OSPOD lže...lze něco dělat?

Odpovědět
DavidTT
Uživatel(ka) fóra

Re: OSPOD lže...lze něco dělat?

Příspěvek od DavidTT » 05 led 2016 16:50

tulen2 píše:A co tedy to odvolani proti PO? Jaky je duvod zamitnuti? Pri vydani PO soud bere zpravidla v uvahu pouze jednu stranu, a to o vydani PO zadajici. Pri odvolani se odvolaci soud zabyvat dukazy o tom, ze tvrzeni jsou nepravdiva musi.

Seredne si podcenil komunikaci s ospod, nahravani, protokolovani, nahlizeni do spisu. Bez fakt hooodne dukladne pripravy, perfektni znalosti toho co v ospod spisu je nejde udelat to same co matka, dite nevydat. PO je hned s podporou ospod na ceste :(. Musis si byt jisty, ze si ospod v takovem pripade nedovoli podporit PO matky, ze k tomu ve spisu zadne ani nejmensi duvody nevyskrabe.
Chtit na deti pustit psychologa (sny, pocurani...) aniz bys k tomu byl donuceny je skoro vzdy spatna cesta :(, v jeho i ferove zprave si soud i ospod vzdy najde co chce.

Moc nevidim na co si stezovat, a jak "lzi" dokazovat :(, jsou to veci ktere si "pustil" do ospod spisu, svoji verzi tam nemas, aby si mohl nekoho honit kvuli tomu ze pouziva verzi matky a tvoji ignoruje a neproveruje.... Je to takova klasika :(. Ale urcite neco sepsat musis, chovani ospod v poradku nebylo, a i touto stiznosti dokladovat to, ze duvody pro vydani PO nevznikly.
Zamítnutí odvolání proti PO soud odůvodnil, že se takto vyjádřil OSPOD a soudkyně okresního soudu procesně nepochybyla.

Do spisu OSPOD nahlížím, proto se bčas dozvím i věci, nad kterými zůstává rozum stát. To že OSPOD zalže až tak moc jsem nečekal, stejně jako, že to odvolací soud a následný okresní soud při jednání vezmou jako pravdu a nic nezjišťují, i když na to v odvolání upozorňuji.

Moje verze ve spisu OSPOD je, ale tu nevzal v úvahu a uvedl pouze verzi matky.

Právník mě říká, že proti tomuto chování nic podnikat reálně nejde, jen se odvolat ke krajskému soudu, což jsme učinili a uvedli tam 3 největší minely z OSPOD zprávy (celkem jich je daleko více), judikáty a jejich nerespektování okresním soudem, který rozhodnutí ze 2/3 opřel o zprávu OSPOD (jež je pouze na základě verze manželky) a z 1/3 o znalze, který nedoporučuje střídavou péči z důvodu komunikačních problémů mezi rodiči - tipněte si, kdo se odmítá na čemkoliv dohodnout, jen nařizuje a snahy o jednání odmítá. Sranda je, že jsem toto vše napsal, ale soudkyně si to asi ani nepřečetla, podložil jsem to i důkazy ze spisu OSPOD a hádejte...nic...připadám si jako ve světě katastrov

Proto třeba pozdě, ale přece, se ptám, jestli je možno se zprávou něco dělat, a co kam konkrétně.

DavidTT
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od DavidTT » 05 led 2016 17:04

katalyzator píše:
DavidTT píše: Formuloval celou věc tak, že si OSPOD pár věcí zcela vymyslel: OSPOD požádal otce o vysvětlení v pondělí a ten mu odpověděl až další pondělí - čímž otec s OSPOD nekomunikuje. Jenže první email z OSPOD došel až ve středu a já odpovídal v pátek, neboť nesedím na mailu pořád, byl jsem v práci, poté jsme komunikovali intenzivně v pátek, v sobotu, v pondělí, v úterý, ve středu...
Tohle přeci snadno vyvrátíš emaily s daty přijetí a odeslání ...
Ano, emaily mám a mohu to dokázat, jsou i v OSPOD spisu, psal jsem to i do odvolání proti PO, nicméně krajský soud to nezajímalo a okresní soudkyně následně u normálního jednání si tohotobuď nevšimla nebo ji to nezajímalo. Bohužel jsem netušil, že následně svůj rozsudek opře o 2/3 právě o tuto zprávu bez vyšetření její pravdivosti. V odvolání ke krajskému soudu tedy opět uvádím tyto důvody, tentokrát s odkazy na konkrétní stránky z OSPOD spisu. Nyní se musím opřít do vyvrácení, neboť na tom je založeno odůvodnění.
DavidTT píše: Dále je tam příběh o tom, jak se choval otec...problém je, že jej OSPODu řekla matka a ten to předal soudu jako osvědčenou informaci - jak otec bránil matce, aby mohla své děti vidět, když byly ve školce - to, že jsem u tohoto "bránění" nebyl a ani vychovatelka ve školce nic takového neřekla ani nepodnikla ale OSPOD nezajímalo, převzal a dále předal pouze verzi matky. V závěru pak napsal, že otec evidentně nezvládá svou rodičovskou odpovědnost a nedostatečně komunikuje.
katalyzator píše: Tady by OSPOD měl napsat "podle sdělení matky", pokud to tam takto není, doplnit svou vlastní verzi.
Tato ani podobná věta tam není, má verze ve spisu OSPOD leží, ale to je tak vše...

