombudsman řekl polepšete se, a OSPOD odpověděl "Dobře, slibujeme".

Překopal jsem si kvůli tomu půlku života, abych se mohl dál o děti starat aspoň částečně v místě, kde se ocitli daleko od zbytku rodiny, sestřenic, bratranců, prarodičů, tet atd, a fakt to nechci nechat jen tak být, jinými slovy nechat si nas... na hlavu a nic neudělat, když vidím, jak otec, který se o něco náhodou snaží, je poslán nemilostrdně OSPODem k zemi.

Nyní hledám právního zástupce, jež by v tomto uměl chodit a jež by mě řekl, zdali to má cenu řešit. Nějaký tip?

Díky

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 30 led 2017 17:42

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 30 led 2017 19:44

DavidTT píše:... jež by mě řekl, zdali to má cenu řešit. ...[/b]
Predevsim dik za vsechny ostatni tatinky a deti, zes to nenechal a nenechavas jen tak. Zalezi na tom co myslis tim "ma cenu resit ..."
Jestli myslis dal se snazit co nejvic pecovat o sve deti, tak urcite ma. Jen se obavam, ze se dal bez jejich prime podpory nedostanes :(, a to bude tezke, na stav si zvyknou, zakonzervuje se ...
Co se tyce stiznosti, uz moc moznosti nevidim, tim co si dokazal ted si prokazal ze to umis. Zadny advokat se tomu tolik jako ty nikdy venovat nebude - jen treba presvedcis nejakeho aby pod tve stiznosti supnul vzdycky sve rayitko, aby to "vypadalo".
Zacal bych opet kolecko s ospodem, namocil jim cumak do zpravy a chtel bych vedet jak byli jednotlivi pracovnici potrestani za zavazna pochybeni ovlivnujici tvuj rodinny zivot, a jaka konkretni opatreni byla prijata, aby se to uz nestalo. A opet nadrizeny organ, kdyz odpoved nebude....

Hangman
Stálice fóra

Příspěvek od Hangman » 30 led 2017 20:41

Obracet se hned na ombudsmana byla chyba!!!
Mel jsi se obratit na nadrizeny spravni organ OSPOD Kralupy, kterym je Středočeský kraj. Ten by musel tvou stiznost prosetrit do mesice.

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 30 led 2017 23:06

Mohl bys tu zpravu od ombudsmana sem dat, prosim?
Vyporadal se v ni ombudsman s tim, ze ospod lhal?
Podaval si ustavni stiznost proti usneseni odvolaciho soudu ve veci PO?

Jeste by si asi mohl civilni zalobu na ochranu osobnosti, nebo nejake podezreni na TČ na ospod.

Jak psal tulen, na advokata uplne nespolehej, nejlepe svou praci sam za sebe odvedes sam. Prip. advokatku muzu doporucit, ktera te muze provazet pouze podpurne, korigovat tve kroky o pravni vhled a ktera jednoznacne bude "na tve strane" bez jakychkoli postrannich umyslu. Ale vetsinove se obejdes i bez advokata, uz jsi dokazal sam absolvovat radu kroku.

A jaky je stav pece o deti nyni? Prdpokladam, ze uz neplati to PO z 2015 nebo jak?
Mé příspěvky zde považuji za své autorské dílo. Neopravňuji k žádnému způsobu dalšího užití díla. O neoprávněné užití díla jde i je-li text zveřejněn, upraven. Na neoprávněné užívání se vztahují dobré mravy, odpovědnost z titulu ochrany osobnosti aj.

DavidTT
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od DavidTT » 01 úno 2017 16:13

