změna příjmení dítěte

Odpovědět
mixer115
Nováček fóra

změna příjmení dítěte

Příspěvek od mixer115 » 06 srp 2016 11:03

Dobrý den,
mám s bývalou přítelkyní 3-letého kloučka, který má mé příjmení.
Už přes rok žijeme odloučeně.
Bývalá přítelkyně mě teď žádá, abych souhlasil se změnou na její příjmení,
jelikož syn bydlí s ní a ona řeší doktory, školku atd. V podstatě bych se změnou neměl problém,
mé příjmení je dost krkolomné, jen by mě zajímalo, jestli má příjmení nějaký vliv po právní stránce.
U soudu jsme zatím nebyli, nějak se dokážeme dohodnout i když to občas dost skřípe.
Tak nevím, kdyby došlo později na soud, abych nebyl v nějaké další nevýhodě, vůči matce.

Také by mě zajímalo, když se vdá a pojme manželovo příjmení, jak je to s příjmením dítěte.
Musí mě pak žádat o svolení, kdyby zase chtěla změnu?
Zatím tvrdí, že si příjmení měnit nebude, ale to se může rychle změnit.

Děkuji Vám za rady. Případně pokud může někdo doporučit právního poradce z Prahy, byl bych vděčen.

tulen2
Stálice fóra

Re: změna příjmení dítěte

Příspěvek od tulen2 » 06 srp 2016 14:29

Prijmeni zadnou roli nehraje - pouze psychologickou (a ta ale muze byt dulezita). Ja prilis nevidim duvod, proc by mela chtit diteti menit prijmeni, pokud by s tebou dal pocitala jako s otcem ditete, co se starat bude. Po prakticke strance ve skolce, u doktoru, atd .. prijmeni prece zadny problem neni. Pozadavek na zmenu prijmeni by pro me byl prvni signal, ze me asi bude chtit matka ze zivota ditete vytesnit co nejvic.
Ano, do 18-ti musite kdykoli se zmenou prijmeni souhlasit oba rodice, pokud rodicovska prava jednoho nejsou omezena.
Jak se o dite staras ted, a jake jsou v tom zamery do budoucna?

Odpovědět