SP zatím dohodou

Headhunter
Nováček fóra

Re: SP zatím dohodou

Příspěvek od Headhunter » 21 pro 2016 13:41

No tak nedovedete si predstavit jak rad bych rekl celou pravdu nekde na soude nebo na ospodu, jak se zachovala jak se mnou vyjebala atd.., a nejen to.. jenze vsude slysim co bych mel a nemel, tak drzim hubu a jen se snazim stridat co to jde.. popisovat vsechno nema smysl, druhej by ty nervi asi nemel. Ale ja to jeste vydrzim. Samozrejme k soudu bych nerad chodil sám.

Katerina
Nováček fóra

Příspěvek od Katerina » 05 led 2017 15:14

Já bych se tolik nebránila tomu, aby mělo dítě dva táty a říkalo jim tak. Ono to tak reálně je, že dítě si vytvoří k novému partnerovi vztah jako k dalšímu rodiči a vlastně je to tak pro něj dobře, pokud ten biologický rodič z toho neudělá aféru. Dospělý to bohužel často vnímá jako újmu, žárlí a upozorňuje na to, že "ten druhý není tvůj táta", ale tím jenom způsobuje dítěti úzkost. Držím Vám palce, ať Vám to odklepnou.

Headhunter
Nováček fóra

Příspěvek od Headhunter » 20 úno 2017 10:59

Zdravím,
máme dohodu týden/tyden podespsanou u advokátky otec 1500 matce
(tenkrat jsem pristoupil na to ze ji dám polovinu odpoctu na dani což je 6500 ročně, plus každej měsíc 1500 jako výživné)
předávání mělo bejt vždy tam kde se dítě nacházelo (čily u toho z rodiču, u koho dítě právě bylo)

Tuto dohodu matka vypověděla a střídáme dál týden/týden a peníze jí posílám dál.
Školku platíme 50/50 věci do školky apod jsem kupoval já, oblečení na doma každej sví, a boty a kalhoty na ven bundu a drazší položky tak nějak něco já něco matka.
Dceru už vozím jen já matce a zas si pro ni jezdím.
Tudíž moje náklady jsou na střídání a vůbec asi takové
průměrný plat 17 400
1500 matce + 550 odpočet na dani
800 benzín do školky a za mámou a zpět...
čily nějaký 3000,-
plus samozřejmě náklady stejný jako matka (chod domácnosti, strava, školka, oblečení, zábava).

Matčin příjem po ukončení mateřské officiálně 1500 + 550 ode mě. Celé dětské přídavky, 3500,- příspěvek na bydlení od státu protože bydlí sama (ihned po rozchodu si nastěhovala nového přítele), officialně nepracuje, ale vím, že pracuje na černo pod přítelem.

Po tom co matka tuto dohodu vypověděla a chovaní její ke mě bylo všelijaký, jsme se dopracovaly k pohodovému jednání. (Vycházíme na oko výborně).
V nejblyžší době jdeme na ospod podepsat dohodu, že oba souhlasíme s tím jak to máme doposud.
Což je 1500 + 550,- k rukam matky a dítě 7/7.
A mě zajíma jestli toto mám napsat do dohdy no nejraději bych jí neplatil nic, a raději třeba dceři založil stavebni spoření.
Matka evidentně nestrádá, má přítele, začla znovu kouřit, sice nemá automobil, ale má dům.
Já žiji sám, mám auto k dojíždeni do prace, ale bydlím v nájmu a popravde kazda kačka se mi hodí, protože s toho co vydelam atd.. moc neusetrim a rád bych v budoucnu měl konečně už taky sví bydlení atd...

