role přítelkyně ve spol. domácnosti

hanasvobodova
Nováček fóra

role přítelkyně ve spol. domácnosti

Příspěvek od hanasvobodova » 18 bře 2016 15:20

Dobrý den , potřebovala bych poradit . Žiji s přítelem, který má 3- tou holčičku a nyní budou mít soud ohledně střídavé péče. Jak se můžu já ( přítelkyně žijící ve spol. domácnosti s přítelem) podílet na tomto soudu. Příteli přišli papíry od soudu , kde byli přiloženy papíry i pro mě ( člen ve společné domácnosti), kde chtějí doložit půlroční hrubý a čistý příjem. Chtěla jsem se k soudu dostavit s přítelem, ale ze strany matky mi to bylo výslovně zakázáno ( jedná se o její osobní problém). Jak mám postupovat, když nechci , aby mé informace byli sděleny u soudu bez mé přítomnosti. Přítel ze začátku chtěl abychom k soudu šli spolu, ale pro klid ze strany bývalé přítelkyně nyní nechce ( má obavu z nějakých komplikací ze strany bývalé přítelkyně).
Můžete mi prosím poradit jak se mám k této situaci postavit jako teta (nazývá mě tak dcera přítele), která se stará o celou domácnost a taky se starám o malou.
děkuji za jakoukoli informaci na toto téma.

tulen2
Stálice fóra

Re: role přítelkyně ve spol. domácnosti

Příspěvek od tulen2 » 18 bře 2016 15:37

Muzes prijit jako verejnost.
Ale nedoporucil bych to, kdyz si to nepreje matka ani pritel.
Obecne bych to asi moc nedoporucil ani kdyby si to pritel pral, je lepe stat mimo konflikt.
S tim ze matka do tvych prijmu "uvidi" se nic neda delat. Je ale dobre zduraznit i sve naklady lezici mimo domacnost, a to, ze to jsou TVOJE penize.

hanasvobodova
Nováček fóra

Příspěvek od hanasvobodova » 18 bře 2016 15:42

Ještě mě napadlo, napsat dopis přímo soudu, ZD přikládám sice své příjmy,ale bez mé nepřítomnosti si přejí aby nebyli zveřejněny nahlas u soudu. Pokud mi dobře rozumíš co tím chci říct. Myslím si, že bývalá má strach, aby se soud nedozvěděl o její péči vůči dceři....

hanasvobodova
Nováček fóra

Příspěvek od hanasvobodova » 18 bře 2016 15:43

Jak mám zdůraznit své náklady mimo domácnost?

JTR
Stálice fóra

Příspěvek od JTR » 18 bře 2016 21:05

Nejste-li účastnicí v řízení, ani svědkyní, a nechcete své údaje ať už jakékoliv soudu uvádět tak nemusíte. Vůbec nechápu proč vám soud poslal nějaké papíry k vašim příjmům. Tedy nechápu, spíš chápu. Spočítá vás dohromady s přítelem a podle toho mu vypálí výpalné. Zatímco majitelka, chudák sama samoživitelka trpí hlady. Ještě dotaz. Matka souhlasí se střídavou péčí ???

JTR
Stálice fóra

Příspěvek od JTR » 18 bře 2016 21:11

Jinak cokoli bude ve spise, matka uvidí a může o využít ve sporu. Tedy je pak už fuk jestli to bude soud číst nahlas, a to bude, nebo ne. Matka jako účastník má právo vše ve spise znát. Pokud to tam nedáte, může to sice soud zjišťovat, ale jen jestli jste účastnicí nebo se jí stanete.

hanasvobodova
Nováček fóra

Příspěvek od hanasvobodova » 18 bře 2016 21:55

Ano byli domluveni už před tím než to podali k soudu. Nyní se to řeší soudně. Když sem se ptala právníka jaký vliv mají moje příjmy na přítele řekl mi ze já nemám žádnou povinnost k vyzivovani dítěte. Nevím nikdy jsem tohle neřešila. Proto nemám ani představu o tom jak to probíhá. Nehledě na to,že přítel má menší výdělek než slečna a k tomu ještě momentálně hypotéku.

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 19 bře 2016 01:31

pokud Vás samotnou soud výslovně nepředvolal a neuložil Vám osobně žádnou povinnost, tak nic předkládat nemusíte
postačí rámcové tvrzení přítele o příjmech a výdajích celé domácnosti
teprve pokud by to bylo protistranou sporováno, tak si Vás možná předvolají jako svědka (přijít je pak Vaše povinnost)

soudní jednání jsou veřejná - jako veřejnost může přijít skutečně kdokoli
(novináři, sousedé, příbuzní, pachatelé trestných činů minulých či budoucích)
a důkazy se samozřejmě čtou celé a nahlas - včetně osobních údajů
(pokud nejsou všem účastníkům známy a ti souhlasí jen s rekapitulací)

můžete se dojít podívat na nějaké jiné soudní jednání dané soudkyně, ať víte do čeho vlastně jdete
nebo můžete požádat správu soudu o nějaká její rozhodnutí (ke střídavce)
podle zákona č. 106/1999Sb. o svobodném přístupu k informacím
- stačí obyčejným emailem na el. podatelnu soudu - viz www.justice.cz, odpovědět Vám musí do 15 dnů

hanasvobodova
Nováček fóra

Příspěvek od hanasvobodova » 19 bře 2016 02:21

Chci vám všem moc poděkovat za všechny informace, které jste mi poskytli. Uvidíme v úterý jak to všechno dopadne.
Ale myslím si, že vás do budoucna opět využiji. Možná budeme žádat dítě do své péče tedy přítel

Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be » 20 bře 2016 11:17

Jsem ve stejné situace, až na to že u nás bojuje přítel za SP a matka je proti. Soud si automaticky vyžádal mé příjmy od zaměstnavatele apod. Informace si zjistil sám, ode mne nechtěl nic dokládat a byla jsem předvolána jako svědek - poměrně základní otázky mi pokládal (+měla jsem připravené věci, které jsme chtěli zaprotokolovat do spisu). Vyživovací povinnost vůči dítěti nemáme (my dvě) - soud zjišťuje životní úroveň rodičů, která se odvíjí od příjmů ve spol. domácnosti. Já byla přítomna na všech jednáních (vyjma posledního), ale věřím, že pokud by v našem případě rodiče byli domluveni, tak by k tomu nebyl důvod. V našem případě se snažím být pomocnou rukou a podporou. Jak píše tuleň, je lepší být mimo konflikt - kor když u nich probíhá dohoda, tak proč zbytečně matku dráždit, hlavně je to pro mě velice psychicky náročné, nedělá mi to dobře. Skutečně se nevyhnete tomu, aby o Vás matka věděla informace, které se budou probírat. Tak to je, pro všechny stejné. Mě přítelův syn oslovuje křestním jménem, nejsem přeci žádná teta :-) Tak držím palce, ať se SP podaří!

Odpovědět