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 05 led 2016 17:29

odvolání proti rozsudku bude patrně projednávat stejný odvolací senát,
tedy pokud nezasáhl ani proti PO, tak se asi nevyhnete ústavní stížnosti

proti OSPOD lze podat stížnost vedoucí/tajemníkovi a nadřízenému krajskému úřadu
můžete zkusit i veřejného ochránce práv - www.ochrance.cz
proti soudkyni lze příp. formálně podat stížnost předsedovi soudu, ale napíše vám,
že se jedná o nezávislou rozhodovací činnost, ve které může zasáhnout jen odvolací soud

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 05 led 2016 19:43

DavidTT píše:...
Tato ani podobná věta tam není,...
Tady bych skoro trestni oznameni (zneuziti pravomoci par. 329) zvazil, pokud ospod predava bez overeni verzi matky jako fakt, ackoli existuje tva jina verze, a je si toho vedomy. Ono ti to k nicemu ve vysledku asi nebude :(, pokud se sejde takovy ospod a soud i odvolacka i znalec, moc neni sance s tim neco delat. Nicmene u soudu to bude vypadat lepe, dukladne to pritahne pozornost na to ze ospod tvrdil neco co pravda nebyla, a rizeni to ovlivnilo, treba se na to koukne diky tomu i US (ale spis ne). Kazdopadne setreni ospodu spolu se stiznostmi nebude ani trochu prijemne, i kdyz nakonec vysumi, a asi si rozmysli neco podobneho opet delat.
Urcite vyslech znalce, a poradne ho "posmazit", konfrontovat se studiemi, .... Znalec se nema vyjadrovat k tomu stridavka ano/ne, ale pouze k rozsahu casu ditete s rodicem, a proc. Od rozhodovani stridavka ano/ne neni znalec, ale soud.
Co jineho - me nenapada.

lukX
Nováček fóra

Příspěvek od lukX » 20 led 2016 01:38

tulen2 píše:A co tedy to odvolani proti PO? Jaky je duvod zamitnuti? Pri vydani PO soud bere zpravidla v uvahu pouze jednu stranu, a to o vydani PO zadajici. Pri odvolani se odvolaci soud zabyvat dukazy o tom, ze tvrzeni jsou nepravdiva musi.

Seredne si podcenil komunikaci s ospod, nahravani, protokolovani, nahlizeni do spisu. Bez fakt hooodne dukladne pripravy, perfektni znalosti toho co v ospod spisu je nejde udelat to same co matka, dite nevydat. PO je hned s podporou ospod na ceste :(. Musis si byt jisty, ze si ospod v takovem pripade nedovoli podporit PO matky, ze k tomu ve spisu zadne ani nejmensi duvody nevyskrabe.
Chtit na deti pustit psychologa (sny, pocurani...) aniz bys k tomu byl donuceny je skoro vzdy spatna cesta :(, v jeho i ferove zprave si soud i ospod vzdy najde co chce.

Moc nevidim na co si stezovat, a jak "lzi" dokazovat :(, jsou to veci ktere si "pustil" do ospod spisu, svoji verzi tam nemas, aby si mohl nekoho honit kvuli tomu ze pouziva verzi matky a tvoji ignoruje a neproveruje.... Je to takova klasika :(. Ale urcite neco sepsat musis, chovani ospod v poradku nebylo, a i touto stiznosti dokladovat to, ze duvody pro vydani PO nevznikly.

