OSPOD lže...lze něco dělat?

Odpovědět
JJL
Stálice fóra

Re: OSPOD lže...lze něco dělat?

Příspěvek od JJL » 14 srp 2017 18:18

ještě je nadřízené ministerstvo, kam můžete zaslat podnět k přezkumu
mnoho si od toho neslibujte (obecně od všech institucí), ale zkusit se má všechno

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 14 srp 2017 21:30

Aha, díky za info. My máme zprávu od ombudsmana, shledána řada pochybení OSPOD a zaslána starostovi MČ s doporučením, co má dál konat. Chtěli jsme ale ty části, které ombudsman opomenul, ještě projít přes MHMP. Zajímavé, že to odmítají, bylo-li již jednou prošetřeno ombudsmanem.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 14 srp 2017 22:18

ombudsmana bych vzdycky nechaval az na uplny konec kolecka, tak abych to mohl zacit znovu odspodu. Take nejdele trva.
Ale na vubec nic z toho bych nespolehal a obrnil se predem vuci nastvani z kolektivniho "nic se nestalo".
Stiznosti na ospod musi byt perfektne pripravene a vyargumentovane, pochybeni uplne jasne zdokumentovane, aby to k necemu bylo.¨
Je lepsi a rychlejsi, kdyz se evidentne neschopny a spatny ospod sam vymeni (ve strachu z opravnenych stiznosti) - je fajn to diplomaticky jako moznost zminit - nez vest nekonecnou papirovou valku.

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 14 srp 2017 22:46

No to je pekne, u nas se chtel vymenit, sam to dal do uvahy soudu, ale soud ho nevymenil. Zmena OSPOD soudni cestou je v podstate nemozna.

Ve spravnim rizeni se manzela pri stiznosti tajemnik UMČ ptal, jestli namita podjatost a pokud ano, ze o ni bude rozhodnuto bezodkladne :-) Tudy asi vedla cesta k vymene ospod podle nekterych, ale ze zkusenosti jinych pry ani toto nefunguje.

Ombudsman ocistil manzela od mnoha veci, ktere na nej ospodacky a matka nakydaly. Trochu ta jejich pochybeni uhladit musel, jinak by musel na ne snad sam podat TO, a tak ho pripravujeme sami.

"Ve strachu z opravnenych stiznosti" ... manzeluv ospod si z nich nedela nic. "Soud (dle OSPOD pracovnic z Prahy 19) napsal ten rozsudek blbě, přepisovatelka tam přepsala kraviny", maminka ho proto nemusí respektovat, což už taky dva roky nerespektuje a soud má neprojednano již 9 návrhů otce na výkon rozhodnutí a další tři jsou ve fronte k sepsání... Ombudsman doporucil, aby pri nadchazejicim zmareni styku jiz konecne byla matka napomenuta, a ospod nepredaval zodpovednost na soud a OSPOD stejne nic nedela, probehla dalsi dve zmareni a OSPOD je necinny, a to ackoli vi od ombudsmana, co ma delat....

Hangman
Stálice fóra

Příspěvek od Hangman » 15 srp 2017 04:53

Mimochodem. My máme kolizních opatrovníků několik.
V trestní věci ohrožení mravní výchovy dítěte syna zastupuje jako opatrovník advokát. Měl jsem navádět syna, aby vypovídal proti matce. Já i matka ovšem shodně tvrdíme, že velitel zasahující hlídky 6letému dítěti hrozil (PMJ chlap ani ne 30), pokud nebudeš mluvit pravdu, zavolám sanitku a ta tě odveze do Motola. Bylo cca 21:00..... Státní zástupkyně OSZ Praha 5 Králová samozřejmě brání, aby byla položena u soudně znaleckého posudku otázka, zda to fízl řekl nebo ne.
U opatrovnického řízení OS Praha 5 syna zastupuje OSPOD Praha 13, návrh na stanovení dohledu nad výchovou. Poslední jednání proběhlo v listopadu 16. Dle Rozhodnutí MPSV není OSPOD Praha 13 schopný vysvětlit v čem spočívá ohrožení dítěte, OSPOD Praha 13 není schopný vysvětlit jak by dohled nad výchovou synovi mohl pomoci. Zároveň OSPOD Praha 13 dle MPSV není schopný jakýmkoliv způsobem intervenovat ve prospěch dítěte a primárně se zaměřuje jen na vypořádání se se mnou.
Rozhodnutí MPSV se týkalo přenesení výkonu sociálně právní ochrany syna z OSPOD Praha 13 na Prahu 5. Proti vůli mé i vůli matky. Ospodnice na třináctce prý neustále čelí vyhrožování, napadání, pronásledování z mé strany. MPSV zamítnuto zůstali jsme na Praze 13.
Mgr. Blanka Vildová, vedoucí odboru sociální péče Praha 13 má problém, protože na jedné z nahrávek z jednání na OSPOD, jaro 17, se přiznala, že kvůli mě není schopna vykonávat sociálně-právní ochranu skutečně ohrožených dětí na Praze 13. Nahrávku má pověřený tajemník i Rada MČ od včerejška. A nejsem si schopný představit, že po čočce co dostala Vildová od MPSV (rozhodnutí vydáno 4.8.), zůstane ve své funkci. K tomu, že je OSPOD paralyzován se přiznala v únoru 17 i na kriminální policii, ale tam to říkala jen v souvislosti se synem.
Můj případ je specifický tím, že mi jde o pomstu systému za policejní a soudní vykázání. Nikoliv o spor s matkou.

