Nemocné dítě

Odpovědět
77car
Nováček fóra

Nemocné dítě

Příspěvek od 77car » 13 úno 2018 12:09

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na onemocnění dítěte. Pracuji na krátký a dlouhý týden 12h směny. Syna mám aktuálně skoro ve všech svých volných dnech mimo úterý (6 dní ze 14 dní- v jednom týdnu to je pondělí a pátek až neděle, další týden to je středa a čtvrtek) což je taková skoro střídavá péče. Zatím se stále soudím o střídavou péči po 7dnech. V rozsudku se nicméně o střídavé péči nic nepíše, je tam psáno, že syn je v péči matky a mě je povolen styk ve výše uvedené dny. Syn mi onemocněl, je nachlazen, rýma, kašel, možná nemá ani teplotu a když, tak nízkou cca 37,5. V pondělí mi matka syna SMSkou nařídila, abych si pro syna nejezdil, že je nemocný. Večer jsem ho měl vracet a tak jsem souhlasil. Chtěl jsem syna alespoň pozdravit mezi dveřmi a dát mu pusu, ale bylo mi to zakázáno, protože je syn nemocen. Synovi jsem se pokoušel volat na jeho telefon - exmanželka zablokovala moje číslo. Tak volám na číslo exmanželky (je notoricky známá, že mi nebere telefony) a až naponěkolikáté mi bere telefon a syna mi nejprve odmítá dát k telefonu ale nakonec mám štěstí. Dle rozhovoru se synem zjišťuji, že syn klidový režim nemá, hraje si a dovádí s mladším polorodým bratrem. Mám příště vyžadovat po exmanželce vydání syna v takovémto případě (matka nemá od doktora písemný zákaz převozu syna) a co dělat, když bude matka stát mezi dveřma a říkat, že syna nevydá a já naopak, že syna chci??? Mám jít na sociálku nebo policii nebo mi nic nepomůže??? Jinak čekáme na soud o střídavou péči a soudkyně si vyžádala rozhovor sociálky s mým 6 letým synem u mě doma. Syn se vyjádřil, že chce být 7 dní u matky a 7 dní u otce. Předem děkuji za odpověď.

tulen2
Stálice fóra

Re: Nemocné dítě

Příspěvek od tulen2 » 13 úno 2018 12:56

Urcite v takovych pripadech na predani ditete trvej. Pokud k predani nedojde, privolej nejakeho nezavisleho svedka (policie nutne byt nemusi, ale je to lepsi), a nepredani zadokumentuj. Policie matku nedonuti, pouze je povinna sepsat protokol. Pokud k tomu ma matka sklony, nepredavat, doporucuju predem jemne promluvit s doktorem a vysvetlit mu situaci. Ze chapes ze dite se 40-kami a zapalem plic se predavat nebude, ale 37.2 a kasel nijak nebrani, tak aby pripadne byl opatrny v pozadavcich matky aby ji psal nejake zpravy ze to nejde, aby stav ditete posuzoval s ohledem na to.
Po kazdem jednotlivem nepredani:
1. Pisemne uvedomit ospod a pozadovat, aby matku seznamil s povinnosti predate a respektovat rozsudek.
2. Na soud podat navrh na vykon rozhodnuti, cislovany. V prvnim chtit domluvu matce, v dalsim domluvu + mirnou pokutu, v tretim citelnejsi pokutu ....

Bude se ti to hodit v argumentaci proc SP, navic to muzes nazyvat prave tou zmenou pomeru (matka zacina nepredavat a soudni rozhodnuti mari).

Odpovědět