Když se vaše ex "kousne" a žene to do extrému

Odpovědět
jettro
Nováček fóra

Když se vaše ex "kousne" a žene to do extrému

Příspěvek od jettro » 10 říj 2016 22:01

Ahoj všichni, dostal jsem se do zajímavé situace a rád bych tady sesbíral nějaké podněty ideálně z Vašich zkušeností. Nějaký ten pátek/rok máme s ex střídavou péči a i přes její četné naschvály a výhrady celkem funguje. Nicméně teď vyrukovala s tím, že při přebírání dětí si donese své oblečení, děti se u mě převlečou a půjdou k ní. No a já ať si donesu opačně komplet obelečení zase své... Za mě je tohle, z mnoha důvodů pitomost, kterou nechci absolvovat - pominu-li fakt, jak se u této šaškárny musí asi cítit děti. Dotázal jsem se na OSPOD s tím, že tímto porušuje dohodu, kterou jsme na OSPOD uzavřeli, polonahé děti podle mě nejsou připraveny k předání druhému rodiči vtermínu stanovém soudem.... - odpověď ve stručnosti: poraď si sám. Suma sumárum: ex si dělá co chce a OSPODU je to teď jedno. Tak se Vás tedy ptám... Vnímám tenhle výmysl ex a přístu OSPDO podle Vás já špatně jako blbost? Máte nějakou zkušenost z podobné situace? Řešili jste něco podobného, kdy se vaše ex zkrátka "kousla" a snažila se Vás do něčeho podobného vmanipulovat i za cenu, že vaše děti vystrčí do dveří jen ve spodním prádle? Docel aby mě zajímal také názor té paní, která zakládala téma o těch zakomplexovaných tatíncích - ideálně praktický postup z její praxe. Díky moc za reakce

tulen2
Stálice fóra

Re: Když se vaše ex "kousne" a žene to do extrému

Příspěvek od tulen2 » 11 říj 2016 07:38

A jaky k takovemu silenemu postupu ma duvod? Trapi vasi domacnost opakovane svrab, nebo tak neco :)?
Vazne - u vetsiny lidi co stridaji se nepredava skoro nic. Jen drazsi a vetsi veci (lyzovaci bundy, lyze, kola, prilby...). Zaroven se ale prilis neresi v cem deti prichazeji a odchazeji, veci toho druheho se poznaji, a postupne se vraceji.
Je jejim duvodem to ze tvrdi ze ji veci nevracis a mizi ji u tebe? Nebo ze ji je spinis a nicis? Vnimas ze to tak trochu je, nebo si myslis ze to tak neni?
Reseni by mohlo byt takove, ze veci na predavani budou pouze tvoje, v cem od tebe odejdou, do toho se pred odchodem od matky prevliknou. Aby si kazdy na predani vozil svoje veci a u dveri prevlikal - to je fakt blaznive.
Ospod - ano, tady trochu take selhava. Pokracuje ve sve klasice "to my nic, musite se dohodnout sami" Ale nicmene taky si nemyslim ze by takove veci resit mel. Kdyz uz si se ale na nej obratil - stejne usili jako sesmolit odpoved "to my neresime, to je vase vec" by stalo "doporucujeme vam obratit se spolecne na poradnu. Je to v kompetenci rodicu, nicmene toto reseni neni nejspis nejvhodnejsi, a doporucili bychom hledat jine, napriklad ..." a poslat to zaroven otci i matce. A v poradne samozrejme nejake schudne reseni najit pomuzou, rozeberou se duvody co k tomu vedou, atd.

Magi_mb
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Magi_mb » 11 říj 2016 09:19

Buď moc rád, že střídáš. Doporučuji poprvé přivézt věci a pak na "přesun" nechávat u matky věci tvoje. Vysvětlit dětem, že si je mají obléct, než za tebou pojedou, vysvětlit jim to a zbytečně nehrotit. My nestřídáme, ale řešit jsme to museli také tak. Děti mají naše věci u matky (prý vždy celý týden v igelitce) a než jedou za námi, prostě se do nich obléknou. Důvodem bylo neustálé dohadování, že si u nás něco počkodily či zamazaly. Ale je fakt, že matka nám "nepůjčuje" ani větší věci jako lyže či kola. Ač manžel platí výživné na 2 děti 8.000,- z platu asu 24.000,- (a to máme ještě jedno děcko spolu), tak vždy jen na náš požadavek odepsala, až jim to koupíš tak ti to budu posílat. No a tak jsem jim to koupila, ale mají to prostě pouze u nás. Prostě moje rada, nehrotit, co není životně důležité a hadry na sebe fakt důležité nejsou.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 11 říj 2016 14:19

Magi_mb píše:...neustálé dohadování, že si u nás něco počkodily či zamazaly. ....platí výživné na 2 děti 8.000,- ....

