Stridava pece - otec se ozval po sesti letech

Odpovědět
Voodoo68
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: 22 srp 2016 20:40

Stridava pece - otec se ozval po sesti letech

Příspěvek od Voodoo68 » 22 srp 2016 20:50

Hezky den, mam sedmilete dítě, otec neni zapsán v rodném listě. Syna videl parkrate po narozeni a pak uz se neozval, na syna neplatil. Ozval se před rokem, zacal si syna brat 1x za 14 dni na nedeli a posílat na nej penize a tyto prázdniny si jo vzal na tyden - syn více dni nechtěl. On ted přemýšlí ze by chtel zapsat do rodného listu a o střídave peci s tim ze by to bylo po pul roce protoze bydlí 200 km daleko a kvuli praci se nemuze přestěhovat. Ja sice jsem na mateřské a partner muze pracovat odkudkoliv ale proc bych se mela stěhovat kdyz zde mam přátele a jsem zde zvykla a spokojena. Nechci ale aby byl syn pul roku pryc. Mam s partnerem dvě deti a syn tedy dva mladší sourozence a myslím ze by to rozhodne narušilo jejich vztah. Ma šanci uspět? Nepřijde mi fér se začít zajímat po tak dlouhé době. Nemam proti aby si ho jednou za 14 dni bral na cely vikend a více dnu behem prázdnin, syn ale moc nechce.

forU
Stálice fóra
Příspěvky: 1245
Registrován: 05 led 2012 20:41
Bydliště: Praha a Středočeský kraj

Re: Stridava pece - otec se ozval po sesti letech

Příspěvek od forU » 23 srp 2016 10:23

Z hlediska práva je bez šance, dokud nebude v rodném listu.
Až bude v rodném listu, jsou jeho šance velmi mizivé, jednalo by se o zásadní narušení stability výchovného prostředí dítěte navíc v situaci, kdy matka styk s otcem (dle vnímání opatrovnického světa) sama aktivně podporuje. Tudíž myslím, že nebude ani shledána potřeba styk upravovat, natož měnit úpravu péče. Pokud otec neprojeví skutečně vážný zájem tím, že upřednostní zájem dítěte na jedné škole a prostředí před svým zájmem zachovat si svou životní stabilitu, neměl by takový otec šanci na střídavku ani dostat. Takže doporučuji nadále podporovat kontakt dítěte s otcem a tím v podstatě vyloučit důvodnost jeho požadavku do doby, než se přestěhuje. To vše platí pouze v případě, že jeho dřívější nezájem a nastolená vzdálenost nejsou podmíněny chováním matky.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

tulen2
Stálice fóra
Příspěvky: 1867
Registrován: 28 úno 2014 15:56

Re: Stridava pece - otec se ozval po sesti letech

Příspěvek od tulen2 » 23 srp 2016 14:32

Ano, na tohle co chce otec sance neni. Nicmene jako matka bys mela kontakt ditete s otcem podporovat co nejvic, dite pozitivne motivovat k jeho navstevam - a pokud otec bude otcem, brzo chtit samo zacne. Treba to presvedci i otce aby se prestehoval do bydliste ditete a SP nakonec zkusite.

Odpovědět