kde a jak žádat o střídavou péči,formuláře

Odpovědět
jannov
Nováček fóra

kde a jak žádat o střídavou péči,formuláře

Příspěvek od jannov » 02 črc 2016 17:52

dobrý den,

chtěl jsem se pozeptat na:kde a jak žádat o střídavou péči,formuláře,jistě se najdou,zde více lidí,kteří o tomto tématu mají velké zkušenosti,děkuji a přeji pohodový den

jan

tulen2
Stálice fóra

Re: kde a jak žádat o střídavou péči,formuláře

Příspěvek od tulen2 » 04 črc 2016 08:01

No predevsim se o ni (pokusit) dohodnout s matkou deti.
Pokud domluva neklapne, byva postup slozitejsi, jde tezko rict co je spravne - ale rozhodne je spatne nedelat nic, cekat na to az to "nekdo" vyresi a sp "priklepne"
Ale v kazdem pripade je treba podat na mistne prislusny soud "navrh na upravu vychovy a vyzivy nezletilych na dobu pred i po rozvodu manzelstvi". Formular na to zadny neni. Nejaky ten vzor urcite pri hledani najdes.

Demon
Nováček fóra

Příspěvek od Demon » 07 črc 2016 07:17

SP se zde hodne probira. Kdyz jsem se s manzelkou dohadoval na typu pece, tak jsem chtel stridavku tyden a tyden. Nez jsme dospeli k nejakemu spolecnemu navrhu, tak se u mne situce s praci zmenila a domluvili jsme se na vyhradni peci s tim, ze holky budu mit jeden den v tydnu a druhy tyden ct-ne s tim, ze holky pujdou v pondeli do skolky a manzelka si je odpoledne vyzvedne, to same ja ve ctvrtek nebo stredu druhy tyden. Manzelka se v unoru odstehovala ke svemu priteli a dle meho nazoru neni soudna kam ma jeste pritel chodit a kam ne co se tyce nasich deti. Napr. besidky, pasovani na skolaka apod. Mame podany navrh k soudu a mame i termin jednani. V navrhu jsem souhlasil s vyhradni peci, ale bohuzel az ted jsem si uvedomil,ze chci holky vychovavat i ja a ne jen manzelka. S pritelem dali starsi holku do oddilu, kdyz jsem se s manzelkou chtel do oddilu podivat nez ji tam prihlasi, tak se ji to vubec nelibilo. Dulezite veci si chce rozhodovat sama nebo s nim. Mam v planu k soudu podat novy navrh na SP tyden a tyden. Je realna sance na uspech, kdyz uz jsou skoro 7 mesicu holky u mamy a ja je mam tak jak jsem psal? S manzelkou se obavam na SP nedomluvime. Abychom se vubec na necem domluvili co se tyce deti, tak jsme byli u mediatoru, pak stal ranec pravnik za navrhem dohody, ktera je ted podana a domnivam se, ze ted to bude docela poker na ktery nevim jestli mam karty, protoze 1) bude nastvana, ze menim neco na cem jsme se hodne tezko domlouvali a nebylo to zadarmo, 2) od zacatku neni naklonena SP, duvodu je asi vice, ale hlavni je ze chtela a chce rozhodovat o holkach sama, za 3) jsem v navrhu souhlasil s vyhradni peci a ted chci stridavku a za 4) holky u ni ziji a jsou v nejakem modelu pece skoro 5 mesicu.
Nechci prijit o moznost vychovavat nase deti. Mam nejakou sanci ziskat SP nebo mam smulu? V nekterych vlaknech se psalo, ze nesmim souhlasit s vyhradni peci matky a to jsem tim navrhem bohuzel udelal.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 07 črc 2016 08:05

Jsi dospelej chlap. Kazdy musi nest dusledky sveho jednani, a dukladne si to rozmyslet. Jestli dat prednost praci, nebo peci o deti. Vzdyt jste to prece nepodepisovali ze dne na den, ale dlouho o tom jednali :(.

Podle me jsou tvoje sance na SP proti jeji vuli ted s podepsanymi dohodami minimalni :(, jestli se s ex nedomluvis. Spis nez o SP se asi ted musis snazit domluvit napevno nejaky ten cas navic, napr misto ct-ne uz od stredy, a misto dne v protilehlem dny 2 ....
Ve zbytku se chovej jako otec - do oddilu se podivat zajdi, atd. Kam chodi a nechodi pritel matky neres, to tvoje starost neni. Ze s nim maji holky hezky vztah, je dobre.

Odpovědět