Jak na komunikaci s "majitelkou dětí"

Re: Jak na komunikaci s "majitelkou dětí"

Příspěvekod Simpson123 » 26 bře 2018 10:18

To jsi napsal pekne Kanone.
Taky jsem nad tim premyslel podobnym smerem - abych si sam pred sebou mohl rict ze jsem se snazil, ze to treba nevyjde je druha vec, ale mit ciste svedomi sam pred sebou je take dulezita vec.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvekod Be_Be » 26 bře 2018 12:57

Kanón píše:Já bych nestrašil, každý případ je jiný, lidé jsou jiní, okolnosti atd. Samozřejmě musí dělat co je v jeho silách, snažit se být s dětmi co nejvíc, mluvit s nimi, starat se, projevovat zájem, nepolevovat v tlaku na matku atd. A ono to třeba své "ovoce" přinese a pokud ne, tak bude mít alespoň čisté svědomí sám před sebou.

Ano samozřejmě, každý případ je jiný a moc bych otci přála ten pozitivní scénář, v mém okolí to bývá ale přesně naopak. Myslela jsem to tak, že rozhodně nedoporučuji "jenom čekat, až...." a smířit se s tím, že "jakykoliv pokus situaci hrotit dopadl jen neuspechem" (= jakýkoliv pokus pečovat o děti o hodinu víc, než matka dovolí) a nechat to tak s tím, že jednoho dne, bude vše jinak - pravděpodobně nebude a může být hůř. Zkrátka nenechat si to utéct a od začátku fungovat jako rodič, nevyvolávat konflikty, jít strategickou cestou, jak zde radí ostatní a přemýšlet, co za tím je, že matka brání otci být otcem.
Be_Be
Stálice fóra

Příspěvekod Simpson123 » 10 dub 2018 10:37

No ja jsem nyni ve fazi ze to s matkou celkem "bojovne" zacinam resit, uz otevrene rikam vykulene matce do oci ze bych chtel mit decka 3 dny v tydnu u sebe doma. Uz asi 2x nebo 3x v posledni dobe jsem na jeji reci jak dite potrebuje maminku presel do protiutoku a zminil jak deti potrebuji tatinka, pak nasledovala trapna a iracionalni debata kdy mi zacala rikat ze jsem spatny otec a nestaram se o deti a ze o deti nemam zajem.....asi trapna klasika.

Ted chci znovu zkusil i nejake argumenty o penezich. Ale de facto jde o obycejny pokus otce tu majitelku deti uplacet, to si myslim ze ji je jasne.
Jak to uplaceni matky delat elegantne?

Podle me tu taktiku uplatky matce resi mnoho otcu, jak to děláte po stránce komunikace? Pomohlo by mi to uvest na prikladech. Doslova ty vety a obraty aby to vyznelo rozumne. Nema asi cenu vybafnout na matku dej mi decka na vikend a dotanes 3000....

Vpodstate uz o sve majitelce deti nemam iluze, jeji cil je abych na decka platil - nesmim ji do niceho kecat a uz cca rok ze me celkem bez velkeho odporu z me strany dela vzdalenyho strejca co prijde 2x tydne na 2 hodiny juknout na decka, pochopitelne kdyz to matka majitelka predem schvali a bude ji to vyhovovat. Ve svych uvahach uz uvazuju tak, ze ani soudem a pridelenim 2/14 (nejhorsi varinta) bych oproti soucasnymu stavu nic neztratil....

ono je hezke ze mam de iure stejny prava jako matka, ale ani ten 2/14 vikend nemam jaksi jisty v soucasne konstelaci bez upravy pece kdy je vsechno na dohode s matkou.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvekod Frederik » 11 dub 2018 11:32

Tak je vůbec otázka, zda ma financni nouzi a zda je to z jejího pohledu motivator a jak dulezity.
Vzhledem k tomu, ze se jedna o rocni deti, a ty nemas v tydnu cas, je to opravdu komplikovane. Z pohledu obou.
Ta představa jejího traveni kazdho vikendu s tebou je pak v podstate zadost skoro toho jako navrat do vztahu. Jestli jsi totiž i předtím nemel cas, a většinu jste resili přes víkendy, pak je to fakticky docela neprijatelna varianta, protože by musela byt tam kde byla, travit s tebou tu většinu casu vašeho casu, který i tak byl zrejme konfliktni.
Asi by slo mozna, zalezi na okolnostech toho proc spolu nevycházíte a proc vztah skončil, se nejak dobrat k tomu, jak ji muzes s dětmi podporit, pomoci, ale tak, aniz by ztratila nad nimi zatím prehled a kontrolu. Tzn třeba ji nabidnout nejaky wellness, nekde kdy by si mohla odpočinout a ty by ses mezitím o deti staral. Zatím třeba ne přes noc, to zkusit postupne. Nebo zaplatit ji nejaky kurz, o který by stala nebo cviceni. Proste tak, aby to bylo pro ni vitane a tobe umožnilo ten cas vyuzit na deti. Zaplacat ji víkendy navstevou toho koho nechce a travit s nim cas je takove nekomfortni.
Takto me prijde, ze by to slo nacnout to téma, bez toho, aniz by litaly vzduchem pouze castky. Za predpokladu, ze není nejak psychicky vysinuta.
Frederik
Nováček fóra

Příspěvekod Simpson123 » 12 dub 2018 17:12

No ja chci mit uz deti bez matky na vikend, ale to on nechce a uznavam rocni mimina jsou male.

