Diagnosticky ustav

Odpovědět
Mizi
Nováček fóra

Diagnosticky ustav

Příspěvek od Mizi » 01 lis 2018 11:14

Dobry den,

rada bych se zeptala jak postupovat v pripade meho pritele. Jeho nezletily syn ma problemy s drogami a matka jej vzala na konzultaci do diagnostickeho ustavu. Tam otci odmitaji sdelit jakekoliv informace. Pravo ma pry pouze matka. Jak ma pritel postupovat, aby mel moznost ucastnit se konzultaci se svym synem? Bohuzel domluva s matkou neni mozna. Nepreje si, aby se otec jakkoliv ucastnil, protoze problemy s drogami chce shodit na nej. Jak se prosim branit a spravne postupovat?

tulen2
Stálice fóra

Re: Diagnosticky ustav

Příspěvek od tulen2 » 01 lis 2018 12:08

Vysvetlit v diagnostickem ustavu, ze ma uplne stejne pravo na informace jako matka, nebyl zbaven rodicovske odpovednosti. Ze to, ze je dite v peci matky, nehraje zadnou roli.
Verim, ze vysvetleni pomuze, pokud ne, pisemna zadost o informace, nasledne stiznost zrizovateli centra, pripadne zaloba, aby si podobne veci v budoucnu vuci dalsim rodicum nedovolovali. Toto plati samozrejme pouze v pripade deti nezletilych.

Mizi
Nováček fóra

Příspěvek od Mizi » 01 lis 2018 13:44

Dekuji za pohotovou odpoved.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 01 lis 2018 16:35

Jeste pozor na psychologii .... misto kriku "ja mam pravo, narok, musite mi informace poskytnout..." bude urcite fungovat lepe - " mne mrzi, ze se s matkou nemuzu dohodnout, ze mi ty informace nedava primo matka. Je mi teda lito ze musim otravovat primo vas. Ale na synovi mi zalezi, a zajima mne co a jak, jak muzu reseni problem pomoct ja, jak je vhodne se k nemu chovat..... " - "myslim ze se mylite, ze mi nejste povinni info sdelovat. To ze ma matka syna v peci nijak neznamena omezeni me rodicovske odpovednosti a pravomoci, znamena to bohuzel jen mene casu ktery s nim travit mohu... pokud to nevite, poptejte se.."
A az kdyz to opravdu nepujde, jit si za svym pravem tvrdou cestou a sporem. Protoze - otec a matka a ten diagnostak by meli postupovat v zajmu ditete jako partneri, situaci resit VSICHNI spolu.

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 21 lis 2018 17:32

Ani bych je moc nezatěžoval rozborem záležitostí kolem vztahu s matkou, ty nejsou pro ústav podstatné. Prostě a srozumitelně: "... žádám Vás, jako otec a zákonný zástupce mého syna, o informaci o jeho zdravotním stavu, a to ve stejném rozsahu jako matka; odpověď očekávám do .... "
Oni to dají právníkovi a ten jim sám vysvětlí, co a jak.
Pak na zřizovatele, státní správu atd., viz Tuleň.
...

Odpovědět