manipulace proti SP

Odpovědět
HolPa
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: 16 srp 2015 16:03

manipulace proti SP

Příspěvek od HolPa » 17 srp 2016 07:29

Dobrý den všem,
mám dotaz jak se zachovat.
Máme soudně nařízenou SP proti vůli matky u dcer 7 a 9 let. V průběhu soudního řízení byla znaleckými posudky prokázána manipulace dětí matkou proti otci, otec byl posudkem označen jako vhodnější rodič, dohoda ohledně SP bylo po znaleckých zkoumáních na žádost matky a poté soudně stvrzena. SP fakticky probíhá již 2 roky. V poslední době je matkou dcerám podsouvána myšlenka, že jakmile bude dcerám 12 let, mohou u soudu říct, že chtějí být jen s matkou a nikdo nemám právo jim v tom bránit. Oproti dosavadním výstupům také nyní tvrdí, že dcery budou moci otce vídat kdykoli budou chtít. Matka se chce stěhovat 200km od současného bydliště, takže to fakticky nebude možné, tento svůj záměr i potvrdila při soudním řízení.

Můj dotaz je, zda je vhodné toto řešit přes OSPOD nebo jinou instituci, podat námitku proti jednání matky. Osobní domluva s bývalou ženou není možná, protože samozřejmě nic závadného na svém chování nespatřuje, dělá vše v nejlepším zájmu dětí.

Díky za radu.

forU
Stálice fóra
Příspěvky: 1245
Registrován: 05 led 2012 20:41
Bydliště: Praha a Středočeský kraj

Re: manipulace proti SP

Příspěvek od forU » 17 srp 2016 08:09

Pokud chcete, aby matka prováděla manipulaci kvalifikovaněji, tak se obraťte na OSPOD, určitě ji proškolí. Jediná obrana je práce s dětmi. Naučit je čelit této manipulaci. Pokud u vás budou cítit klid a bezpečí, nezatahování do konfliktu, budou od vás otužovány proti vlivu manipulace, pokud budou chápat, co matka dělá a proč, pokud se samy dokážou oddělit od manipulace matky, pak máte vyhráno. Takže pokud sám nevíte, jak děti proti manipulaci otužit, vyražte za psychologem, případně odborníkem na komunikaci a krizovou komunikaci.
Jo a ještě se naučte jednu věc, respektovat, že matka to může ze svého pohledu opravdu dělat v zájmu dětí. To, že vy vidíte ten zájem dětí jinde, neznamená, že matka nemá ze svého pohledu pravdu a vnitřně bojuje za děti prizmatem svého vnímání situace. Takže další cesta odstranění manipulace je pozměnit její vnímání zájmu dětí, tj. pokusit se v ní subjektivně odstranit výhrady k současnému stavu.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Tomáš
Stálice fóra
Příspěvky: 273
Registrován: 11 led 2012 15:56

Re: manipulace proti SP

Příspěvek od Tomáš » 17 srp 2016 09:45

Nejlepší je s dětmi mluvit stejně jako ona. OSPOD bych do toho netahal. Dcerám pravidelně vysvětlujte, že ve 12 sice mohou u soudu říct, co chtějí, ale že s oběma rodiči je jim nejlépe, což předpokládám ze své strany maximálně plníte. Vysvětlujte jim, že když by byly jen s matkou, přišly by o .... (seznam všech aktivit, které s nimi děláte). Pokud se matka odstěhuje, upozorňujte ji předem, že ponese náklady na dojíždění dětí. Přiměřeně věku bych neváhal ani dcerám dát přečíst příběhy dětí, které vyrostly bez otce a pak jim to škodilo zbytek života.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

Nemesis
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 37
Registrován: 05 srp 2016 18:02

Re: manipulace proti SP

Příspěvek od Nemesis » 21 srp 2016 11:22

Detem vysvetlete vyhody toho, jak to funguje, maji mamu i tatu a jsou ve svem obvyklem prostredi.
U soudu muzete argumentovat tim, ze soucasna situace funguje a Vy si neprejete nic menit. Pokud se neco presto menit bude, potom pripomente, ze je to matka, ktera se chce stehovat, Vy jste podle posudku vhodnejsim rodicem a tudiz mohou deti zustat u Vas (navic v obvyklem prostredi) a matku budou moci navstevovat, kdy budou chtit. Naklady ponese ona, protoze z jeji vule by stehovani probehlo.
Pokud na tom budete trvat, mozna matka od sveho planu ustoupi.

Takova stehovana obvykle nebyvaji nezbytna a temer nikdy v zajmu deti.
Matka dvou dcer (* 2009 a 2011), od roku 2011 násilně oddělena od dětí a bojující za maximální možný kontakt

Odpovědět