Dle matky tak mozna za rok, ale ja tomu neverim, neverim ze se to zlepsi.

Duvera je pryc, taky proto tady nasavam rozumy, imho skoncim za cas u soudu. Otazka je co takovy soud nadeli otci kdyz maj decka rok?
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvekod Frederik » 12 dub 2018 23:25

Tak se nebrante jit sam za detskou doktorkou a promluvit si o tom, nechapu, proc nikam jit nechcete uz s predsudkem. Udelejte si predstavu az pak a pokud bude rozumny pedopsycholog pak tam vezmete matku. Treba si to od ni necha vysvetlit.
Ohledne vikendu, zkusil jste ji pozadat o dlouhodobejsi harmonogram tak, aby vam tedy rekla jeke vikendy byste je mohl mit treba na pul dne nebo jake akce jsou, abyste se toho mohl take s nimi zucastnit a tak podobne? Neprijde mi takticke na ni jit stylem deti "zabrat" na vikend, pak se asi tak chova. Takze by to chtelo, pokud kratkodobe plany sabotuje, zkusit planovat na dele,ne? A proste zkusit si jit sam k nekomu a pak s matkou, aby dala na stul ne nekdy, mozna, ale jak si to predstavuje cas pridavat a udelat nejakou dohodu pred nekym tretim, na papir. Ty fraze o pravech moc nefunguji pro diskuze mimo soud. A fakt to zkuste zeptat se, zda nechce naplanovat nejaky cas pro sebe, ze byste si je vzal, ci to domluvit s tou jeji kamaradkou, ze by ji nekam vzala?
Frederik
Nováček fóra

Příspěvekod Simpson123 » 27 dub 2018 12:53

Tak ten "cas pro matku" jsem vyzkousel a byl jsem uspesny. Budu v tom pokracovat, protoze kazda hodina s deckama bez matky se pocita jako moje plus. Nicmene na jasani to stale neni. No aspon je fajn ze si majitelka deti uzije kamosky, nehty a nakupovani bez decek a otec ma decka na 3 hodiny odpoledne na hlidani.

Asi je to fakt jedina cesta jak na majitelku deti, pekne po dobrem, aby si matka uzila a otec-strejda ma alespon ten strejda styk.

Ale co me pichlo az u srdce byl maly prerek kamaradky, kdyz se se mnou potkala na ulici a bavila se se mnou o detech - prerekla se zcela spontanne, ze jsem sikovny strejda. Ja delal ze jsem to preslechl, ale zabolelo me to az do morku kosti.

Takze shrnuto podtrzeno ten strejda syndrom neni jen muj vymysl, uz si vsimli i cizi lidi jak to realne je.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvekod Frederik » 02 kvě 2018 00:51

Tak to je super. Musi clovek trosku potlacit to ego a pocit nespravedlnosti a zkusit se na to divat z jeji strany, abyste vedel jak na ni. Agresi a vymahanim to nepujde, to se kazdy sprajcne. Ony maji v hlave, ze jsou proste ted nepostradatelne. Neumi si to predstavit, ze detem dokaze i nekdo jiny dat tolik co ony, zabezpecit je, maji proste strach a ochranitelsky pud a je to jejich seberealizace a jsou pysne na sebe.
Doporucuji proste pokracovat tak, aby bylo jasny, ze jde o ty deti a cas s nima. Nerozcilujte se co dela ona v tom case. To je jedno. Uvidite, ze se ji treba zalibi naka seberealizace dalsi a uvidi ze tatka funguje, ze v nem ma oporu, ze mu muze rict kdyz bude treba. Ale nesmite vyvolavat konflikty a hadat se, nikdo nebude zadat o hlidani nekoho kde hrozi problem. Musite se snazit prestat vyhravat male bitvy o kravinach, aby nekdo uznal,ze mate pravdu, protoze pak prohrajete tu velkou, na ktere zálezi.Proste ji pomahejte. Idkyz si ted prijdete jak strejc, dyt je to fuk, jde vam o to jim nebyt a toho dosahnete ne stezovanim na to ze jim ted jste, ale tim ze ziskate jeji duveru ze se o maly postarate a prestanete se s ni hadat tak aby nemela odpor vam rict pokud by se ji hodilo deti zrovna nemit.
Navstivte toho detskeho psychologa a on vam pomuze s tim tu mamu pochopit jak s ni komunikovat, abyste dosahl lepsiho stavu a jeji duvery. Musite nekomu ukazat, ze vam jde o deti a ne o pomstu a ten nekdo s ni muze promluvit stylem podivejte se on se snazi, jednal s nama, jednal o detech a jejich potrebach, vidite ze i s vama uz nehroti ty veci, pojdme to zkusit s vetsi duverou a delsi peci. Postupne, pomalu, krok po kroku. Tak aby si prisla ne ze je nucena nasilim a revem, ale ze je to i pro ni necim dobry treba tim, ze si odpocine. A cim vic bude v pohode, tim spis vam vyjde vstric pokud to nebudete delat stylem tlaku ale spoluprace na peci.
Frederik
Nováček fóra

