OSPOD lže...lze něco dělat?

OSPOD lže...lze něco dělat?

Příspěvekod DavidTT » 05 led 2016 09:38

Dobrý den,

matka si podala počátkem května 2015 PO, které bylo i na základě zprávy z OSPOD odsouhlaseno soudem. Když jsem si poté prohlášení OSPODu přečetl, který matku vylíčil jako skvělého člověka a otce jako ..., pak se zde kromě nepřesných informací nacházejí i formální lži a výmysly, jež lze dokázat samotným spisem OSPODu.

V současné době pracovnice OSPODu mimo protokol pravděpodobně komunikuje s matkou, za účelem získání zprávy od psycholožky - sami si tipněte, o co jim asi jde...

Předpokládám, že mohu podat stížnost na tuto pracovnici, ale nepředpokládám, že by se její nadřízená k něčemu odhodlala.

Jde mi o to, že vědomě uškodila a nadále škodit bude jak mě, tak i případným dalším otcům. Lze udělat něco více a odstavit ji od kormidla?

Děkuji
DavidTT
Uživatel(ka) fóra

Re: OSPOD lže...lze něco dělat?

Příspěvekod res nullius » 05 led 2016 10:30

V první řadě jmenovat. Minimálně obecní úřad - pro výstrahu dalším otcům. Podat stížnost v hierarchické linii - obecní úřad - krajský úřad - ombudsman.
res nullius
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 05 led 2016 11:17

DavidTT píše:..pak se zde kromě nepřesných informací nacházejí i formální lži a výmysly, jež lze dokázat samotným spisem OSPODu.....

V současné době pracovnice OSPODu mimo protokol pravděpodobně komunikuje s matkou....

Zalezi na kalibru a prokazatelnosti tech lzi. Muze to byt treba i na trestni oznameni.

Kazdopadne dat to dukladne dohromady, napsat na pracovnici stiznost jeji nadrizene, pozadat o vymenu pracovnice a urychlene reseni. Pokud ji nadrizena "prikryje", stiznost zrizovateli, atd.

Dulezite je opravdu veskera jednani skryte nahravat k pripadnemu naslednemu jednoznacnemu prokazani lzi (ale az toho bude vic, ne po jedne prkotine kricet ha a mam vas nahranou), dusledne jednani pisemne protokolovat, a nahlizet pravidelne do spisu.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod katalyzator » 05 led 2016 11:46

Jak to OSPOD formuloval? My, OSPOD, tvrdíme, že: Matka je skvělý, otec gauner? Nebo jak? Záleží na tom.
S tou psycholožkou: chtějí zprávy od psycholožky na dítě nebo otce: Podle mne chtít takovou zprávu je v pořádku, proč se domníváš, že by měla být pro Tebe špatná?
...
katalyzator
Stálice fóra

Příspěvekod forU » 05 led 2016 11:49

Pokud PO bylo vydáno na základě lží (a je těmito lživými informacemi odůvodněno), pak lze podat návrh na zrušení PO pro pominutí důvodů s doložením lživosti informací.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod Antonie » 05 led 2016 11:59

Vždyť jsou zřejmě jedna ruka s psycholožkou. Také jsme to zažili.
Antonie
Stálice fóra

Příspěvekod JJL » 05 led 2016 13:27

proti PO je samozřejmě přípustné odvolání, které je nutné v zákonné lhůtě podat
pokud jste ho nevyužil, budou to brát, jako že jste se vším souhlasil (neprotestoval)

pracovnice OSPOD je chráněna tím, že jí to přeci (pravomocně) schválil soud
a proti soudkyni může zasáhnout pouze nadřízený odvolací soud
(měl by zrušit PO, protože pro něj nejsou zákonné důvody)
JJL
Stálice fóra

Příspěvekod DavidTT » 05 led 2016 14:16

katalyzator píše:Jak to OSPOD formuloval? My, OSPOD, tvrdíme, že: Matka je skvělý, otec gauner? Nebo jak? Záleží na tom.
S tou psycholožkou: chtějí zprávy od psycholožky na dítě nebo otce: Podle mne chtít takovou zprávu je v pořádku, proč se domníváš, že by měla být pro Tebe špatná?

Formuloval celou věc tak, že si OSPOD pár věcí zcela vymyslel: OSPOD požádal otce o vysvětlení v pondělí a ten mu odpověděl až další pondělí - čímž otec s OSPOD nekomunikuje. Jenže první email z OSPOD došel až ve středu a já odpovídal v pátek, neboť nesedím na mailu pořád, byl jsem v práci, poté jsme komunikovali intenzivně v pátek, v sobotu, v pondělí, v úterý, ve středu...

Dále je tam příběh o tom, jak se choval otec...problém je, že jej OSPODu řekla matka a ten to předal soudu jako osvědčenou informaci - jak otec bránil matce, aby mohla své děti vidět, když byly ve školce - to, že jsem u tohoto "bránění" nebyl a ani vychovatelka ve školce nic takového neřekla ani nepodnikla ale OSPOD nezajímalo, převzal a dále předal pouze verzi matky. V závěru pak napsal, že otec evidentně nezvládá svou rodičovskou odpovědnost a nedostatečně komunikuje.

Těch věcí tam je více, spadla mě brada, když jsem to viděl.

Ohledně psycholožky - na matku jsem tlačil celý rok, abychom děti někam poslali, neboť nezvládli rozchod rodičů zcela dobře, začali hodně zadrhávat a přišly i špatné sny. Ta to ale až do PO odmítala...a pak najednou to jde, přičemž důvodem jsou špatné sny zapříčiněné mým chováním.

