OSPOD lže...lze něco dělat?

Odpovědět
DavidTT
Uživatel(ka) fóra

Re: OSPOD lže...lze něco dělat?

Příspěvek od DavidTT » 08 úno 2017 12:13

Čekal jsem, že ombudsman bude řešit zprávu ve specifičtějším stylu, například: OSPOD vlivem špatného náhledu pochybil v těchto bodech....místo toho zformuloval všeobecný odstavec, jež je vlastně skoro k ničemu.
Nebylo by od věci, aby navrhnul OSPODu, ať vydá novou zprávu, která se již bude zakládek na reálných důkazech. Dále mohl navrhnou, aby pracovnice doložila do spisu alespoň po čase záznam z údajného telefonátu.

Místo toho navrhnul, že pracovnice může věci konzultovat s nadřízeným a podobně...něco, co je stejně k ničemu, neboť se to už dělo. Mimochodem nadřízená nezaznamenala žádné pochybení v této zprávě, pochybuji tedy, že umí nebo má zájem dělat věci podle zákona.

Hangman
Stálice fóra

Příspěvek od Hangman » 08 úno 2017 22:15

No, tohle kdyby řešil Krajský úřad Středočeského kraje tak máš důvodnou stížnost a ospodnice by byla ještě teď vzteky bez sebe.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 08 úno 2017 22:39

DavidTT píše: ...že ombudsman bude řešit zprávu ve specifičtějším stylu...
Myslim ze je naopak pozitivni, ze vubec nejaka pochybeni konstatoval. Ale jinak to opravdu chce postupovat v zebricku, nadrizena, zrizovatel ... az nakonec se pripadne obratit na ombudsmana. Jak jsem psal, mel bys to kolecko jeste otocit, opet, nadrizena, dotaz jak byly konkretni pracovnice potrestane a jake byly prijata opatreni, kdyz nic, zrizovatel .....

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 08 úno 2017 23:06

A co kdyz ted bezi setreni ombudsmana (u nas), ale neprobehlo setreni nadrizeneho uradu (Magistrat Prahy), to jsme preskocili. Jeste se na nej obratit?

Hangman
Stálice fóra

Příspěvek od Hangman » 08 úno 2017 23:22

vali, běžel bych s tím zítra na podatelnu magistrátu.
Magistrát tu ospodnici narozdíl od ombudsmana může bez milosti vyhodit z práce. A v mém případě tak i učinil u T Ř E C H ospodnic, včetně vedoucí Odboru sociální péče ÚMČ Praha 13.

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 08 úno 2017 23:24

i tu co kvičí? :-)

Hangman
Stálice fóra

Příspěvek od Hangman » 08 úno 2017 23:34

Ta úřaduje.

Hangman
Stálice fóra

Příspěvek od Hangman » 08 úno 2017 23:46

Protože mi sem nešly dát přílohy, tak jsem na FB OSPOD = Český Barnevernet dal svou první úspěšnou stížnost s jednoduchým návodem jak a kam si účelně na ospodnici stěžovat.

Dámy a pánové,

všímám si na internetu podobných chyb, kdy si rozzuření rodiče dětí stěžuji na blbé, líné, neschopné, arogantní ospodnice.

Rozzuřený rodič mnohdy zbytečně plýtvá energií, časem. Podává na ospodnice trestní oznámení, stěžuje si ombudsmanovi, který ospodnici z titulu své funkce nemůže srovnat.

Ospodnice jsou pak jen vysmáté. Myslí si, že si mohou dovolit vše a jsou nepostižitelné. Jako v mém případě ospodnice Blanka Exnerová a její vedoucí Mgr. Zdeňka Wdowyczynová (OSPOD Praha 13).

S ospodnicí nikdy nic neřešte po telefonu.

Vyhýbejte se osobnímu jednání, protože je prakticky nemožné je donutit protokolovat objektivně.

Čiňte nejlépe písemná podání.

Vyžadujte na písemná podání odpovědi.

Ospodnici z titulu své funkce může srovnat pouze její nadřízená. A to vedoucí OSPOD, vedoucí Odboru sociální péče, tajemník Úřadu městské části a především nadřizený správní orgán v Praze je to Odbor správních činností ve zdravotnictví a sociální péči.

Snad to někomu pomůže.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 09 úno 2017 07:55

Jeste dodam, aby to bylo jasne - pred tim, nez si clovek stezovat bude, je NUTNE mit objektivne na co si stezovat (spatna protokolace, vedeni spisu, necinnost, ignorovani NECIM PROKAZANEHO zajmu ditete, nedodrzovani zakonnych lhut a postupu). Nepripravena stiznost je predem urcena k neuspechu.

Hangman
Stálice fóra

Příspěvek od Hangman » 17 úno 2017 12:49

Kucí, musím se pochlubit. Dnes jsem na OSPOD Úřadu MČ Praha 13 poslal pár mailíků, do kopie prdnul Michaelu Marksovou, a vedoucí Odboru sociální péče Blanka Vildová mi do toho hodila vidle.

Vážený pane xxxxx,

k Vašemu e-mailu Vám sděluji, že návrh na vydání předběžného opatření – xxxxxxxxxx můžete podat k soudu sám. Vzhledem k Vašim vážným výhradám k pracovníkům OSPOD ÚMČ Praha 13
a výhradám k mojí osobě, Vám sděluji, že dnes požádám tajemnici Úřadu městské části Praha 13 o vyloučení celého OSPOD a také mne z projednávání a rozhodování ve věci SPO Vašeho syna. Zároveň podáme k soudu návrh na změnu kolizního opatrovníka. Výsledek těchto návrhů však nemohu předjímat.

Děkuji za pochopení

Mgr. Blanka Vildová

Odpovědět