Nebudu sem vypisovat své kontaktní údaje, ale musím říct, že i já jsem využil kontaktů, abych svou přítelkyni zničil, pomstil se, protože mě opustila, zašel jsem tak daleko, že mi úřady to všechno zblajzli, volal jsem na ní sociálku, policii, apod. Chtěl jsem, aby mě syn měl rád, ale marně, naopak jsem si ho znepřátelil, protože jsem na bývalou sem tam zakřičel a ruply mi nervy před dítětem. Teď se mnou nechce, nechce za mnou, nevím co dělat. Jsem asi to všechno....
Chci tím říct, že jsem využil všech kontaktů co jsem měl, abych docílil toho, že jsem chtěl ji zničit a nakonec? Jsem zničil sám sebe, protože dítě mě nenávidí a to je malý. Myslel jsem, že to nevnímá, ale asi vnímal. Myslím, že dítě by si mělo vybrat. Tady pročítám ty články a zjišťuji, že to není o dítěti, ale o rodičích, o tom když se nedohodnou tak se o něj "prostě poperem"! Nesmysl! Také mi radil můj známý, ji jsem dost ubližoval a teď mám novou přítelkyn a dívám se na to z jiného pohledu. Z pohledu toho, že jsem byl zhrzený muž, že mě opustila žena a nedokážu si představit, že teď, po tolika letech mám žít sám, starat se o sebe a prát si....taková blbost. Prostě většina mužů tady to dělá jen z pomsty! Já to dělal! Buďte upřímní!

lukX
Nováček fóra

Příspěvek od lukX » 20 led 2016 01:43

DavidTT píše:Dobrý den,

matka si podala počátkem května 2015 PO, které bylo i na základě zprávy z OSPOD odsouhlaseno soudem. Když jsem si poté prohlášení OSPODu přečetl, který matku vylíčil jako skvělého člověka a otce jako ..., pak se zde kromě nepřesných informací nacházejí i formální lži a výmysly, jež lze dokázat samotným spisem OSPODu.

V současné době pracovnice OSPODu mimo protokol pravděpodobně komunikuje s matkou, za účelem získání zprávy od psycholožky - sami si tipněte, o co jim asi jde...

Předpokládám, že mohu podat stížnost na tuto pracovnici, ale nepředpokládám, že by se její nadřízená k něčemu odhodlala.

Jde mi o to, že vědomě uškodila a nadále škodit bude jak mě, tak i případným dalším otcům. Lze udělat něco více a odstavit ji od kormidla?

Děkuji

ve skutečnosti??? dávali jste někdo stížnost na sociální pracovnici? Zkuste to! pokud to uděláte, už to máte zpečetěný!!! Tady chytráci radí, ale pak když máte s tímto spolupracovat nebo s její kolegyní, dají Vám to sežrat. Já měl kontakty na sociálce a vím, že se dělalo co já chtěl. Udělal jsem z bývalé někoho kdo nechtěl spolupracovat, nepředával mi dítě, ale přitom to nebyla pravda, vymyslel jsem si to, ale ona mi uvěřila, protože jsem to dobře zahrál! Bohužel jsem s zabil hřebík do rakve, protože mě teď mé dítě nenávidí! :(

milo
Stálice fóra

Příspěvek od milo » 20 led 2016 02:48

forU píše:Pokud PO bylo vydáno na základě lží (a je těmito lživými informacemi odůvodněno), pak lze podat návrh na zrušení PO pro pominutí důvodů s doložením lživosti informací.
Návrh na zručení Po je z procesního hlediska vhodnějším než odvolání proti PO. Při odvolání soud zkoumá jen podklady, které měl soud I. stupně k dispozici, takže pokud účastník doloží k odvolání důkazy, že PO bylo vydáno na základě nepravdivých skutečností, odvolací soud k nim nesmí přihlížet.

Výhodou návrhu na zrušení PO je i skutečnost, že zatímco ústavní stížnost proti usnesení i PO Ústavní soud vůbez nepřezkoumává a stížnost odmítá s kupou keců o tom, že se nejedná o rozhodnutí ve věci samé (krom případů kdybylo dítě odebráno oběma rodičům), usnesení o návrhu na zrušení PO Ústavní soud přezkoumává (zabývá se ale jen tím, zda soudy přesvědčivě odůvodnily své rozhodnutí o návrhu na zrušení PO).)

Možná bys měl razit tuto cestu, než se dobývat do pancéřových dveří (stížnost proti usnesení o PO). Nevýhodou je, že soud I. stupně, pokud chce matkám jít na ruku se spěchem rozhodne ve věci samé a návrh na zrušení se stane záhy bezpředmětným.

