Péče matky a její povinosti

Odpovědět
filase
Nováček fóra

Péče matky a její povinosti

Příspěvek od filase » 03 kvě 2016 00:03

Ahoj, asi trapný dotaz, ale přesto se zeptám. Chtěl jsem střídavou péči, děti ale byly svěřeny do péče matky s rozšíreným stykem otce. Matka ma tedy deti radne pripravit na styk, vcetne obleceni. Potom co deti vracim matce, vracim obleceni spinave nebo vyprane? Jak funguje praxe u vas? Ja to mam tak ze to pradlo vyperu, vyzehlim a potom vratim i kdyz to neni pochopitelne mozne vracet hned v momente kdy vracim deti.
Diky

tulen2
Stálice fóra

Re: Péče matky a její povinosti

Příspěvek od tulen2 » 03 kvě 2016 06:53

A v cem je teda problem? Matka neni spokojena s tim, ze to peres a zehlis a hned nevracis? Vracej tedy spinave. Kdyz problem neni, per dal.
Ja mam skoro vse svoje. Prevazeni a vecne stiznosti matky ze se neco u me zapomnelo a ze to nutne ted hned (jedny z desietek kalhotek) potrebuje a musim to privezt mi za to nestalo.

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 03 kvě 2016 22:21

především podejte včas odvolání, odvolací senát může (měl by mít) jiný pohled na věc
tedy pokud tu nejsou nějaké výrazné překážky pro střídavou péči

PabloRadegast
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od PabloRadegast » 04 kvě 2016 08:52

A co takhle si pořídit pro děti svoje vlastní oblečení a když je vyzvedneš, tak vše, co mají na sobě svlíknout a dat na kupku a obléknout dětem vlastní. To oblečení od matky obléknete zpět při předávání zpět.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 06 kvě 2016 19:01

Všelijak. Občas vrátí čisté a i to dětem vybalí, občas vrátí špinavé, jindy dá prát do mé pračky a já už pořeším zbytek. Nějaké oblečení semtam nevrátí, jindy zas vrátí i co patří k němu. Takže jednou za čas udělám aktualizaci, předám věci navíc, požádám o věci chybějící, zároveň pak protřídím věci už nenošené a odhalím oblečení nutné k dokoupení.

Honzál
Nováček fóra

Příspěvek od Honzál » 06 kvě 2016 19:32

Já mám ve střídavce dceru 9,5 a syna 7 let. Předávání věcí řešíme jedním malým kufříkem, kde jsou jen nějaké věci, co by mohli ten den ještě potřebovat, a věci do školy, co zrovna nemají v aktovce. Pak mobil, nabíječka, rovnátka, průkazky ZP a pár osobních věcí, co si děti chtějí převážet. V tom, v čem přijdou ke mně, zase odejdou. Většinou to celý týden nenosí, jen v případě, že si třeba ušpiní "moje" kalhoty, tak je vyperu, ale než uschnou, dám ty od maminky.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 16 kvě 2016 13:56

filase píše:Ahoj, asi trapný dotaz, ale přesto se zeptám. Chtěl jsem střídavou péči, děti ale byly svěřeny do péče matky s rozšíreným stykem otce. Matka ma tedy deti radne pripravit na styk, vcetne obleceni. Potom co deti vracim matce, vracim obleceni spinave nebo vyprane? Jak funguje praxe u vas? Ja to mam tak ze to pradlo vyperu, vyzehlim a potom vratim i kdyz to neni pochopitelne mozne vracet hned v momente kdy vracim deti.
Diky
Má-li matka děti v péči, vy se jen stýkáte a užíváte si s dětmi určený styk. Nemáte žádnou povinnost péče. Soud vás jí zbavil. Takže vše řádně ušpinit a ušpiněné předat zpět matce, chtěla pečovat, ať pečuje.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

AdelaS
Nováček fóra

Příspěvek od AdelaS » 02 srp 2016 19:38

forU: Je to ironie od Vás, doufám

Nemesis
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Nemesis » 05 srp 2016 21:53

Ideální je dohodnout se s matkou, co Vám oběma nejvíce vyhovuje.
Matka dvou dcer (* 2009 a 2011), od roku 2011 násilně oddělena od dětí a bojující za maximální možný kontakt

Odpovědět