Příspěvekod tulen2 » 02 kvě 2018 11:57

Frederik píše:Musite nekomu ukazat, ze vam jde o deti a ne o pomstu a ten nekdo s ni muze promluvit stylem podivejte se on se snazi, jednal s nama, jednal o detech a jejich potrebach, vidite ze i s vama uz nehroti ty veci, pojdme to zkusit s vetsi duverou a delsi peci. Postupne, pomalu, krok po kroku....

Se zbytkem mas pravdu. Ale tady malinko pochybuju - kdyt ten "nekdo" koho presvedci ze mu jde fakt o deti nebude ospod ani soud, nebo soudni znalkyne, bude mu to asi prd platne - I kdyby nakrasne se snazil ten nekdo matku tlacit a presvedcovat o vhodnosti delsi pece, vetsi duvery, matka ho odmitne jako neduveryhodneho a zustane v okruhu tech, co ji tvrdi ze to dela dobre, ze dite potrebuje jen ji.

Jenomze - tohle je vsechno beh na strasne dlouhou trat, a po letexh fixace stavu uz nikdo asi nebude chtit do toho sahnout. Nic jineho ale realne Simpsonovi asi nezbyva.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Frederik » 03 kvě 2018 18:27

tulen2 píše:
Frederik píše:Musite nekomu ukazat, ze vam jde o deti a ne o pomstu a ten nekdo s ni muze promluvit stylem podivejte se on se snazi, jednal s nama, jednal o detech a jejich potrebach, vidite ze i s vama uz nehroti ty veci, pojdme to zkusit s vetsi duverou a delsi peci. Postupne, pomalu, krok po kroku....

Se zbytkem mas pravdu. Ale tady malinko pochybuju - kdyt ten "nekdo" koho presvedci ze mu jde fakt o deti nebude ospod ani soud, nebo soudni znalkyne, bude mu to asi prd platne - I kdyby nakrasne se snazil ten nekdo matku tlacit a presvedcovat o vhodnosti delsi pece, vetsi duvery, matka ho odmitne jako neduveryhodneho a zustane v okruhu tech, co ji tvrdi ze to dela dobre, ze dite potrebuje jen ji.

Jenomze - tohle je vsechno beh na strasne dlouhou trat, a po letexh fixace stavu uz nikdo asi nebude chtit do toho sahnout. Nic jineho ale realne Simpsonovi asi nezbyva.

No ale to je spekulace, jak muze vedet, ze matka poslouchat nikoho nechce? Ze rady odborníka nevyslechne, kdyz to nezkusil? Však muzou jit k nekomu, kdo dela soudniho znalce a třeba ma jiz zkusenosti z cochem, daji se takovi najit. Pokud zjisti, ze tam cesta nevede, ze matka spolupracovat nechce, nebo ze tam proste jit odmita, pak je druha varianta a to rozhýbat OSPOD a požádat o domluvu ve smyslu cochem a matku nekam donutit s tim, aby uzavreli dohodu, jak to tedy s detma bude. Někdo treti ji musí vysvětlit, ze svým detem ten tata nechce ukousnout hlavu a pomoci jim odstranit komunikacni bariery nebo odhalit, za jakych podmínek by něco slo něco zmenit a zlepsit. Ja mam dojem, ze proste ty rodice neumi komunikovat, jeden druhého neposloucha. Proto si i myslim, ze to je ten duvod, když Simpson zmenil svůj vzorec nátlakového chovani na matku, ze to zaclo fungovat trochu lepe. Ze není zabejcena z principu, ale kvůli necemu, jak on se k ni chova. A tam ma najit co to je co muze zmenit :roll: A aby ona zas uznala, ze něco mozna prehani ona, spis to potřebuje slyset od nekoho jiného, nejlepe zeny odbornice.
Frederik
Nováček fóra

PředchozíDalší

Zpět na Role otce a matky