Jak na komunikaci s "majitelkou dětí"

Re: Jak na komunikaci s "majitelkou dětí"

Příspěvekod tulen2 » 26 úno 2018 14:03

Simpson123 píše:.... Uz jsem se naucil ze majitelku deti nesmim kritizovat, protoze to vyvolalvalo nikam nevedouci hadky

.... No a ted me matka s oblibou postavi do situaci ze decko neco vyvede a ja bych spis decko okrikl a ona jak je decko uzasne....

Tady si na to sam odpovidas :).
Kdyz bude dite s tebou, vychovavej podle sveho, kdyz s matkou, take ji do toho nekecej. Nezmenis to.
A urcite na to nikde nepoukazuj - jen by si vsichni smlsli ze mate odlisne vychovne styly = SP mozna neni :-), stejne jako problem v komunikaci = SP mozna neni. Nikdo uz nezkouma (a casto to ani objektivne nejde nejde posoudit) ci chyba to je, ci styl je lepsi.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Simpson123 » 26 úno 2018 15:40

Ja se tesim az decka budou dost velke, aby kdyz jsou u mne, u toho majitelka deti nemusela porad byt a hlidat jako hlidaci pes. :lol:

Jinak mi celkem pomohlo studovat antistridavka Klimese, to je esence argumentu proti stridave vychove , pekne hutne v kostce: http://www.klimes.us/media/
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvekod Simpson123 » 13 bře 2018 10:56

Dotaz zase na tema jak na komunikaci s majitelkou deti.

Zacal jsem durazne s majitelkou mluvit ze chci decka vice vidat tak, aby to vyhovovalo mne, protoze nedodrzuje ustni dohody o styku z minulosti tak jsem trochu pridal na durazu. Ma nejaky vyznam na matku durazne mluvit v tom smyslu ze si nenecham diktovat jak a kdy decka uvidim, ze decka proste chci vidat tak a tak a nenecham si diktovat ze to nejde protoze si majitelka deti nepreje a podobne?

Jasne tohle resi mnoho otcu, jen nevim - nemate nejaky odkaz na komunikacni desatero, uz jsem si osvojit frazi ze je v zajmu deti aby decka mely vztah s otcem, ale jak na to kdyz mam chytrou majitelku deti co na to odpovida - samozrejme tatinku, zadny poblem, ale ne ted az za rok a mozna az budou deti vetsi a podobne.

Mluvi ta moje matka jako kdyz maslo ukrajuje ale styk s deckama je jen a pouze jak ona chce a kdyz ona chce. Ze by se prizpusobila moji praci a casovym moznostem (preferuji samozrejme vikendy kdyz nemusim pracovat) to nefunguje. A pak si ta majitelka s usmevem se mnou vymeta - ale vzdyt preci prijed se na deti podivat vecer po praci - pritom vi ze je to o nicem - nekde vecer na hodinu s vyplazenym jazykem jet po praci a pritom ty vikendy mam volne a ona taky. Jenze ona ty vikendy proste chytre mari - rekne s usmevem a s klidem no my uz s detma mame xyz aktivitu = otec ma smulu.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvekod Pavel Soukup » 15 bře 2018 15:32

Simpson123 píše:Zacal jsem durazne s majitelkou mluvit ze chci decka vice vidat tak, aby to vyhovovalo mne...

Spor o děti je strategicko logická hra. Začni myslet, v tomto směru jsi lépe vybaven než slepice. Slepice má však výhodu množství. Být před ní tedy chce fištróna. Tvé kroky musí vést na OSPOD a tam svou energii zaměř na zpracování feminobáby. Musíš ji zmastit tak, aby nejlépe kroky učinila ona. Takže s matkou se nehádat (to vede jen k PO a to nepotřebuješ), mazej na OSPOD a tam bojuj. Přeji pěknou zábavu
Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvekod Simpson123 » 16 bře 2018 14:20

No ta moje majitelka je chytra. Kdyz mam ja cas a naladu s deckama byt (preferuji vikendy) tak si ona naplanuje jine (samozrejme) dulezitejsi aktivity s detmi a tim vikendy padaji a otec ma smulu.

Pak mile a v poklidu oznami pri mem stezovani si ze vikendy decka nevidim, ze preci decka muzu vidat pres tyden - coz dobre vi ze je pro me nesnadne si zorganizovat. Taky BTW co clovek vecer po praci mezi 17 - 18 stihne s deckama uzit....malo nebo skoro nic.

A v 19 00 uz decka spi/uspava - takze jako jde na me chytre ta moje majitelka. K dokonalosti pak privedla svoje povidacky jak jsou decka male a jak musi byt u maminky a ze az budou vetsi tak mozna za rok za dva ze neco s otcem bude.....tomu ale uz neverim vubec ze se to zlepsi...je to porad stejne a ma decka pevne ve sve moci a dle meho jen obratne fixuje model "otec - strejda se prisel podivat na decka a za hodinu odejde pryc".....hraje to na to ze se s tim casem smirim a prestanu otravovat se stridavkou.

