Otcové jsou pro děti vhodní rodiče

Odpovědět
katalyzator
Stálice fóra

Otcové jsou pro děti vhodní rodiče

Příspěvek od katalyzator » 11 lis 2011 22:04

Existuje nemálo početná skupina mužů i žen, kteří si myslí, že otcové jsou pro děti vhodní rodiče (a matky taky). Na tomto fóru bych byl rád, kdyby zazněla slova, náměty či rady těch, kterým se něco v tomto směru povedlo, daří nebo tomu alepoň fandí - aby další (muži i ženy) viděli, že to jde, a věděli, jak na to. Je to těžké, pravda - ale jsme přeci chlapi, ne?
Naposledy upravil(a) katalyzator dne 11 lis 2011 22:27, celkem upraveno 1 x.
...

katalyzator
Stálice fóra

Re: Otcové jsou pro děti vhodní rodiče

Příspěvek od katalyzator » 11 lis 2011 22:14

Všimli jste si někdy, jak rodiče ukazují nejmenším dětem svět? Matka si přidřepne k dítěti a ukazuje mu jej z jeho úrovně. Otec dítě zdvihne k sobě a ukazuje mu jej z jeho úrovně...
...

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 13 lis 2011 21:34

Mne by třeba zajímalo, jak ti t vás, kdož máte střídavou péči, bydlíte daleko od bytu druhého z rodičů a jak vám to vyhovuje.
...

omve
Stálice fóra

Příspěvek od omve » 18 lis 2011 12:27

Cca 5 km, v Brně, pohoda :)
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz

Siegi
Nováček fóra

Příspěvek od Siegi » 06 dub 2012 15:15

katalyzator píše:Všimli jste si někdy, jak rodiče ukazují nejmenším dětem svět? Matka si přidřepne k dítěti a ukazuje mu jej z jeho úrovně. Otec dítě zdvihne k sobě a ukazuje mu jej z jeho úrovně...
Zajímavý postřeh

jestli to nebude tím, že můj partner v pohodě uzvedne 50kg, já těch 50kg vážím ;) (náš 1,5roční syn má 12kg a je to vážně znát)
ale souhlásím s tím, že přístup obou rodičů se občas liší, aspoň se naučí poznávat svět očima mužů i žen

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 06 dub 2012 19:00

No ano, přístup obou rodičů se občas liší :-) ... spíš často ... a v něčem skoro pořád ... a to je fajn, ne? ta odlišnost ovšem není negace přístupu toho druhého, spíše jeho doplněním ... díky, Siegi, za ženský příspěvek tady na střídavce :-)
...

Eliška
Nováček fóra

Příspěvek od Eliška » 12 dub 2012 15:53

Já otce své dcery respektuju jako rovnocenného a rovnoprávného partnera. To, že se naše cesty rozcházejí neznamená, že by tím mělo trpět dítě, které oba dva milujeme. Se střídavkou jsem přišla sama, bylo to pro mne samozřejmé, odjakživa mám ten názor, že rodiči jsou oba dva, nejen maminka. Samozřejmě nedokážu teď posoudit, zda bych se chovala stejně i v případě, že bych cítila nebo věděla, že je postoj otce mé dcery špatný, bez zájmu a že se třeba chová násilně. Ale takového otce bych pro své dítě nezvolila. Vždy pro mne byla role rodičů důležitá a byla jsem rozhodnutá, že pokud nebudu moct poskytnout miminku/dítěti fajn rodinu, fajn tátu i mámu, tak raději mít děti nebudu. Střídavou péči jsme započali hned poté, co jsme se dohodli, že se rozejdeme, aniž bychom čekali na potvrzení soudem. Ten nás čeká v příštích dnech a popravdě, i když nejsme žádní asociálové, své dceři dáváme maximum, dejchali bychom za ni, tak za sebe mohu říct, že je to pro mne hrozná představa - nevím, kdo nás bude soudit, jak za nás bude přemýšlet. A to i přesto, že jsme se dohodli a jsme hlavně schopni se dohodnout. Pohoda naší dcery je pro nás opravdu nadevšechny naše osobní nesrovnalosti. Velmi mne mrzí, že spousta žen nedokáže pochopit, že role táty je v životě malého človíčka strašně moc důležitá (vyjma samozřejmě situace násilí a dalších probémů, kdy spíš matka dítě chrání). I když o to má samozřejmě můj brzy bývalý muž obavy, že mu nikdy dcerku neodepřu, tak já vím, že to nikdy neudělám. Držím všem rozumným lidem palce, aby to jejich "rodině" dopadlo co nejlépe a těm, kde je rozumný jen jeden, tak aby vydrželi a setrvali ve svých nárocích na práva. Ti "nerozumní" soudci a sociální pracovníci také jednou odejdou a vystřídají je snad lidé s rozumem a hlavně citem pro dítě a ne pro jednoho z rodičů. Myslete na nás, ať máme se soudem štěstí a nekomplikuje nám naše společné rozhodnutí postarat se o dcerku společně. Krásný den.

Michal24
Stálice fóra

Příspěvek od Michal24 » 13 dub 2012 08:24

Eliško,
z toho co jste napsala je evidentní, že jste velice rozumný člověk. Smekám před Vámi a děkuji za to, co jste napsala.
Držím Vám palce v tom, aby i Váš soudce byl takto rozumný a mohli jste rovným dílem v maximální možné míře Vy i otec dcery starat se i dítě.
Budu rád, a určitě i ostatní, pokud napíšete, jak ten váš soud dopadl. Ještě jednou - DÍKY.

vodnicka
Nováček fóra

Příspěvek od vodnicka » 13 dub 2012 20:06

Eliško, moc Vám držím palce, pdole toho, co píšete, jste oba rozumní a to je dnes cenné.

Gapa007
Nováček fóra

Příspěvek od Gapa007 » 13 lis 2012 21:49

Elisko vic takovych zen a osvety by dokazaly divy. Je smutne jak vypada realita.

Odpovědět