Dvě školky nebo školy při střídavce. Jaké máte zkušenosti

Odpovědět
mibala
Nováček fóra

Dvě školky nebo školy při střídavce. Jaké máte zkušenosti

Příspěvek od mibala »

Dobrý den, s ex se nás zatím střídavá péče netýká, dítě mám v péči na rodičovské dovolené a ex ho dostává, když si řekne. Je možné, že časem bude chtít střídavou péči. A je velmi pravděpodobné, že každý budeme žít v jiném městě s minimální vzdáleností 100 km. To by asi znamenalo, že dítě bude mít dvě školky, případně později dvě školy. Máte to někdo tak? Nebo víte o někom ze svého okolí, kdo to takto praktikuje? Zajímalo by mě, jak na to reaguje dítě - jak to zvládá, jak prospívá. A jestli třeba dítě mající dvě školky/školy prošlo nějakými psychologickými testy a jaké byly závěry. Čili nepotřebuji názory, jestli to pro dítě je nebo není dobré - jde mi opravdu o pohled toho dítěte:)
Předem děkuji za odpovědi, případně za přesměrování na diskusi, kde se toto řešilo.
tulen2
Stálice fóra

Re: Dvě školky nebo školy při střídavce. Jaké máte zkušenost

Příspěvek od tulen2 »

Osobne si myslim ze dve skoly nejsou uplne fajn. Nejde jen o to, co to bude klast za naroky na dite (to by se s tim asi nejak vyrovnalo). Vetsi problem je v tom, ze dnes nejsou jednotne jasne dane osnovy, kazda skola probira ruzne veci ruznym tempem. A nejde dost dobre nutit skoly a ani ucitele, aby to sjednocovali a brali ohled na tohle jedno dite.
Narozdil od toho dve skolky uplne v pohode.
Podle meho nazoru by se v techto pripadech melo prihlednout k tomu, kdo se odstehoval mimo obvykle (dosavadni) bydliste ditete. A ve dny skoly sverit dite tomu rodici, co zije v dosavadnim bydlisti. Druhemu to kompenzovat vyssim podilem z prazdnin a svatku. Stale v rezimu Spolecne pece.
Presto pripady kdy dite chodi do dvou ruznych skol existuji - jiste statistiku ms poskytne. Existuji pro to i metodicke pokyny. Mozne to je - soudy skoro nikdy nepouzivane.
Osobne bych se z bydliste ditete neprestehovat tak daleko, aby nadale nemohlo i ode me chodit do stejne skoly.
Kotletka
Stálice fóra

Příspěvek od Kotletka »

Druhému kompenzovat, že se odstěhoval větším podílem prázdnin a svátků, tady se jedou bomby:-)
Alharahadza
Stálice fóra

Příspěvek od Alharahadza »

Pokud se dítě začlení do jednoho kolektivu, pak by neměl být důvod, aby se nezačlenilo do jakéhokoliv (normálního) kolektivu.
V dnešní době už děcka běžně komunikují skrz sociální sítě, takže dítě nebude mimo kolektivní dění. Naopak, bude mít širší výběr kamarádů, širší sociální kontakty do budoucna (bude chodit na dva třídní srazy např.). To, co lidi pojí, jsou společné zážitky a kontuita sociálních vztahů není podmíněna každodenním kontaktem. Dítě, které navštěvuje kroužky, se s dalšími dětmi rovněž nestýká každý den.

Alternativou je kombinace domácího vzdělávání (v dnešní době suplováno kontrolováním domácích úkolů) s docházkou do školy.
ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha »

Je to reakce opoˇžděná,ale je.Po velmi krátké zkušenosti bych řekla,že střídání školy není dobré řešení.A u některých dětí ani ta školka ne.Mám děti dvě.Jedno s tím nemá větších problémů,ale starší ano.A veliké.Dělá mu totiž problém začlenit se.A je rád,když může setrvávat ve stejném kolektivu.A jakmile z něj na chvilinku vypadne,je to špatně.Od školky s tím má problémy.A ty stupňují.Teď jezdí k tátovi jednou za čtrnáct dní od čtvrtka do neděle.A když vypadne z kolektivu byť jen na jeden den,už si ho spolužáci v pondělí "podají".Není tomu tak,když je nemocný.Protože je v místě bydliště a občas se za ním někdo staví a úkoly jsou zajištěny.Ale když jede k otci,ten mu nedovolí se spolužáky ani kontakt na fcb a navíc mu nezajistí ani školní docházku,natož úkoly na dané dny.Takže syn j pak po takovém víkendu ve škole jako trubka,protože neví co se učili a co je za úkoly.A zásadně po takovém víkendu se mu doškoly nechce a zkouší co by,aby nemusel do školy.Když nemusí u táty.A taky se bojí reakcí spolužáků a učitelů.Protože táta ho do školy dopředu neomlouvá,nekomunikuje se školou.A jako omluvenku má dítě "RODINNÉ DŮVODY".
katka1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od katka1 »

Tak to by mě taky zajímalo... zrovna dneska jsem vyřídila druhou školku, syn nebyl proti, tešil se jako blázen, ale on to tak má, střídavka je dobrodrůžo pro něj, dva baráky, plno nových příbuzných...a druhou školku souhlasil hned, hned se tam chtěl jít podívat atd...ale ouha...u zápisu potřebuješ souhlas otce (ano podle školského zákona můžeš mít 2 školy i školy, podle občanského ovšem potřebuješ souhlas druhého zákonného zástupce)....takže tatínek nám dneska řekl,ž e s tím nesouhlasí...bez důvodu, on to prostě nepodepíše...a jedině tedy za předpokladu, že ho hezky poprosím a navíc k tomu přidám ještě jeden podpis zase můj na papír o tom, že mi předal výživné...takže za 3tácy si já můžu koupit jeho podpis...super ne???
Odpovědět