OSPOD lže...lze něco dělat?

Odpovědět
Hangman
Stálice fóra

Re: OSPOD lže...lze něco dělat?

Příspěvek od Hangman » 23 srp 2017 19:32

Ahoj, mám prostý dotaz. Povedlo se někdy někomu nahládnout do tzv. neveřejné, důvěrné části spisu OSPOD? Případně jak se mu to povedlo.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 24 srp 2017 06:44

Dalsi, "tajnou" cast muze ospod vest jen kdyz k tomu ma velice silny duvod v zajmu ditete tajit nektere skutecnosti pred osobami jinak opravnenymi nahlizet. Takze cestou je napadnout tuto duvodnost, pokud neco takoveho vedou (proc neco takoveho u tebe maji?). Nejprce stiznostmi vedouci-zrizovatel-ombudsman, pokud nepujde, pripadne i soud.

Hangman
Stálice fóra

Příspěvek od Hangman » 24 srp 2017 08:42

Respektive mi jde o odstavec 4, paragraf 55 zakona o SPOD.
(4) Kromě spisové dokumentace vede obecní úřad obce s rozšířenou působností i další písemnosti tvořící podklad pro zpracování spisové dokumentace. Tyto písemnosti se nevydávají žádnému orgánu, fyzické nebo právnické osobě. Lze je předložit jen soudu a státnímu zastupitelství v případě, že se údaje v nich obsažené týkají trestního stíhán
Jde mi o ty "pisemnosti tvorici podklad zpracovani spisove dokumentace". OSPOD tam totiz muze dat cokoliv a ja nemam jakoukoliv moznost se k tomu dostat a nechat to prekontrolovat magistrat.

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 06 dub 2018 12:52

Hangman píše:Respektive mi jde o odstavec 4, paragraf 55 zakona o SPOD.
(4) Kromě spisové dokumentace vede obecní úřad obce s rozšířenou působností i další písemnosti tvořící podklad pro zpracování spisové dokumentace. Tyto písemnosti se nevydávají žádnému orgánu, fyzické nebo právnické osobě. Lze je předložit jen soudu a státnímu zastupitelství v případě, že se údaje v nich obsažené týkají trestního stíhán
Jde mi o ty "pisemnosti tvorici podklad zpracovani spisove dokumentace". OSPOD tam totiz muze dat cokoliv a ja nemam jakoukoliv moznost se k tomu dostat a nechat to prekontrolovat magistrat.
Sákra tohle je zajímavé čtení, tekže OSPOD si vede nějaký prasečinky. No a dostal jsi se k tomu či nikoliv?

Odpovědět