tulen2 píše:
DavidTT píše:... jež by mě řekl, zdali to má cenu řešit. ...[/b]
Predevsim dik za vsechny ostatni tatinky a deti, zes to nenechal a nenechavas jen tak. Zalezi na tom co myslis tim "ma cenu resit ..."
Zdali se někdy domohu toho, aby OSPOD uznal svou chybu a stalo se něco více než co se stalo doteď. Záleží na tom, zdali se dá něco dělat a zdali si tím už někdo prošel. Nemám tušení, čeho všeho mohu konkrétně dosáhnout nebo v opačném případě nedosáhnout a bude lepší hořkou pilulku falešných nařčení a obviněních spolknout.
tulen2 píše: Zadny advokat se tomu tolik jako ty nikdy venovat nebude - jen treba presvedcis nejakeho aby pod tve stiznosti supnul vzdycky sve rayitko, aby to "vypadalo".
OSPOD udělal spousty chyb během celého případu, kdy zvýhodňoval matku, ale to byla vždy jedna perla za čas. Zpráva, kterou vyplodil pro soud a kterou řeším, však překročila meze, které jsem ochoten snést. Námitky na konkrétní výroky ve zprávě se vejdou na dvě stránky a je nemožné, aby byly racionálně vysvětleny - čili přijdou pouze tvrzení, že se pracovnice OSPOD asi 8x v jedné zprávě spletla nebo si něco špatně zapamatovala. Chci řešit pouze jednu konkrétní zprávu, jež ovlivnila mnoho. Co ale potřebuji je někdo, kdo ví, čeho mohu dosáhnout a popřípadě mi s tím i pomůže.
tulen2 píše: Zacal bych opet kolecko s ospodem, namocil jim cumak do zpravy a chtel bych vedet jak byli jednotlivi pracovnici potrestani za zavazna pochybeni ovlivnujici tvuj rodinny zivot, a jaka konkretni opatreni byla prijata, aby se to uz nestalo. A opet nadrizeny organ, kdyz odpoved nebude....
Bohužel předpokládám, že se OSPOD ozve s tím, že dostal doporučení od ochránce a těch se drží. Nemám iluze o tom, že by se cokoliv změnilo nebo že se dokonce doteď cokoliv změnilo.
Hangman píše:Obracet se hned na ombudsmana byla chyba!!!
Mel jsi se obratit na nadrizeny spravni organ OSPOD Kralupy, kterym je Středočeský kraj. Ten by musel tvou stiznost prosetrit do mesice.
Toť otázka. Vedoucí OSPOD neshledala před rokem žádné chyby, pochybuji, že Středočeský kraj by řešil významně chyby podřízených.
vali píše: Podaval si ustavni stiznost proti usneseni odvolaciho soudu ve veci PO?
Nepodával, neboť ani nevím, že to jde. Vystřídal jsem dva advokáty, od každého jsem se něco naučil a nyní jsem podal žádost na nové jednání...nicméně 4 měsíce uběhly a nikde dopis od soudu, že je stanovené datum. Jen přišel dopis, že se spis předává z Mělníka do Mladé Boleslavi, neboť tam stejně všichni žijeme. Obhajovat se budu již sám, jakmile člověk získá základní zkušenosti u soudu a pozná, jak to chodí, zvládne to sám.
vali píše: Jeste by si asi mohl civilni zalobu na ochranu osobnosti, nebo nejake podezreni na TČ na ospod.
Přesně proto potřebuji někoho, kdo se v tom vyzná. Lze dokázat, na základě vlastního spisu OSPOD, že OSPOD lhal, vymýšlel si a uváděl pouze pohled hodící se matce. Soudci se nedivím, já vidět takovouto zprávu "nezávislého" orgánu, tak otce také zaříznu z první.
vali píše: A jaky je stav pece o deti nyni? Prdpokladam, ze uz neplati to PO z 2015 nebo jak?
U krajského soudu v Praze jsme byli dotlačeni a přemluveni (myšleno spíše v dobrém) na mém velmi širokém styku s dětmi. Je to velmi blízko střídavé péči, kdy děti mám od čtvrtka po škole do pondělí do školy, pak čtvrtek 14-19 a další úterý 14-19. Vidíme se tedy 6 dní ze 14i. Kývnul jsem na to, abych měl děti aspoň častěji než 2-3 víkendy do měsíce.
Přílohy
ombudsman2.jpg
ombudsman2.jpg (175.71 KiB) Zobrazeno 1627 x

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 01 úno 2017 19:22

ve vztahu k OSPOD můžete max. docílit asi výměny prvoinstančního úřadu za jiný úřad,
ale je třeba mít všechna pochybení řádně doložena

krajský metodik může mít na věc úplně jiný pohled
a od toho odvolání jsou, aby to posoudil ještě někdo jiný (možná jinak)

ombudsman se může ptát/dále sledovat, ale příliš od toho nečekejte
stejně platí rozhodnutí soudu - ať už tvrdil (nebo pak prokázal) kdokoli, cokoli

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 01 úno 2017 19:41

JJL píše: ombudsman se může ptát/dále sledovat, ale příliš od toho nečekejte
stejně platí rozhodnutí soudu - ať už tvrdil (nebo pak prokázal) kdokoli, cokoli
Ale jak pak kdyz soud zalozil sve rozhodnuti na nepravdivych podkladech od ospod, nebo eufemisticky "nepresnych" /shledano i ombudsmanem/?
Mé příspěvky zde považuji za své autorské dílo. Neopravňuji k žádnému způsobu dalšího užití díla. O neoprávněné užití díla jde i je-li text zveřejněn, upraven. Na neoprávněné užívání se vztahují dobré mravy, odpovědnost z titulu ochrany osobnosti aj.

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 01 úno 2017 19:48

DavidTT, jen na okraj, dilci problematika - pokud si myslis, ze by ve veci pece pomohlo, vymenit opatrovnika a ospod (je-li nyni vedeno nejake rizeni), tak muzes podle me s oporou o zaver ombudsmana zkusit dat Návrh na jmenování opatrovníka nezl. dle § 469 odst. 2 zákona o zvláštních řízeních soudních a zkusit namitat kolizi. Nekdy ale muze byt lepsi pokracovat dal s jiz ze svych chyb poucenym opatrovnikem, otazka taktiky. Jinak mas ode me SZ ve veci spoluprace.

Odpovědět