Paní z OSPODu byla velmi aktivní ve chvíli, kdy jsem po měsících marných pokusů dohodnout se s matkou vzal věci více do svých rukou a přestal jsem poslouchat nařízení matky, kdy děti mohu mít a kdy ne. Dle sdělení právě OSPODu jsme měli na děti stejná práva a on neměl žádnou možnost dle zákona do tohoto zasáhnout - tak si tuto možnost našel.

JJL píše:proti PO je samozřejmě přípustné odvolání, které je nutné v zákonné lhůtě podat
pokud jste ho nevyužil, budou to brát, jako že jste se vším souhlasil (neprotestoval)

pracovnice OSPOD je chráněna tím, že jí to přeci (pravomocně) schválil soud
a proti soudkyni může zasáhnout pouze nadřízený odvolací soud
(měl by zrušit PO, protože pro něj nejsou zákonné důvody)

Samozřejmě jsem to napsal i do odvolání proti PO, ale podle právníka se v PO soud nezabývá důkazy, ale pouze svědectvím.

forU píše:Pokud PO bylo vydáno na základě lží (a je těmito lživými informacemi odůvodněno), pak lze podat návrh na zrušení PO pro pominutí důvodů s doložením lživosti informací.

Právník mě tvrdí, že to nejde, jedině to pak můžeme prokázat při odvolání ke krajskému soudu - okresní soud už proběhl a právě použil tyto lživé informace jako důvod neudělení střídavé péče, i když v odvolání proti PO jsem uvedl, že zpráva OSPOD se nezakládá na pravdě a je postavena pouze na výpovědi matky.
DavidTT
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod tulen2 » 05 led 2016 14:37

A co tedy to odvolani proti PO? Jaky je duvod zamitnuti? Pri vydani PO soud bere zpravidla v uvahu pouze jednu stranu, a to o vydani PO zadajici. Pri odvolani se odvolaci soud zabyvat dukazy o tom, ze tvrzeni jsou nepravdiva musi.

Seredne si podcenil komunikaci s ospod, nahravani, protokolovani, nahlizeni do spisu. Bez fakt hooodne dukladne pripravy, perfektni znalosti toho co v ospod spisu je nejde udelat to same co matka, dite nevydat. PO je hned s podporou ospod na ceste :(. Musis si byt jisty, ze si ospod v takovem pripade nedovoli podporit PO matky, ze k tomu ve spisu zadne ani nejmensi duvody nevyskrabe.
Chtit na deti pustit psychologa (sny, pocurani...) aniz bys k tomu byl donuceny je skoro vzdy spatna cesta :(, v jeho i ferove zprave si soud i ospod vzdy najde co chce.

Moc nevidim na co si stezovat, a jak "lzi" dokazovat :(, jsou to veci ktere si "pustil" do ospod spisu, svoji verzi tam nemas, aby si mohl nekoho honit kvuli tomu ze pouziva verzi matky a tvoji ignoruje a neproveruje.... Je to takova klasika :(. Ale urcite neco sepsat musis, chovani ospod v poradku nebylo, a i touto stiznosti dokladovat to, ze duvody pro vydani PO nevznikly.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod katalyzator » 05 led 2016 15:46

Možná bych neřekl, že jsi podcenil OSPOD a protokolaci, ale samu skutečnost.

DavidTT píše:Formuloval celou věc tak, že si OSPOD pár věcí zcela vymyslel: OSPOD požádal otce o vysvětlení v pondělí a ten mu odpověděl až další pondělí - čímž otec s OSPOD nekomunikuje. Jenže první email z OSPOD došel až ve středu a já odpovídal v pátek, neboť nesedím na mailu pořád, byl jsem v práci, poté jsme komunikovali intenzivně v pátek, v sobotu, v pondělí, v úterý, ve středu...

Tohle přeci snadno vyvrátíš emaily s daty přijetí a odeslání ...

DavidTT píše:Dále je tam příběh o tom, jak se choval otec...problém je, že jej OSPODu řekla matka a ten to předal soudu jako osvědčenou informaci - jak otec bránil matce, aby mohla své děti vidět, když byly ve školce - to, že jsem u tohoto "bránění" nebyl a ani vychovatelka ve školce nic takového neřekla ani nepodnikla ale OSPOD nezajímalo, převzal a dále předal pouze verzi matky. V závěru pak napsal, že otec evidentně nezvládá svou rodičovskou odpovědnost a nedostatečně komunikuje.
DavidTT píše:Tady by OSPOD měl napsat "podle sdělení matky", pokud to tam takto není, doplnit svou vlastní verzi.

DavidTT píše:Ohledně psycholožky - na matku jsem tlačil celý rok, abychom děti někam poslali, neboť nezvládli rozchod rodičů zcela dobře, začali hodně zadrhávat a přišly i špatné sny. Ta to ale až do PO odmítala...a pak najednou to jde, přičemž důvodem jsou špatné sny zapříčiněné mým chováním.

Tady máš tedy nějak doložené, žes tlačil matku? Třeba maily apod. Navíc jsi je mohl sám objednat...
DavidTT píše:Paní z OSPODu byla velmi aktivní ve chvíli, kdy jsem po měsících marných pokusů dohodnout se s matkou vzal věci více do svých rukou a přestal jsem poslouchat nařízení matky, kdy děti mohu mít a kdy ne. Dle sdělení právě OSPODu jsme měli na děti stejná práva a on neměl žádnou možnost dle zákona do tohoto zasáhnout - tak si tuto možnost našel.

Tohle viz Tuleň
...
katalyzator
Stálice fóra

Další

Zpět na Fungování střídavé péče