Takze v podstate styku nebrani ale pekne mi to "slusne-korektne" diktuje kdy a jak decka uvidim. Nejvetsi problem je ze vikendy vpodstate sabotuje. Dela to asi nejlip jak muze, predstira vstricnost a slusnost a pritom systematicky styk omezuje/znesnadnuje a vytvari podminky takove, aby me to vysilovalo. Zneprijemnuje mi to, ja jsem pak nastvany protoze si samozrejme umim spocitat ze zena na materske ma cely tyden cas na decka a nechodi do prace a mohlo by ji byt jedno jestli je pondeli nebo nedele....

Ma me tam kde me chtela mit . Uz rok ze me dela strejca co decka vidi tak 3x tydne na 2hodiny.

Na OSPOD nema ani cenu chodit. Tam by me poslali do haje co si to dovoluji matku nutit aby mi decka davala na vikendy kdyz maji jen malo pres rok a jiste by mi OSPODbabizny vysvetlily jak jsem hnusny ze si na "styk" s detmi neberu dovolenou v praci a nebo at dam asi rovnou vypoved z prace, abych mamince situaci ulehcil, pritom samozrejme penize mamince chodici bankomat otec posilat musi :|

Je to na palici v jakem systemu opatrovnicke justice zijeme.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvekod Jan Ryska » 16 bře 2018 14:44

Musíte změnit zaměstnání tak,aby vas nemohl systém na podnět matky vidirat.
Jan Ryska
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod tulen2 » 16 bře 2018 15:01

Je to tak. Jedina cesta je prestehovani a zmena prace tak aby to mozne bylo.

Simpson123 píše:hraje to na to ze se s tim casem smirim a prestanu otravovat se stridavkou

ono se to ale bohuzel stane. Nejen ze prestanes "otravovat" se SP, ale casem prestanes "otravovat" skoro uplne. Ke skode predevsim deti. Deti ti peci spolecnymi zazitky a radostmi budou vracet cim dal mene - neni divu, kdyz ten spolecny cas proste neni. Neni v normalnich lidskych silach tento stav udrzet treba 5 let, kdyz ani neni na co navazovat.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Simpson123 » 16 bře 2018 19:15

Kamaradi a blizci v rodine me utesuji ze se to treba zlepsi az majitelka deti pujde do prace a decka do skolky.
Ale to bude cca za 2 roky. To teda je docela vyzva udrzet se v klidu dalsi 2 roky a tvarit se ze je vse fajn, kdyz neni.
Nicmene zatim jakykoliv pokus situaci hrotit dopadl jen neuspechem.
Proste mi ta moje majitelka decek jen cely rok uspesne fixuje model ze jako otec jsem stejc 2-3x na 2 hodiny tydne.....+ samozrejme penize a byt platim jako ten chodici bankomat.
No pripadam si jako idiot.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvekod Be_Be » 17 bře 2018 12:11

Simpson123 píše:Kamaradi a blizci v rodine me utesuji ze se to treba zlepsi az majitelka deti pujde do prace a decka do skolky.

Tak na to rozhodně nespoléhej. A řeš situaci co nejdřív. Za dva roky bude mít matka už pro dítě "nového tatínka", ten o dítě bude pečovat - ne Ty. A ten taky děti bude hlídat, když matka bude v práci + babičky z její a jeho strany a opět si ani neškrtneš a ještě Ti řeknou, že když ses do teď nestaral, tak teď už nemusíš, že si zařídili svůj život a svoji rodinu :-) Hodně štěstí.
Be_Be
Stálice fóra

Příspěvekod Kanón » 17 bře 2018 22:36

Be_Be píše:
Tak na to rozhodně nespoléhej. A řeš situaci co nejdřív. Za dva roky bude mít matka už pro dítě "nového tatínka", ten o dítě bude pečovat - ne Ty. A ten taky děti bude hlídat, když matka bude v práci + babičky z její a jeho strany a opět si ani neškrtneš a ještě Ti řeknou, že když ses do teď nestaral, tak teď už nemusíš, že si zařídili svůj život a svoji rodinu :-) Hodně štěstí.

Já bych nestrašil, každý případ je jiný, lidé jsou jiní, okolnosti atd. Samozřejmě musí dělat co je v jeho silách, snažit se být s dětmi co nejvíc, mluvit s nimi, starat se, projevovat zájem, nepolevovat v tlaku na matku atd. A ono to třeba své "ovoce" přinese a pokud ne, tak bude mít alespoň čisté svědomí sám před sebou.
Kanón
Uživatel(ka) fóra

PředchozíDalší

Zpět na Role otce a matky