.... Prostě moje rada, nehrotit, co není životně důležité....
Koukam, ze je to u psychomatek odmitajicich SP vsude podobne. I kdyz otec vsechny veci fakticky skrze vyzivne plati, beda aby je jeste zamazal :). A kolo at si koupi svoje :).

Taktak, radim to same. Sekace jsou slusnych hadru plne, stejne tak sportovni potreby, atd, za par korun, nema smysl nechat se otravovat a sikanovat.

Jeste pro puvodniho tazatele - kolik je detem? Pokud fakt nejsou male, rekni matce, at se s pozadavky na prevlekani a co kde zapomneli obraci primo na deti - od nejakeho rozumneho veku (8?) uz za zapomenute tricko nejsi zodpovedny ty, ale dite.

jettro
Nováček fóra

Příspěvek od jettro » 11 říj 2016 22:20

Kdyby aspoň svrab ať má reálný důvod :-) Ano, do nedávna se neřešilo v čem přijdou, v dražším oblečení odcházeli a přicházeli (zimní boty, bundy...), věci jsme kupovali půl na půl... pohodový stav a co se nákladů týká vyvážený. Z mého pohledu se děly přirozené věci - něco se zatoulá u mě, něco u ní a zase se to v krátkém čase vrátí. Děti chtějí jít k jednomu v něčem co se jim líbí od druhého a opačně... Když začala poprvé vyskakovat, že mám černou studnu na její věci, dal jsem jí v kabeli všechny věci ať si vybere co je jí a pak mi vrátila zbytek - povracela i věci, které nakupovala ona... Zkrátka jí asi ruplo v bedně a má potřebu vyrobit problém, kde není, nevím... S dohodami a rozebírání důvodu na OSPOD mám jeden problém (a samozřejmě to není samospasitelná organizace). Ex funguje stylem: uzavřu téměř jakoukoliv dohodu a jak se mi zlíbí, se na ni vykašlu. A OSPOD: my s dohodou sepsanou u nás nic, to je na rodičích. K čemu potom takové dohody a schůzky na OSPOD? Tvrdím, že jakmile jedna strana zjistí jak OSPOD funguje/nefunguje, má je na háku. Bohužel. Patrně vyjma rodin, kde jsou děti zanedbávané apod.

Dětem je 6 a 9, takže rozum už na toto začínají mít. Nicméně se mi je moc nechce je zatahovat do věcí, které mají zůstat mezi rodiči - každý kdo má děti pochopí proč, zejména pokud prošli rozvodem.

Nad tím, co píše Magi, jsem také přemýšlel, ovšem narazil jsem na jeden háček. Zimní boty, bundy, mikiny... ono to něco stojí a zase nechci kluky oblékat jako "bezďáky". Nechci jí dělat pokladničku na dražší části oblečení, ve kterých potom budou celý týden běhat.... Kola, lyže atd. máme každý svoje, od okamžiku, kdy na tom ex začala trvat - což mi taky přijde střelené - zbytečně platit 2x za ty samé dražší věci, které lze jednoduše převést (bydlíme cca 500m od sebe). Magi, podle toho co píšeš usuzuju, že jsi žena a vidíš, do ženské hlavy víc, než my chlapi tady :-) Jen tak pro zajímavost.... dá se tohle počínání ex nějak rozumně vysvětlit z pohledu ženy?
PS: nechce se mi plýtvat energií na hrocení čehokoliv - takový luxus si rád odpustím :-) Jen mě vytáčí naschvály podobné tomuto a víc hlav, víc ví :-)