krhak
Stálice fóra

Příspěvek od krhak » 20 led 2016 08:31

lukX píše: Nebudu sem vypisovat své kontaktní údaje, ale musím říct, že i já jsem využil kontaktů, abych svou přítelkyni zničil, pomstil se, protože mě opustila, zašel jsem tak daleko, že mi úřady to všechno zblajzli, volal jsem na ní sociálku, policii, apod. Chtěl jsem, aby mě syn měl rád, ale marně, naopak jsem si ho znepřátelil, protože jsem na bývalou sem tam zakřičel a ruply mi nervy před dítětem. Teď se mnou nechce, nechce za mnou, nevím co dělat. Jsem asi to všechno....
Chci tím říct, že jsem využil všech kontaktů co jsem měl, abych docílil toho, že jsem chtěl ji zničit a nakonec? Jsem zničil sám sebe, protože dítě mě nenávidí a to je malý. Myslel jsem, že to nevnímá, ale asi vnímal. Myslím, že dítě by si mělo vybrat. Tady pročítám ty články a zjišťuji, že to není o dítěti, ale o rodičích, o tom když se nedohodnou tak se o něj "prostě poperem"! Nesmysl! Také mi radil můj známý, ji jsem dost ubližoval a teď mám novou přítelkyn a dívám se na to z jiného pohledu. Z pohledu toho, že jsem byl zhrzený muž, že mě opustila žena a nedokážu si představit, že teď, po tolika letech mám žít sám, starat se o sebe a prát si....taková blbost. Prostě většina mužů tady to dělá jen z pomsty! Já to dělal! Buďte upřímní!

Prostě jsi dělal to co se nemá. Všichni tu vždycky radí: NEÚTOČIT NA MATKU DÍTĚTE. Mimochodem dítě matku potřebuje. Ono potřebuje oba rodiče. Cílem snad je aby vztahy mezi rodiči byly co nejlepší ne, i když nejsou manželé? Dítě potřebauje oba a pokud možno aby se nehádali a neházeli po sobě špínu. :roll:

krhak
Stálice fóra

Příspěvek od krhak » 20 led 2016 08:34

lukX píše:ve skutečnosti??? dávali jste někdo stížnost na sociální pracovnici? Zkuste to! pokud to uděláte, už to máte zpečetěný!!! Tady chytráci radí, ale pak když máte s tímto spolupracovat nebo s její kolegyní, dají Vám to sežrat. Já měl kontakty na sociálce a vím, že se dělalo co já chtěl. Udělal jsem z bývalé někoho kdo nechtěl spolupracovat, nepředával mi dítě, ale přitom to nebyla pravda, vymyslel jsem si to, ale ona mi uvěřila, protože jsem to dobře zahrál! Bohužel jsem s zabil hřebík do rakve, protože mě teď mé dítě nenávidí! :(
stížnost někdy zabere, někdy ne.
Co jsi tím svým jednáním chtěl získat. Komu to prospělo?
Máš co napravovat, ale záleži na tobě.

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 21 led 2016 02:21

lukX píše: Nebudu sem vypisovat své kontaktní údaje, ale musím říct, že i já jsem využil kontaktů, abych svou přítelkyni zničil, pomstil se, protože mě opustila, zašel jsem tak daleko, že mi úřady to všechno zblajzli, volal jsem na ní sociálku, policii, apod. Chtěl jsem, aby mě syn měl rád, ale marně, naopak jsem si ho znepřátelil, protože jsem na bývalou sem tam zakřičel a ruply mi nervy před dítětem. Teď se mnou nechce, nechce za mnou, nevím co dělat. Jsem asi to všechno....
Jestli je tvuj pribeh pravda, asi jo, vnimas to uz trochu s odstupem, tva cesta nekam vede. Uz to nemas jen cerny nebo bily a koukas taky na tvuj vlastni "prispevek do problematiky", takze ... jsi asi nejaky veci neudelal dobre, ale asi jsi je zrovna jinak, lepe v te dobe udelat nemohl. Taky protistrana urcite do veci prinesla sve. To ale neznamena, ze se jinak nelze chovat ted. A ze soucasna podoba vztahu s ditetem je definitivni. Vzdycky jsou nejake moznosti.
No a k tomu "dite by si melo vybrat" - pokud je male a nejsou objektivni duvody, tak by si podle me urcite dite nemelo vybirat mezi rodicem A a B. Vybira si, jestli se bude koukat na zviratka nebo na auta, ale rozhodovani o rodicich by nemelo byt vystavovano.
Taky si nemyslim, ze "většina mužů tady to dělá jen z pomsty". Co jsem vysledovala, tak proste na zacatku jen chce normalne pecovat o sve deti, ale kdyz se stretne s obstrukcemi ze strany matky a ji podpurneho aparatu, zenouciho vec do absurdnich moznych rozmeru, zradikalizuje se nekdy nebo v horsim pripade rezignuje. A kazdy ma pak jine zpusoby reseni, ty jsi taky nejake zvolil.
Mé příspěvky zde považuji za své autorské dílo. Neopravňuji k žádnému způsobu dalšího užití díla. O neoprávněné užití díla jde i je-li text zveřejněn, upraven. Na neoprávněné užívání se vztahují dobré mravy, odpovědnost z titulu ochrany osobnosti aj.

Odpovědět