Hangman
Stálice fóra

Příspěvek od Hangman » 15 srp 2017 05:41

Když jsem si poprvé četl Rozhodnutí Č.j. MPSV-2017/129768-231/2, strana 19, připadal jsem si jako v Jiříkově vidění: "Nejlepší obranou správních orgánů a případně jakýchkoliv orgánů veřejné moci v obdobné situaci, která vznikla na OSPOD při Úřadu městské části Praha 13, je vždy maximálně profesionální výkon správních činností spadajících do pravomoci i příslušnosti daného správního orgánu“.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 15 srp 2017 07:35

Hangman píše:"Nejlepší obranou ...je vždy maximálně profesionální výkon správních činností ...“
Nechapu, proc ti to prijde divne/spatne. Me to naopak prijde samozrejme a spravne, ze nejlepsi obranou proti stiznostem je pracovat iniciativne a v souladu s metodikou a zakony.

Hangman
Stálice fóra

Příspěvek od Hangman » 15 srp 2017 07:54

Samozrejme prirozene to je. Ovsem za tri roky sporu mi to nikdo z UMC Praha 13, MHMP, Policie CR nerekl. Proto ten podiv. Stale jsem jen dokolecka slychaval zvasty o radne pracujicich institucich a trestany byly jen ty nejbrutalnejsi excesy.

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 15 srp 2017 12:13

A ony umi "maximalne profesionalni vykon spravnich cinnosti"? Samozrejme, ze neumi, ani metodicky k tomu nejsou nijak vedeny, ani prilis kontrolovany vystupy jejich prace a chybi zpetna vazba.
Je to sice hezky obrat MPSV, ale na urovni proklamace "pro to, nikdy nezemrit, je treba v maximalni mozne mire zustat zdravy". Prvni podminka sdeleni je nesplnitelna ("nikdy nezemrit") (nemluve o podmince max. profesionalniho vykonu spravniho organu, nebot tam je zasadni chyba v lidskem faktoru pritomnosti "ospodejnic", kvuli ktere to proste nejde), druha cast sdeleni se rozumi sama o sobe.

DavidTT
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od DavidTT » 16 srp 2017 14:21

DavidTT píše:Ahoj,

po roce update...jen pro rekapitulaci, co se stalo a sled událostí:
1. OSPOD 9/2015 napsal lživou zprávu, na základě které matka dostala děti přes PO do vlastní péče
2. 1/2016 vedoucí pracovnice OSPOD na základě podmětu otce ukončila vyšetřování stížnosti otce s tím, že zpráva je OK
3. Kontaktován ombudsman, jeho šetření trvalo více než rok s tím, že našel nedostatky a OSPOD sám přiznal, že některé informace mohl podal milně a že si příště dá pozor. Zpráva neopravena, chybějící klíčový důkaz nedoplněn
4. 7/2017 se obracím na nadřízený úřad, tedy středočeský kraj. Ten odmítá věc šetřit, neboť již jednou byla prošetřena ombudsmanem a věc uzavírá bez možnosti odvolání.

Celkem sranda, chyby se našly, ale ombudsman nemá právo na jejich nápravu a nadřízený krajský úřad, jež na toto kompetenci má, od toho dává ruce pryč...a teď babo raď :D
Update:
5. Lezu dál po žebříku...k nadřízenému úředníkovi, čili vedoucího. Ten se ztotožňuje s rozhodnutím svého podřízeného z důvodu, že soudní řízení bylo ukončeno, spis OSPOD archivován a není možné jej tedy měnit. Ptám se, jaký zákon nebo nařízení nepovoluje změnu neúplného archivovaného spisu, zatím bez odpovědi.

Předpokládám, že skončím brzy se snažením. Před rokem, po dohodě mezi rodiči u soudu, se celý spis šoupnul k ledu. Nyní mám rozjeté nové jednání, s údajně čistým spisem u jiného OSPOD. Snaha úředníka o narovnání spisu nebo se čehokoliv domoci je v nedohlednu, ale dostává mě různost odůvodnění jednotlivých úředníků.

Odpovědět