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 12 říj 2016 07:50

jettro píše:...Kola, lyže atd. máme každý svoje, od okamžiku, kdy na tom ex začala trvat - což mi taky přijde střelené - zbytečně platit 2x za ty samé dražší věci, které lze jednoduše převést ....
Je to drazsi, ale na druhou stranu pohodlnejsi a pro vsechny prijemnejsi, nez balit tasky veci a prevazet je. Holt matka zvolila tuhle cestu (a nemyslim si ze by cesta uplneho rozdeleni, i drazsich veci byla uplne blba - opet, minimalizuje to treci plochy, kdo co rozbil, opravil, zapomnel ...). Jen uplatnovat ji nucenym prevlekanim deti "mezi dvermi" je uz moc.
Psal si, ze veci kupujete +- napul. Vyzivne taky +- stejne? Tak to nehrot, a holt kupuj veci svoje (kdyz to je jeji prani) a nech ji, at si taky kupuje svoje sama. Vyssi naklady mas ty i ona, vyssi pohodli take oba. Nikdo ji ke sdileni veci nutit nemuze, a take by nemel.
Mohl bys na tom byt mnohem hur - platit ohromne vyzivne, za ktere si matka pro deti poridi co chce, a tobe z toho nebude nic pujcovat, a kdyz to pro deti tedy koupis taky, tak jeste kricet ze ji mas platit vic, kdyz to muzes koupit :-).
Treba u tebe matka po case uvidi, ze nemit ani drazsi veci sdilene je prilis drahe i pro ni.

Magi_mb
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Magi_mb » 12 říj 2016 15:16

Toto počínání se dá vysvětlit pouze snahou o to vyvolat problém. Tím, že ona Ti klade nějaké podmínky a ty je nechceš (nebo třeba i nemůžeš) dodržovat, dostáváš se do pozice neochotného domluvy, toho, kdo neustále vyvolává problémy. A pokud s tím půjdeš i na sociálku, tak ještě víc. Tím ji dáváš zbraň říci, že střídavá péče nevyhovuje, nefunguje, že nejsi schopen se na ničem dohodnout (to, že jen nechceš přesně skákat jak ona píská nesmyslnou píseň, to už se nikde rozebírat nebude). No a pak podá návrh na svojí výhradní péči, protože rodiče nejsou schopni se domluvit. A ano, sociálna řekne, jó, on sem chodil si stěžovat a stále prudil. Takže podle mě jí jde asi o toto. Nebo to je prostě problémistka, která se ráda hádá a dohaduje, nebo má pocit, že ona dává dětem toho materiálního víc a chce Ti to, donucením koupit všechno svoje, ukázat („ať ha*zl vidí, jak je to drahé“), nevím, neznám ji a vlastně ani moc nechápu. A proto radím, neřeš, kup všechno, co děti potřebují. Ono na 1 týden těch věcí tak moc není. A týden, co s tebou nejsou, to prostě vypereš, a budou to mít opět připravené. Na přesun jim dej jen ty věci třeba ze sekáče a navíc po sobě můžou dědit. A popravdě, já bych se u nás už k převážení nějakých tašek ani na víkend už nevrátila. Né vždy víme, co přesně budeme dělat, co bude potřeba, jaké bude počasí, kolik bude úkolů a tím volného času na zábavu,… Takže raději mám věci všechny pro všechny. Děti máme celkem 4 a tak se občas posouvají, někdy i půjčují, ale jde to. Největší problém mívám se 14-ti denní dovolenou, protože ani zde matka dětem nic nepošle. A sehnat pak pro 4 děti věci na 14 dní, kdy ještě celý týden prší, no to je teprve žůžo.

jettro
Nováček fóra

Příspěvek od jettro » 12 říj 2016 16:41

OK, díky všem za názory - třeba vám bdu moct zase já příště pomoct svým názorem na váš problém :-)

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 12 říj 2016 17:14

Sorry, ale řešíte malichernosti. Když to tak ex chce, tak to tak dělejte. O co jde? Nějaký důvod má, vám nepřísluší ho zkoumat. Že vás OSPOD poslal se dohodnout, docela chápu, myslím, že by měli řešit závažnější problémy. U vás je problém v tom, že se VZÁJEMNĚ nerespektujete.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

katka1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od katka1 » 01 úno 2017 20:47

Nejjednodušší je to neřešit....abychom se vyhnuli těmto sporům, jak děti přijdou (chodí večer) tak si to svlíknou s tím, že se jdou koupat (aby nebyly vystaveny stresu sundej to ze sebe at to nezničíš :-) ), a já to uložím jak to je (s flekem nebo bez, s dírou nebo bez :-) ) do skříně...tedy spodní prádlo a ponožky hodím oprat :-) a jak jdou k tatínkovi, tak jim to nachystám zas, že přijede tatka, at se oblíknou, oni to moc neřeší tak si to navlíknou a jdou....a je klid...kdo co komu zapral, roztrhal a kolik co stálo....

Odpovědět