Ptám se jestli mám alimenty nechat na soudě, navrhnout matce zrušení, s čímž souhlasit nebude, nebo je do dohody napsat a nechat to na soudě, nebo to prostě překousnout, že dceru živím prakticky já i v době u matky a ona si jen užívá ?
Není špatná máma a já si myslím, že nejsem špatný otec oba chceme pro dceru to nejlepší...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 20 úno 2017 12:26

Osobne bych do toho takhle sel. A byl rad, ze je SP na svete, ze nebudou nutne psychoposudky (10-20k), ze nebude dlouhe soudni rizeni, placeni advokata ...
2k mesicne matce s tim, ze veci kupuje i ona, ze skolku plati, atd... neni zas tak strasna dan za klid a moznost si s ditetem uzivat. Kazdopadne az pracovat normalne zacne, muzes prece soud o upravu vyzivneho pozadat (a pravdepodobne ti vyhovi a nejake ji urci)

Headhunter
Nováček fóra

Příspěvek od Headhunter » 20 úno 2017 21:57

Otázka jestli začne protože ona je tak .... že je schopna byt na pracaku a makat na cerno do xx
jeji matka si zaplatila duchod a po nakych reformach co ji ho sebraly ted musi makat jak srubek kdovi do kdy :D

Jinak jsem si taky rikal ze ji polovinu odpoctu dani nedam, bud at jde ofiko delat a pak ji poslu polovinu, nebo si budem odecitat kazdej 50% proc bych mel davat ji polovinu kdyz ona si nema kde odecitat ze ... a vycurane bere davky a stejne pracuje...
Ale to je v podstate jedno, človek si rekne je to na malou...

jeste teda jedna vec ona ji poridila nejakou pojistku na nemoc apod... urazovou i s nakym malym sporenim 500 platí celkove mesicne, nijak se o tom se mnou neradila. Dcera pojistena byla u me, jenze po tom co mi pojistovna dala almuznu za tri mesice doma po urazu v praci, jsme se dohodly a celou pojistku zrusily, takze mala pojistena nebyla ani na me ani na ni, a ja taky ne.
Ex ale pak sla a udelala ji tudle pojistku, na tu ji ale neprispivam, proc taky dle me ji muze radeji vzit na dovolenou, nebo ji zaplatit neco lepsiho jak krmit pojistovnu. A kdyz uz sporit coz je dle me nejlepsi varianta tak stavebko, treba lisku. To by bylo nejlepsi kdybych ji daval 2000 k rukam a ona posilala treba 2500,- male na stavebko.
Taky se ale stalo, že jeji soused mel dva kluky jako ze jim sporil stavebko a pak zjistil ze prvni syn neni jeho, nakonec obe stavebka zrusil, penizky vybral a kluci nevidely ani korunu... a tohodle bych se chtel vyvarovat.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 21 úno 2017 09:58

tak at si ona spoří kde chce,ty si spoř, kde chceš.
A můžeš jí to spořit na účtu na svý jméno a máš jistotu, že nic nikdo nevybere.

Headhunter
Nováček fóra

Příspěvek od Headhunter » 21 úno 2017 12:33

Dobrý no tak máme novou dohodu v ktery stoji, že matka dospela k tomu, že male SP svědčí.
Ale nechce jít k soud, náraz podle jejich slov chce fungovat bez soudu, jinak prý pujde na soud s advokatku pry se boji
abych ji nejak nepodrazil, chce po me aby jsme oba vse stahly, coz já neudelam, chci to nechat schvalit soudem.

Pavel Janů
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Pavel Janů » 26 úno 2017 02:13

Jen krátkou poznámku na téma "jedna postýlka". To je podle mě pitomost na kvadrát. Normální dítě se vyspí kdekoliv. Tím samozřejmě neříkám že má spát každý týden úplně jinde, ale já třeba mám kluka nyní ve věku 3,5 r., střídavka od 2,5 r. Už po půl roce života přespával u rodičů mojí ex, nebo na chalupě po mých rodičích. Ve třech letech jsem ho vzal na týden do Bulharska, spaní v hotelu úplně bez problémů, naopak si to užíval protože jsme měli "letiště", byli jsme teď v lednu o víkendu na horách, ubytování penzion na dvě noci, zase spaní bez problémů... Tomu dítěti je s prominutím totálně u prdele kde spí, hlavně že je tam s ním táta nebo máma. Naopak na něm vidim že v cizím prostředí se mu líbí víc, prostě proto že je to jiné než doma :)

Odpovědět