SP jako způsob vydírání

Odpovědět
Danae
Nováček fóra

SP jako způsob vydírání

Příspěvek od Danae » 14 črc 2016 19:09

Žiju s manželem už 13 let, máme dvě děti 9 a 12 let. Když bylo mladšímu dítěti 1,5 roku, našel si manžel milenku, která má 2 děti z předchozího vztahu. Od té doby mi manžel přestal dávat jakékoliv peníze (já byla ještě na mateřské). Domů docházel zřídka, děti na něj prakticky nebyly zvyklé. Když je pak chtěl vzít ven, tak nechtěly, protože byl vlastně cizí. A tehdy to u nás začalo. Jakmile jsem navrhla rozvod, manžel okamžitě vyrukoval s SP. Může mi někdo vysvětlit proč? Dala jsem mu zelenou, mohl jít. Od té doby už mne 8 let drží pod krkem a kdykoliv navrhnu rozvod, okamžitě kontruje SP. Dnes už k nám dochází pouze na cca 60 dní v roce a vždy je z toho křik. Kdykoliv přijde domů, uráží mne, ponižuje a bije mne. (Upozorňuji, že jsme oba VŠ vzdělaní lidé). S milenkou má již dvouleté dítě, ale rozvod mi nedovolí se slovy, že se nebude dívat na to, jak já jsem s dětmi šťastná sama nebo s jiným partmerem. A nezapomene mi vyhrozit SP. A teď mi řekněte, jestli je v tomto případě SP skutečně ku prospěchu věci. Komu prospěje?

tulen2
Stálice fóra

Re: SP jako způsob vydírání

Příspěvek od tulen2 » 14 črc 2016 21:27

I kdyz se jiste najdou tatinkove, kteri muzou pouzit SP jako "hrozbu", neni to obvykle.
Jsou tam dve urovne, na ktere je treba se podivat. Proc Ty vnimas jako "hrozbu" ze by se polovinu casu o deti otec staral? Ze by se s nimi pripravoval do skoly, varil, sportoval .... To by prece pro Tebe nemela byt hrozba, ale mela bys to vnimat jako super, ze se tatinek o deti stara, ze s nimi ma hezky vztah a tesi se na ne, nebo snad ne?
Druha jsou ty motivace otce. Pokud by se skutecne starat nechtel, a chtel by SP jen proto, ze to ty nechces - trest by to byl predevsim pro nej. Jak sama jiste vis, pece o deti neni ani levna, ani jednoducha, stoji dost penez i usili. Takze aby se ti pomstil, bude se starat kdyz nechce?? Vzdyt je to postavene na hlavu, trest by to byl pro nej. Muzes jeho motivaci vyzkouset tak, ze reknes fajn, pojdme si to ted tri mesice zkusit, po tydnu stridat. Bud to za mesic vzda, nebo jeho motivace nebyla "hrozba", ale skutecny zajem o deti.
SP prospeje predevsim detem, budou stale mit tatinka i maminku, ktere se o ne staraji a maji je radi. Neprijdou ani o jednoho.
Pokud neni rozvod ochotny resit on, prece mas moznost to resit sama, nechapu proc v takovem svazku nadale zustavat.

nevěřícně_koukám
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od nevěřícně_koukám » 23 črc 2016 16:04

Opravdu nevím jak se někdo nemůže rozvést z důvodů SP....zvláště pak VŠ vzdělaní lidé. Co se týče dětí, pakliže ve svém věku nebudou chtít k tátovi, soudce zajisté přihlédne a i když nepřihlédne, asi to není nic moc starat se o děti, které mě nenávidí a Vy si užijte ten týden, nebo 14 dní oddechu a věnujte se sama sobě a třeba si zaplaťte něco na uklidnění a posílení duševního zdraví.

Nemesis
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Nemesis » 05 srp 2016 21:33

Tazatelka píše, že její manžel bude chtít střídavou péči, ne že se o děti bude chtít starat. Děti klidně přenechá nové partnerce, své matce nebo si zaplatí paní na hlídání.
Danae, jaký máte vztah s dětmi? Jsou už poměrně velké a mohou říct svůj názor. Myslím, že u tak velkých dětí hodně záleží na tom, jak situaci vidí ony a jak se vyvíjejí. Myslím, že pokud tráví většinu času jen s Vámi, chtěly by nejspíš zůstat u Vás a otce jen navštěvovat. V takovém případě by nejlepší počkat s rozvodem do doby, kdy budou děti dostatečně staré na to, aby soud vzal jejich názor v potaz.
Matka dvou dcer (* 2009 a 2011), od roku 2011 násilně oddělena od dětí a bojující za maximální možný kontakt

Odpovědět